Rafał Majka jest bardzo optymistycznie nastawiony przed Tour de France. Polak będzie głównym pomocnikiem Alberto Contadora w drodze po dublet Giro-Tour.

Zwycięzca dwóch etapów i zdobywca koszulki w czerwone grochy w zeszłorocznej edycji francuskiego wyścigu krótko opisał swoje przemyślenia na swojej stronie na facebooku:

„Przed startem w Wielkiej Pętli czuję się bardzo dobrze. Jestem wypoczęty po Tour de Suisse i krajowym czempionacie. Bez wątpienia Tour de France jest najważniejszym wyścigiem dla Tinkoff-Saxo. Moim głównym celem jest pomóc Alberto Contadorowi w osiągnięciu zwycięstwa w wyścigu. Wierzę, że jesteśmy w stanie to zrobić i Alberto jest w stanie zwyciężyć w dwóch Wielkich Tourach w jednym sezonie.”

Rafał imponował formą już w czerwcu. Podczas Tour de Suisse zajął 10. miejsce, a poza tym pokazał swoją moc pomagając Peterowi Saganowi na trzecim etapie. W Mistrzostwach Polski nie zdołał wywalczyć medalu, ale długo jechał w pogoni, a w końcówce praktycznie samodzielnie połączył czołowe grupy. W tym roku prawdopodobnie nie zdoła obronić trofeum dla najlepszego górala Tour de France, ale z pewnością wielokrotnie zobaczymy go na czele peletonu, gdy będzie się starał nadawać mocne tempo dla swojego lidera.

Źródło: FB Rafał Majka

Michał Kapusta