Oscar Gatto (Androni-Giocattoli) wygrał pierwszy etap Sibiu Cycling Tour. Liderem został Eduard Grosu (Nippo-Vini Fantini).

Drugi dzień rywalizacji w rumuńskim wyścigu kategorii 2.1 UCI, to górzysty odcinek ze startem i metą w Sibiu. Do pokonania było 215 kilometrów w tym jedna premia górska 1. kategorii.

Na metę jako pierwsza wpadła 50-osobowa grupa. Najszybciej finiszował Włoch – Oscar Gatto, który pokonał swojego rodaka Filippo Fortina (GM Cycling Team) oraz Rumuna Eduarda Grosu. Zawodnik Nippo-Vini Fantini, dzięki bonifikacie założył żółtą koszulkę lidera imprezy. Na piątym miejscu finiszował najlepszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Christian Delle Stelle.

Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) awansował na jedenastą pozycję w generalce, a Marek Rutkiewicz jako najlepszy Polak w stawce, jest szesnasty.