Włoski kolarz został złapany na stosowaniu nielegalnego wspomagania podczas treningu. Sytuacja ta oznacza kłopoty nie tylko dla zawodnika, ale dla całej drużyny Androni Giocatolli-Sidermec.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłasza, że włoski kolarz Fabio Taborre został powiadomiony o niepożądanym odkryciu (AAF) o kodzie FG-4592 w próbce pobranej od zawodnika poza zawodami w dniu 16 czerwca 2015 roku.

Kolarz ma prawo do poproszenia o sprawdzenie próbki B. W nawiązaniu do zasad anty-dopingowych UCI, zawodnik został zawieszony do czasu ogłoszenia wyroku w sprawie.

To oznacza drugi przypadek AAF u członka drużyny ProContinental Androni Giocatolli-Sidermec od początku sezonu 2015 i w okresie ostatnich 12 miesięcy. Artykuł 7.12.1 zasad UCI głosi o zawieszeniu dla całej drużyny trwającym od 15 do 45 dni.

UCI przekaże sprawę Komisji Dyscyplinarnej, która podejmie decyzję w nadchodzących dniach. W tym momencie Międzynarodowa Unia Kolarska nie zapewnia dalszych komentarzy w tej sprawie.

Kod FG-4592 oznacza substancję wspomagającą produkcję erytrocytów, a więc EPO.

Druga sprawa, w której brała udział ekipa Androni Giocatolli dotyczy innego włoskiego kolarza Davide Appollonio. Jego próbka została pobrana 14 czerwca, a wynik badania ukazał się 30 czerwca.

Informacja prasowa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments