Już tylko 4 tygodnie pozostały do tegorocznej edycji wyścigu. W niedzielę 2. sierpnia punktualnie o godz. 10:00 rozpoczęły się zapisy internetowe.

 

Zapisy potrwają do 20. sierpnia, a w przypadku niewyczerpania limitu miejsc będzie możliwość zapisania się w dniu zawodów. Szczegóły dotyczące wszystkich wyścigów kolarze znajdą w dziale REGULAMINY na stronie www.tourderybnik.pl.

 

Tour de Rybnik 2015 to największa spośród wszystkich edycji impreza, na którą składać się będą 2 wyścigi dla amatorów, 1 wyścig dla zawodników z licencją kolarską oraz organizowany po raz pierwszy wyścig dla dzieci (mini Tour de Rybnik).

Przez Fundację EDF Polska oraz Fizjo-Sport organizowane jest również Rybnickie Święto Rowerów. To pierwsza edycja imprezy, która swoje miejsce będzie miała na rybnickim deptaku. Ma to być wydarzenie, które ma na celu zebranie wokół deptaka wszystkich miłośników rowerów, bez względu na uprawianą dyscyplinę. Szczegóły tego wydarzenia zaprezentowane zostaną 10. sierpnia br. (poniedziałek) podczas specjalnej, plenerowej konferencji prasowej.

Ideą, która przyświeca organizatorom obu imprez jest promowanie kolarstwa w każdej postaci oraz w każdej grupie wiekowej. Dlatego też na najmłodszych oprócz mini Tour de Rybnik czeka konkurs plastyczny o tematyce rowerowej. Tradycyjnie na kibiców przybyłych na kampus również czekał będzie konkurs. W tym roku nagrodę w postaci roweru ufundowała firma Merida Polska.

Tour de Rybnik oraz Rybnickie Święto Rowerów to dwie imprezy, które promują rower jako jedną z najpopularniejszych form sportu i rekreacji. Obie imprezy wpisują się w politykę miasta Rybnika, które stawia na rozbudowę infrastruktury rowerowej.

Mapa Tour de Rybnik 2015:

DrukowanieProfil Tour de Rybnik 2015:

profila

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments