Kolejne novum w transmisjach z Tour de France – obrazki na żywo z kamer zamontowanych na rowerach! Wszystko za sprawą współpracy ASO, Velon oraz GoPro.

Kamery na rowerach, samochodach technicznych, a nawet mechanicy – z tej perspektywy będzie można oglądać na żywo wydarzenia z trasy tegorocznej Wielkiej Pętli. ASO obiecało, że przetestuje transmisję z kamer zamontowanych na rowerach podczas drugiego etapu wyścigu. Ponadto każda z 22 drużyn startujących w Wielkiej Pętli użyje kamer GoPro w jakiejś części wyścigu, a 8 ekip będzie używało kamer przez cały czas trzytygodniowych zmagań.

To kolejna nowość w transmisji telewizyjnej. Za sprawą firmy Dimenson Data i platformy którą stworzyli dostaniemy ogromną ilość informacji do których do tej pory nie było dostępu. To w połączeniu z kamerami on-bike da nową jakość w przekazie TV.

Wszystkie materiały zostaną opublikowane na stronie internetowej velon.cc oraz w mediach społecznościowych. GoPro opublikuje filmiki na YouTube, a na koniec sezonu możemy się spodziewać podsumowania współpracy GoPro i Velon.

 

“Ta współpraca pokaże kibicom nową stronę kolarstwa z takimi momentami, które nie zostały uchwycone nigdy wcześniej. To wspaniała umowa dla tego sportu”

– zachwala projekt Graham Bartlett, szef Velon.

Źródło: velonews.com

Foto: gizmodo.com