Emma Johansson (Orica – AIS) wygrała wyścig Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Dziesiąte miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Ostatni etap niemieckiej etapówki liczył niespełna 100 kilometrów i był rozgrywany wokół Greiz. Odcinek był bardzo trudny i selektywny.

rundfahrt 8 etapKażdy podjazd na atak wykorzystywała Emma Johansson (Orica – AIS). Na krok nie odpuszczała ją Karol-ann Canuel (Velocio- SRAM). Obie panie między sobą rozegrały walkę o końcowy triumf. Lepsza okazał się Canuel, a druga Johansson mogła cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

Czternaste miejsce na etapie zajęła Anna Plichta (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). W klasyfikacji generalnej najlepszą z Polek była Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która uplasowała się na 10 pozycji.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 2:42:10
2 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS 0:00:00
3 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:22
4 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:22
5 Amy Pieters (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:26
6 Alexis Ryan (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:26
7 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:01:26
8 Lisa Brennauer (GER) Velocio – SRAM 0:01:26
9 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:26
10 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – UCK 0:01:26
11 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Team TIBCO – SVB 0:01:26
12 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:01:26
13 Coryn Rivera (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:26
14 Anna Plichta (Pol) 0:01:29
15 Hanka Kupfernagel (GER) 0:01:29
16 Jenelle Crooks (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:01:29
17 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products – UCK 0:02:55
18 Emily Collins (NZl) Team TIBCO – SVB 0:02:55
19 Moniek Tenniglo (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:55
20 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:55
21 Hanna Nilsson (Swe) 0:02:55
22 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:55
23 Wiebke Rodieck (GER) 0:02:55
24 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:02:55
25 Nikki Harris (GBr) 0:02:55
26 Stephanie Pohl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:55
27 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:02:55
28 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:02:55
29 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:55
30 Jeanne Korevaar (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:55
31 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:02:55
32 Beate Zanner (GER) 0:02:55
33 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 0:02:55
34 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – SVB 0:02:55
35 Lucy Coldwell (GBr) 0:02:55
36 Hayley Simmonds (GBr) 0:02:55
37 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:02:55
38 Katie Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:55
39 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:55
40 Corinna Lechner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:55
41 Elise Delzenne (Fra) Velocio – SRAM 0:02:55
42 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:02:55
43 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:03:29
44 Gabriella Shaw (GBr) 0:14:20
45 Georgia Baker (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:14:20
46 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:14:20
47 Olga Dobrynina (Rus) Bizkaia – Durango 0:14:20
48 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products – UCK 0:14:20
49 Joanne Hogan (Aus) Team TIBCO – SVB 0:14:20
50 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:14:20
51 Yvonne Fiedler (GER) 0:14:20
52 Shannon Malseed (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:14:20
53 Kimberley Wells (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:14:20
54 Ellen Skerritt (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:14:20
55 Jessica Mundy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:14:20
56 Emilie Aubry (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:14:20
57 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:14:20
58 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) 0:14:20
59 Monika Brzezna (Pol) 0:14:20
60 Lotte Van Hoek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:14:20
61 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products – UCK 0:14:20
62 Allie Dragoo (USA) Nationalmannschaft USA 0:14:20
63 Maria Kantsyber (Rus) Bizkaia – Durango 0:16:24
64 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:16:24
65 Sara Headley (USA) Team TIBCO – SVB 0:16:24
66 Chloe McConville (Aus) Orica – AIS 0:16:24
67 Bethany Hayward (GBr) 0:16:24
68 Heather Fischer (USA) Nationalmannschaft USA 0:16:24
69 Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products – UCK 0:16:24
70 Sarah Storey (GBr) 0:16:24
71 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Bizkaia – Durango 0:16:24
72 Aleksandra Kardas (Pol) 0:16:24
73 Christina Koep (GER) 0:16:24
74 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:16:24
75 Franziska Banzer (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:16:24
76 Theres Klein (GER) 0:16:24
77 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:16:24
78 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:16:24
79 Nina Kessler (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:16:24
DNF Mieke Kröger (GER) Velocio – SRAM
DNF Hannah Ross (USA) Nationalmannschaft USA
DNS Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
DNS Caroline Schiff (GER)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS 19:46:01
2 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:00:10
3 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:18
4 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:26
5 Lisa Brennauer (GER) Velocio – SRAM 0:01:04
6 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:02:41
7 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 0:03:02
8 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:03:10
9 Amy Pieters (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:13
10 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:03:26
11 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:28
12 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Team TIBCO – SVB 0:03:42
13 Stephanie Pohl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:01
14 Katie Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:04:19
15 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – UCK 0:04:29
16 Jenelle Crooks (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:04:43
17 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:05:01
18 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – SVB 0:05:17
19 Alexis Ryan (USA) Nationalmannschaft USA 0:06:06
20 Beate Zanner (GER) 0:06:06
21 Coryn Rivera (USA) Nationalmannschaft USA 0:06:29
22 Nikki Harris (GBr) 0:06:33
23 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:06:53
24 Hayley Simmonds (GBr) 0:06:57
25 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:07:00
26 Lucy Coldwell (GBr) 0:07:31
27 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:08:03
28 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:08:46
29 Jeanne Korevaar (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:08:51
30 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:31
31 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:09:40
32 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products – UCK 0:09:42
33 Anna Plichta (Pol) 0:09:58
34 Elise Delzenne (Fra) Velocio – SRAM 0:10:03
35 Moniek Tenniglo (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:05
36 Hanna Nilsson (Swe) 0:10:31
37 Emily Collins (NZl) Team TIBCO – SVB 0:10:42
38 Wiebke Rodieck (GER) 0:10:52
39 Hanka Kupfernagel (GER) 0:16:08
40 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) 0:16:45
41 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:20:33
42 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:20:50
43 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:21:48
44 Allie Dragoo (USA) Nationalmannschaft USA 0:22:55
45 Corinna Lechner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:23:37
46 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:23:39
47 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:24:03
48 Emilie Aubry (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:24:17
49 Joanne Hogan (Aus) Team TIBCO – SVB 0:24:54
50 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products – UCK 0:25:12
51 Ellen Skerritt (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:25:59
52 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Bizkaia – Durango 0:28:18
53 Monika Brzezna (Pol) 0:31:26
54 Chloe McConville (Aus) Orica – AIS 0:33:15
55 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:35:25
56 Olga Dobrynina (Rus) Bizkaia – Durango 0:40:08
57 Franziska Banzer (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:41:22
58 Lotte Van Hoek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:41:55
59 Shannon Malseed (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:42:20
60 Aleksandra Kardas (Pol) 0:42:39
61 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:44:31
62 Jessica Mundy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:46:05
63 Christina Koep (GER) 0:46:54
64 Kimberley Wells (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:47:02
65 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:48:02
66 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:49:49
67 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products – UCK 0:51:04
68 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:54:01
69 Theres Klein (GER) 0:54:10
70 Sarah Storey (GBr) 0:54:56
71 Nina Kessler (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:55:07
72 Maria Kantsyber (Rus) Bizkaia – Durango 0:55:57
73 Sara Headley (USA) Team TIBCO – SVB 0:57:45
74 Heather Fischer (USA) Nationalmannschaft USA 1:00:34
75 Yvonne Fiedler (GER) 1:03:15
76 Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products – UCK 1:04:58
77 Georgia Baker (Aus) Nationalmannschaft Australien 1:10:11
78 Gabriella Shaw (GBr) 1:11:18
79 Bethany Hayward (GBr) 1:34:14