Etap z Utrechtu do Zeeland (166 km) okazał się trudną przeprawą przez deszcz i wiatr, podczas której straty ponieśli niektórzy kandydaci do wysokich miejsc w GC. Zwycięstwo etapowe zgarnął Andre Greipel (Lotto-Soudal), a liderem został Fabian Cancellara (Trek). 

Sam profil etapu nie zawierał żadnych trudności, ale przeciwnikiem kolarzy była pogoda – wietrzna i deszczowa. W porównaniu do pierwszego etapu, nastąpiło także znaczne ochłodzenie, bowiem temperatura spadła poniżej 20 stopni Celsjusza.

Do wczesnej ucieczki zabrali się: Jan Barta (Bora), Stef Clement (IAM), Perrig Quemeneur oraz Armindo Fonseca (Bretagne). Po przejechaniu 40 km mieli nieco ponad dwie minuty przewagi, ale w tym momencie mocniej powiało, peleton na chwilę się podzielił, przez co przewaga spadła do zaledwie 15 sekund. Po kilku kilometrach, gdy peleton się połączył, wzrosła do około 30 sekund. Z ucieczki zaatakował Barta, który wygrał lotną premię, a reszta się porwała. Przez jakiś czas na czele utrzymywali się jeszcze Barta, Clement i Quemeneur, ale ostatecznie także oni zostali wchłonięci.

Te wydarzenia działy się jeszcze przed załamaniem pogody, które zastało kolarzy około 55 kilometrów przed metą. Wówczas spadł ulewny deszcz i ponownie mocniej powiał wiatr, w wyniku czego podzielił się peleton.

30 kilometrów przed metą sytuacja wyglądała następująco: peleton był podzielony na dwie grupy,w pierwszej jechali m.in. Contador, Froome, Van Garderen, Cavendish i Kwiatkowski, a w drugiej, mającej ponad minutę straty, zostali m.in. lider wyścigu Rohan Dennis, Quintana, Nibali i Pinot.

Grupa Nibalego robiła, co mogła, aby dołączyć, ale nie dała rady. Wraz ze zbliżaniem się do mety strata zamiast maleć, rosła.

Wobec tego finisz rozegrała między sobą grupa, w której jechali Froome i Contador, licząca około trzydziestu zawodników. Dość wcześnie sprint rozpoczął Cavendish i właściwie rozprowadził Andre Greipela. Taki rozwój wydarzeń jest niekorzystny dla ekipy Etixx-Quick Step, która mogła wygrać etap i zdobyć żółtą koszulkę.

Bardzo dobrze jechał dziś mistrz świata Michał Kwiatkowski, który kontrolował sytuację na czele, dawał mocne zmiany i służył radą kolegom z drużyny oraz innym kolarzom. Za to wszystko zdobył nagrodę dla najbardziej agresywnego kolarza.

Wyniki drugiego etapu:

1. GREIPEL André 75 LOTTO-SOUDAL 03h 29′ 03”
2. SAGAN Peter 47 TINKOFF-SAXO 03h 29′ 03” + 00′ 00”
3. CANCELLARA Fabian 143 TREK FACTORY RACING 03h 29′ 03” + 00′ 00”
4. CAVENDISH Mark 112 ETIXX-QUICK STEP 03h 29′ 03” + 00′ 00”
5. ITAOSS Daniel 64 BMC RACING TEAM 03h 29′ 03” + 00′ 00”
6. VAN AVERMAET Greg 68 BMC RACING TEAM 03h 29′ 03” + 00′ 00”
7. FROOME Christopher 31 TEAM SKY 03h 29′ 03” + 00′ 00”
8. DUMOULIN Tom 85 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 29′ 03” + 00′ 00”
9. GERMARTIN Tony 114 ETIXX-QUICK STEP 03h 29′ 03” + 00′ 00”
10. BARGUIL WARREN 82 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 29′ 03” + 00′ 00”
11. VAN GARDEREN Tejay 61 BMC RACING TEAM 03h 29′ 07” + 00′ 04”
12. THOMAS Geraint 39 TEAM SKY 03h 29′ 07” + 00′ 04”
13. CONTADOR Alberto 41 TINKOFF-SAXO 03h 29′ 07” + 00′ 04”
14. URAN URAN Rigoberto 118 ETIXX-QUICK STEP 03h 29′ 07” + 00′ 04”
15. GALLOPIN Tony 71 LOTTO-SOUDAL 03h 29′ 07” + 00′ 04”
16. RENSHAW Mark 115 ETIXX-QUICK STEP 03h 29′ 07” + 00′ 04”
17. GERSIEBERG Marcel 78 LOTTO-SOUDAL 03h 29′ 07” + 00′ 04”
18. KREUZIGER Roman 44 TINKOFF-SAXO 03h 29′ 07” + 00′ 04”
19. SCHÄR Michael 67 BMC RACING TEAM 03h 29′ 11” + 00′ 08”
20. ROGERS Michael 46 TINKOFF-SAXO 03h 29′ 11” + 00′ 08”
21. QUINZIATO Manuel 65 BMC RACING TEAM 03h 29′ 14” + 00′ 11”
22. STYBAR Zdenek 116 ETIXX-QUICK STEP 03h 29′ 14” + 00′ 11”
23. STANNARD Ian 38 TEAM SKY 03h 29′ 14” + 00′ 11”
24. KWIATKOWSKI Michal 111 ETIXX-QUICK STEP 03h 29′ 18” + 00′ 15”
25. FARRAR Tyler 213 MTN-QHUBEKA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
26. SOUPE GEOFFREY 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 30′ 31” + 01′ 28”
27. BAUER Jack 162 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
28. GESINK Robert 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 30′ 31” + 01′ 28”
29. POZZATO Filippo 157 LAMPRE – MDA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
30. LAporTE Christophe 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 30′ 31” + 01′ 28”
31. COSTA Rui Alberto 151 LAMPRE – MDA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
32. SINKELDAM Ramon 88 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
33. ROY Jérémy 28 FDJ 03h 30′ 31” + 01′ 28”
34. PAUWELS Serge 218 MTN-QHUBEKA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
35. HENDERSON Gregory 77 LOTTO-SOUDAL 03h 30′ 31” + 01′ 28”
36. FRANK Mathias 181 IAM CYCLING 03h 30′ 31” + 01′ 28”
37. LADAGNOUS Matthieu 26 FDJ 03h 30′ 31” + 01′ 28”
38. CURVERS Roy 83 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
39. PÉRAUD Jean-Christophe 11 AG2R LA MONDIALE 03h 30′ 31” + 01′ 28”
40. MORABITO Steve 27 FDJ 03h 30′ 31” + 01′ 28”
41. MALORI Adriano 58 MOVISTAR TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
42. MARTIN Daniel 167 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
43. DEMARE Arnaud 24 FDJ 03h 30′ 31” + 01′ 28”
44. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 91 TEAM KATUSHA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
45. BARDET Romain 12 AG2R LA MONDIALE 03h 30′ 31” + 01′ 28”
46. GOLAS Michal 113 ETIXX-QUICK STEP 03h 30′ 31” + 01′ 28”
47. PINOT Thibaut 21 FDJ 03h 30′ 31” + 01′ 28”
48. BAKELANTS Jan 13 AG2R LA MONDIALE 03h 30′ 31” + 01′ 28”
49. NIBALI Vincenzo 1 ASTANA PRO TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
50. VALVERDE MONTE Alejandro 59 MOVISTAR TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
51. BRÄNDLE Matthias 182 IAM CYCLING 03h 30′ 31” + 01′ 28”
52. BARTA Jan 192 BORA-ARGON 18 03h 30′ 31” + 01′ 28”
53. SIMON Julien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 30′ 31” + 01′ 28”
54. KRISTOFF Alexander 96 TEAM KATUSHA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
55. TRENTIN Matteo 117 ETIXX-QUICK STEP 03h 30′ 31” + 01′ 28”
56. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander 51 MOVISTAR TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
57. KONIG Leopold 33 TEAM SKY 03h 30′ 31” + 01′ 28”
58. VANMARCKE Sep 139 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 30′ 31” + 01′ 28”
59. DEMPSTER Zakkari 195 BORA-ARGON 18 03h 30′ 31” + 01′ 28”
60. GERVOSS Paul 199 BORA-ARGON 18 03h 30′ 31” + 01′ 28”
61. GERARD Arnaud 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 30′ 31” + 01′ 28”
62. VACHON Florian 209 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 30′ 31” + 01′ 28”
63. KOREN Kristijan 165 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
64. NERZ Dominik 191 BORA-ARGON 18 03h 30′ 31” + 01′ 28”
65. CARUSO Damiano 62 BMC RACING TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
66. BENNETT Sam 193 BORA-ARGON 18 03h 30′ 31” + 01′ 28”
67. PORTE Richie 35 TEAM SKY 03h 30′ 31” + 01′ 28”
68. DEGENKOLB John 81 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
69. GERRANS Simon 101 ORICA GREEGE 03h 30′ 31” + 01′ 28”
70. GRIVKO Andriy 4 ASTANA PRO TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
71. SCHILLINGER Andreas 198 BORA-ARGON 18 03h 30′ 31” + 01′ 28”
72. MOLLEMA Bauke 141 TREK FACTORY RACING 03h 30′ 31” + 01′ 28”
73. JANSE VAN RENSBURG Jacques 214 MTN-QHUBEKA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
74. BAK Lars 72 LOTTO-SOUDAL 03h 30′ 31” + 01′ 28”
75. OLIVEIRA Nelson 155 LAMPRE – MDA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
76. VUILLERMOZ Alexis 19 AG2R LA MONDIALE 03h 30′ 31” + 01′ 28”
77. TALANSKY Andrew 161 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
78. TAARAMÄE Rein 8 ASTANA PRO TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
79. PREIDLER Georg 87 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
80. GUARINERI Jacopo 93 TEAM KATUSHA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
81. IZAGIRRE INSTI Gorka 57 MOVISTAR TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
82. ERVITI OLLO Imanol 55 MOVISTAR TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
83. FUGLSANG Jakob 3 ASTANA PRO TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
84. TIMMER Albert 89 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 30′ 31” + 01′ 28”
85. BONO Matteo 152 LAMPRE – MDA 03h 30′ 31” + 01′ 28”
86. SANCHEZ Samuel 66 BMC RACING TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
87. SCARPONI Michele 7 ASTANA PRO TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
88. DENNIS Rohan 63 BMC RACING TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
89. DOWSETT Alex 54 MOVISTAR TEAM 03h 30′ 31” + 01′ 28”
90. CHAVANEL Sébastien 23 FDJ 03h 32′ 22” + 03′ 19”
91. NAVARDKAS Ramunas 168 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 32′ 22” + 03′ 19”
92. BENNATI Daniele 43 TINKOFF-SAXO 03h 33′ 32” + 04′ 29”
93. ROCHE Nias 36 TEAM SKY 03h 33′ 32” + 04′ 29”
94. ROWE Luke 37 TEAM SKY 03h 33′ 32” + 04′ 29”
95. GAUDIN Damien 16 AG2R LA MONDIALE 03h 33′ 32” + 04′ 29”
96. WYSS Danilo 69 BMC RACING TEAM 03h 33′ 32” + 04′ 29”
97. WELLENS Tim 79 LOTTO-SOUDAL 03h 33′ 32” + 04′ 29”
98. MARTENS Paul 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
99. TULIK ANGÉLO 128 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
100. GENE Yohann 124 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
101. DELAPLACE Anthony 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 34′ 07” + 05′ 04”
102. BRUN Frédc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 34′ 07” + 05′ 04”
103. DE GENDT Thomas 73 LOTTO-SOUDAL 03h 34′ 07” + 05′ 04”
104. KELDERMAN Wilco 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
105. ZUBELDIA AGIRRE Haimar 149 TREK FACTORY RACING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
106. ROLLAND Pierre 121 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
107. WESTRA Lieuwe 9 ASTANA PRO TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
108. KRUIJSWIJK Steven 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
109. TOSATTO Matteo 48 TINKOFF-SAXO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
110. HERRADA LOPEZ José 56 MOVISTAR TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
111. ANDERSEN Michael Valgren 49 TINKOFF-SAXO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
112. CLEMENT Stef 184 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
113. TEN DAM Laurens 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
114. CHAVANEL Sylvain 183 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
115. BASSO Ivan 42 TINKOFF-SAXO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
116. WYSS Marcel 189 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
117. IMPEY Daryl 104 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
118. DURBRIDGE Luke 103 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
119. MATE MARDONES Luis Angel 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 34′ 07” + 05′ 04”
120. BOUHANNI Nacer 171 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 34′ 07” + 05′ 04”
121. BILSEN KENNETH 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 34′ 07” + 05′ 04”
122. SICARD Romain 127 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
123. HAAS Nathan 163 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 34′ 07” + 05′ 04”
124. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 215 MTN-QHUBEKA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
125. NAVARRO GARCIA Daniel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 34′ 07” + 05′ 04”
126. DE KORT Koen 84 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 34′ 07” + 05′ 04”
127. BUCHMANN Emanuel 194 BORA-ARGON 18 03h 34′ 07” + 05′ 04”
128. NAULLEAU BRYAN 125 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
129. GESCHKE Simon 86 TEAM GIANT-ALPECIN 03h 34′ 07” + 05′ 04”
130. VERMOTE Julien 119 ETIXX-QUICK STEP 03h 34′ 07” + 05′ 04”
131. FONSECA Armindo 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 34′ 07” + 05′ 04”
132. MACHADO Tiago 98 TEAM KATUSHA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
133. PAOLINI Luca 99 TEAM KATUSHA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
134. VALLS FERRI Rafael 159 LAMPRE – MDA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
135. KANGERT Tanel 6 ASTANA PRO TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
136. DURASEK Kristijan 154 LAMPRE – MDA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
137. GASTAUER Ben 15 AG2R LA MONDIALE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
138. ELMIGER Martin 186 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
139. RAST Gregory 148 TREK FACTORY RACING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
140. CHEREL Mikael 14 AG2R LA MONDIALE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
141. PLAZA MOLINA Ruben 156 LAMPRE – MDA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
142. JUNGELS Bob 147 TREK FACTORY RACING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
143. FEDRIGO Pierrick 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 34′ 07” + 05′ 04”
144. GAUTIER Cyril 123 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
145. YATES Adam 108 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
146. SEPULVEDA Eduardo 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 34′ 07” + 05′ 04”
147. COQUARD Bryan 122 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
148. VAUGRENARD Benoît 29 FDJ 03h 34′ 07” + 05′ 04”
149. VAN EMDEN Jos 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
150. KENNAUGH Peter 32 TEAM SKY 03h 34′ 07” + 05′ 04”
151. BOOM Lars 2 ASTANA PRO TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
152. LOSADA ALGUACIL Alberto 97 TEAM KATUSHA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
153. HOLLENSTEIN Reto 187 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
154. SENECHAL Florian 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 34′ 07” + 05′ 04”
155. ANACONA GOMEZ Winner Andrew 52 MOVISTAR TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
156. CIMOLAI Davide 153 LAMPRE – MDA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
157. CARUSO Gianpaolo 92 TEAM KATUSHA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
158. GRUZDEV Dmitriy 5 ASTANA PRO TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
159. TANKINK Bram 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
160. GENIEZ Alexandre 25 FDJ 03h 34′ 07” + 05′ 04”
161. CASTROVIEJO NIAS Jonathan 53 MOVISTAR TEAM 03h 34′ 07” + 05′ 04”
162. LEEZER Thomas 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
163. POELS Wouter 34 TEAM SKY 03h 34′ 07” + 05′ 04”
164. RIBLON Christophe 17 AG2R LA MONDIALE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
165. AUTHALLER Marco 94 TEAM KATUSHA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
166. BONNET William 22 FDJ 03h 34′ 07” + 05′ 04”
167. MAJKA Rafal 45 TINKOFF-SAXO 03h 34′ 07” + 05′ 04”
168. TUFT Svein 106 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
169. VAN SUMMEREN Johan 18 AG2R LA MONDIALE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
170. TEKLEHAIMANOT Daniel 219 MTN-QHUBEKA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
171. HUZARSKI Bartosz 196 BORA-ARGON 18 03h 34′ 07” + 05′ 04”
172. RUSKOZONTCHUK Dmitry 95 TEAM KATUSHA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
173. QUEMENEUR Perrig 126 TEAM EUROPCAR 03h 34′ 07” + 05′ 04”
174. ARREDONDO MORENO Julian 142 TREK FACTORY RACING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
175. VAN BAARLE Dylan 169 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 34′ 07” + 05′ 04”
176. MENDES José Joao 197 BORA-ARGON 18 03h 34′ 07” + 05′ 04”
177. WEENING Pieter 107 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
178. ALBASINI Michael 102 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
179. HESJEDAL Ryder 164 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 34′ 07” + 05′ 04”
180. MATTHEWS Michael 105 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
181. YATES Simon 109 ORICA GREEGE 03h 34′ 07” + 05′ 04”
182. LANGEVELD Sebastian 166 TEAM NONDALE-GARMIN 03h 34′ 07” + 05′ 04”
183. SERPA SANTANDER José 158 LAMPRE – MDA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
184. PERICHON Pierre-Luc 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 34′ 07” + 05′ 04”
185. PANTANO GOMEZ Jarlinson 188 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
186. DEBUSSCHERE Jens 74 LOTTO-SOUDAL 03h 34′ 07” + 05′ 04”
187. CUMMINGS Stephen 212 MTN-QHUBEKA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
188. BOASSON HAGEN Edvald 211 MTN-QHUBEKA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
189. KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 216 MTN-QHUBEKA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
190. COPPEL Jérôme 185 IAM CYCLING 03h 34′ 07” + 05′ 04”
191. MEINTJES Louis 217 MTN-QHUBEKA 03h 34′ 07” + 05′ 04”
192. IRIZAR ARRANBURU Markel 146 TREK FACTORY RACING 03h 40′ 09” + 11′ 06”
193. DEVOLDER Stijn 144 TREK FACTORY RACING 03h 40′ 09” + 11′ 06”
194. DIDIER Laurent 145 TREK FACTORY RACING 03h 40′ 09” + 11′ 06”
195. FEILLU Brice 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 40′ 09” + 11′ 06”
196. EDET Nias 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 40′ 09” + 11′ 06”
197. VOECKLER Thomas 129 TEAM EUROPCAR 03h 40′ 09” + 11′ 06”
198. HANSEN Adam 76 LOTTO-SOUDAL 03h 40′ 09” + 11′ 06”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1. CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING 03h 44′ 01”
2. MARTIN Tony ETIXX-QUICK STEP + 00′ 03”
3. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 00′ 06”
4. SVKSAGAN Peter TINKOFF-SAXO + 00′ 33”
5. THOMAS Geraint TEAM SKY + 00′ 35”
6. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 00′ 42”
7. URAN URAN Rigoberto ETIXX-QUICK STEP + 00′ 42”
8. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 00′ 44”
9. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00′ 48”
10. FROOME Christopher TEAM SKY + 00′ 48”
11. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 00′ 53”
12. STYBAR Zdenek ETIXX-QUICK STEP + 00′ 54”
13. GREIPEL André LOTTO-SOUDAL + 00′ 59”
14. CONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO + 01′ 00”
15. GALLOPIN Tony LOTTO-SOUDAL + 01′ 00”
16. KREUZIGER Roman TINKOFF-SAXO + 01′ 08”
17. SIEBERG Marcel LOTTO-SOUDAL + 01′ 12”
18. QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 01′ 13”
19. KWIATKOWSKI Michal ETIXX-QUICK STEP + 01′ 19”
20. STANNARD Ian TEAM SKY + 01′ 20”
21. CAVENDISH Mark ETIXX-QUICK STEP + 01′ 24”
22. BARGUIL WARREN TEAM GIANT-ALPECIN + 01′ 25”
23. DENNIS Rohan BMC RACING TEAM + 01′ 26”
24. RENSHAW Mark ETIXX-QUICK STEP + 01′ 48”
25. BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING + 01′ 49”
26. MALORI Adriano MOVISTAR TEAM + 01′ 55”
27. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 01′ 57”
28. GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO + 01′ 59”
29. DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM + 02′ 02”
30. MOLLEMA Bauke TREK FACTORY RACING + 02′ 03”
31. PINOT Thibaut FDJ + 02′ 07”
32. KONIG Leopold TEAM SKY + 02′ 09”
33. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 02′ 09”
34. DEGENKOLB John TEAM GIANT-ALPECIN + 02′ 11”
35. TAARAMÄE Rein ASTANA PRO TEAM + 02′ 11”
36. ROY Jérémy FDJ + 02′ 13”
37. VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO + 02′ 15”
38. IZAGIRRE INSTI Gorka MOVISTAR TEAM + 02′ 19”
39. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 02′ 22”
40. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 02′ 23”
41. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 02′ 25”
42. AUTPREIDLER Georg TEAM GIANT-ALPECIN + 02′ 25”
43. MORABITO Steve FDJ + 02′ 26”
44. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 02′ 27”
45. SANCHEZ Samuel BMC RACING TEAM + 02′ 30”
46. PORTE Richie TEAM SKY + 02′ 32”
47. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 02′ 34”
48. BAUER Jack TEAM CANNONDALE-GARMIN + 02′ 37”
49. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 02′ 37”
50. FRANK Mathias IAM CYCLING + 02′ 38”
51. DEMARE Arnaud FDJ + 02′ 38”
52. COSTA Rui Alberto LAMPRE – MDA + 02′ 39”
53. DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 + 02′ 40”
54. KOREN Kristijan TEAM CANNONDALE-GARMIN + 02′ 41”
55. TALANSKY Andrew TEAM CANNONDALE-GARMIN + 02′ 41”
56. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MDA + 02′ 42”
57. MARTIN Daniel TEAM CANNONDALE-GARMIN + 02′ 43”
58. BAK Lars LOTTO-SOUDAL + 02′ 45”
59. PAUWELS Serge MTN-QHUBEKA + 02′ 47”
60. FARRAR Tyler MTN-QHUBEKA + 02′ 48”
61. HENDERSON Gregory LOTTO-SOUDAL + 02′ 48”
62. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02′ 48”
63. GERRANS Simon ORICA GREEGE + 02′ 48”
64. LADAGNOUS Matthieu FDJ + 02′ 50”
65. GOLAS Michal ETIXX-QUICK STEP + 02′ 50”
66. SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 + 02′ 51”
67. VOSS Paul BORA-ARGON 18 + 02′ 51”
68. LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 51”
69. SINKELDAM Ramon TEAM GIANT-ALPECIN + 02′ 51”
70. TRENTIN Matteo ETIXX-QUICK STEP + 02′ 52”
71. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA + 02′ 52”
72. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 02′ 52”
73. JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN-QHUBEKA + 02′ 53”
74. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 02′ 54”
75. NERZ Dominik BORA-ARGON 18 + 02′ 57”
76. BAKELANTS Jan AG2R LA MONDIALE + 02′ 58”
77. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 59”
78. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 03′ 00”
79. CARUSO Damiano BMC RACING TEAM + 03′ 00”
80. CZEBARTA Jan BORA-ARGON 18 + 03′ 01”
81. TIMMER Albert TEAM GIANT-ALPECIN + 03′ 05”
82. VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE + 03′ 08”
83. POZZATO Filippo LAMPRE – MDA + 03′ 08”
84. SOUPE GEOFFREY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03′ 09”
85. BENNETT Sam BORA-ARGON 18 + 03′ 14”
86. GUARNI Jacopo TEAM KATUSHA + 03′ 17”
87. CURVERS Roy TEAM GIANT-ALPECIN + 03′ 38”
88. BONO Matteo LAMPRE – MDA + 03′ 39”
89. GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03′ 44”
90. LTUNAVARDKAS Ramunas TEAM CANNONDALE-GARMIN + 04′ 50”
91. VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO + 05′ 17”
92. CHAVANEL Sébastien FDJ + 05′ 19”
93. CASTROVIEJO NIAS Jonathan MOVISTAR TEAM + 05′ 25”
94. GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE + 05′ 27”
95. KELDERMAN Wilco TEAM LOTTO NL – JUMBO + 05′ 32”
96. CUMMINGS Stephen MTN-QHUBEKA + 05′ 34”
97. JUNGELS Bob TREK FACTORY RACING + 05′ 40”
98. VAN BAARLE Dylan TEAM CANNONDALE-GARMIN + 05′ 40”
99. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 05′ 43”
100. BOOM Lars ASTANA PRO TEAM + 05′ 46”
101. CANTUFT Svein ORICA GREEGE + 05′ 47”
102. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 05′ 47”
103. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 05′ 47”
104. KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO + 05′ 47”
105. IRLROCHE Nias TEAM SKY + 05′ 47”
106. BELWELLENS Tim LOTTO-SOUDAL + 05′ 48”
107. DURBRIDGE Luke ORICA GREEGE + 05′ 48”
108. YATES Simon ORICA GREEGE + 05′ 48”
109. WYSS Danilo BMC RACING TEAM + 05′ 51”
110. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 05′ 52”
111. COPPEL Jérôme IAM CYCLING + 05′ 53”
112. MARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO + 05′ 57”
113. IMPEY Daryl ORICA GREEGE + 05′ 59”
114. MATTHEWS Michael ORICA GREEGE + 06′ 00”
115. BOASSON HAGEN Edvald MTN-QHUBEKA + 06′ 01”
116. ALBASINI Michael ORICA GREEGE + 06′ 02”
117. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 06′ 03”
118. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 06′ 04”
119. GESCHKE Simon TEAM GIANT-ALPECIN + 06′ 07”
120. POELS Wouter TEAM SKY + 06′ 07”
121. WEENING Pieter ORICA GREEGE + 06′ 09”
122. LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO + 06′ 09”
123. KENNAUGH Peter TEAM SKY + 06′ 10”
124. MACHADO Tiago TEAM KATUSHA + 06′ 10”
125. PIMANTA COSTA MENDES José Joao BORA-ARGON 18 + 06′ 10”
126. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 06′ 11”
127. GERBUCHMANN Emanuel BORA-ARGON 18 + 06′ 14”
128. WYSS Marcel IAM CYCLING + 06′ 14”
129. ANACONA GOMEZ Winner Andrew MOVISTAR TEAM + 06′ 15”
130. VERMOTE Julien ETIXX-QUICK STEP + 06′ 15”
131. SICARD Romain TEAM EUROPCAR + 06′ 15”
132. CANHESJEDAL Ryder TEAM CANNONDALE-GARMIN + 06′ 17”
133. BONNET William FDJ + 06′ 17”
134. TEN DAM Laurens TEAM LOTTO NL – JUMBO + 06′ 17”
135. POLHUZARSKI Bartosz BORA-ARGON 18 + 06′ 18”
136. CLEMENT Stef IAM CYCLING + 06′ 19”
137. YATES Adam ORICA GREEGE + 06′ 20”
138. LANGEVELD Sebastian TEAM CANNONDALE-GARMIN + 06′ 21”
139. ROWE Luke TEAM SKY + 06′ 21”
140. MEINTJES Louis MTN-QHUBEKA + 06′ 23”
141. LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA + 06′ 25”
142. TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO + 06′ 25”
143. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 06′ 25”
144. SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 26”
145. DE GENDT Thomas LOTTO-SOUDAL + 06′ 28”
146. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 06′ 29”
147. GENIEZ Alexandre FDJ + 06′ 29”
148. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 06′ 32”
149. VALLS FERRI Rafael LAMPRE – MDA + 06′ 32”
150. PANTANO GOMEZ Jarlinson IAM CYCLING + 06′ 33”
151. NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 33”
152. FEDRIGO Pierrick BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 06′ 33”
153. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 06′ 33”
154. VAUGRENARD Benoît FDJ + 06′ 34”
155. DEBUSSCHERE Jens LOTTO-SOUDAL + 06′ 35”
156. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 06′ 35”
157. TEKLEHAIMANOT Daniel MTN-QHUBEKA + 06′ 36”
158. NAULLEAU BRYAN TEAM EUROPCAR + 06′ 37”
159. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 06′ 37”
160. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 06′ 38”
161. JANSE VAN RENSBURG Reinardt MTN-QHUBEKA + 06′ 39”
162. DE KORT Koen TEAM GIANT-ALPECIN + 06′ 39”
163. HAAS Nathan TEAM CANNONDALE-GARMIN + 06′ 39”
164. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 06′ 42”
165. ARGSEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 06′ 42”
166. PLAZA MOLINA Ruben LAMPRE – MDA + 06′ 42”
167. KOZONTCHUK Dmitry TEAM KATUSHA + 06′ 43”
168. CIMOLAI Davide LAMPRE – MDA + 06′ 45”
169. BASSO Ivan TINKOFF-SAXO + 06′ 47”
170. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 06′ 48”
171. VAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE + 06′ 50”
172. VANBILSEN KENNETH COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 50”
173. ANDERSEN Michael Valgren TINKOFF-SAXO + 06′ 51”
174. ARREDONDO MORENO Julian TREK FACTORY RACING + 06′ 52”
175. HERRADA LOPEZ José MOVISTAR TEAM + 06′ 52”
176. KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi MTN-QHUBEKA + 06′ 53”
177. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 06′ 53”
178. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 06′ 55”
179. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 06′ 57”
180. DURASEK Kristijan LAMPRE – MDA + 06′ 57”
181. TULIK ANGÉLO TEAM EUROPCAR + 06′ 59”
182. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 00”
183. BRUN Fréderic BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 03”
184. SERPA SANTANDER José LAMPRE – MDA + 07′ 11”
185. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 07′ 16”
186. BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 16”
187. PERICHON Pierre-Luc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 25”
188. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 07′ 26”
189. CARUSO Gianpaolo TEAM KATUSHA + 07′ 26”
190. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 27”
191. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 08′ 38”
192. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 12′ 02”
193. DEVOLDER Stijn TREK FACTORY RACING + 12′ 23”
194. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 12′ 28”
195. EDET Nias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 12′ 28”
196. HANSEN Adam LOTTO-SOUDAL + 12′ 51”
197. DIDIER Laurent TREK FACTORY RACING + 12′ 51”
198. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 13′ 32′