Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy) został zwycięzcą XXVIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Niemen” w kategorii junior.

Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) powtórzył swój wyczyn z drugiego etapu i triumfował również na etapie 3. Wygrał w nim masowy sprint, pokonując Sergei’a Shevchenko (MGCOR MIŃSK) i Szymona Sajnoka. Aniołkowski umocnił się na prowadzeniu w generalce, ale stracił je jeszcze tego samego dnia, po jeździe indywidualnej.

Najszybszy w walce z czasem okazał się być Sajnok i powrócił na pozycję lidera, którą objął po prologu. W 14-kilometrowej próbie, na trasie Podłabienie – Kohichi, zawodnik kartuskiej ekipy był o 4 sekundy szybszy od Damiana Sławek (SMS Świdnica) i o 29 sekund od Rojus Adomatisa (Litwa).

Ostatni etap zakończył się sprintem z trzyosobowej grupki. Zwyciężył w nim Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), a za nim na metę wpadła dwójka Białorusinów z grupy RCOP-RGUOR – Dzmitry Nazaranka i Ilya Volkau. Duża grupa, przyjechała 12 sekund po nich i był w niej zwycięzca wyścigu Szymon Sajnok. W klasyfikacji końcowej wyprzedził on Adomatisa oraz Alana Banaszka.

Mistrz Polski juniorów w jeździe na czas, był najlepszy w tej imprezie również przed rokiem.