Lista startowa hiszpańskiej Vuelty znów będzie naszpikowana wieloma gwiazdami. Kolejną z nich będzie mistrz Włoch i czwarty zawodnik Tour de France – Vincenzo Nibali.

Obecny sezon jest dla Rekina z Messyny nieudany. Do tej pory lider zespołu Astana odniósł zaledwie dwa zwycięstwa, notując w Wielkiej Pętli wynik słabszy niż oczekiwano. Teraz, by uratować 2015 rok, mistrz Włoch postanowił zdecydować się na start w wyścigu Vuelta a Espana.

Pochodzący z Sycylii zawodnik o wszystkim poinformował za pośrednictwem swojego twittera. Jednocześnie zaznaczył on, że mimo swojej pozycji w peletonie, będzie chciał ściśle współpracować z pozostałą dwójką liderów, którymi będą Fabio Aru i Mikel Landa. Zgodnie z zapowiedziami, cały tercet będzie miał jeden cel – wygrać cały wyścig.

Vincenzo Nibali nie jest pierwszą gwiazdą, która potwierdziła swój start w ostatnim wielkim tourze w roku. Kilka dni temu na start na półwyspie Iberyjskim zdecydował się m.in. Tejay van Garderen, a niezdecydowani pozostają Nairo Quintana i Chris Froome.

 

fot. radsport.ch