Marko Kump (Adria Mobil) po finiszu z peletonu wygrał szósty etap wyścigu Tour of Qinghai Lake. Liderem pozostał Hossein Alizadeh (RTS-Santic Racing Team).

Kolarze startowali dziś z Gonghe do Guide i mieli do pokonania 138 kilometrów. Start znajdował się na wysokości 2800 metrów. Później czekała górska premia blisko 1000 metrów wyżej, której szczyt znajdował się na 40 km przed kreską. Meta wyznaczona była po zjeździe, na wysokości 2200 metrów.’

Na metę wpadła duża grupa, a najszybszy był Marko Kump. Słoweniec pokonał Liama Bertazzo (Southeast) oraz Ivana Savitskiy (RusVelo). Dla niego to już trzeci triumf etapowy w tym wyścigu i czternaste w całym sezonie

Poprzedni artykułW Tinkoff – Saxo liczą na dobry wynik Poljańskiego
Następny artykułGiro Rosa: Lucinda Brand wygrywa w Loano! Katarzyna Niewiadoma czwarta.