Picture by Simon Wilkinson/SWpix.com - 14/09/2014 - Cycling - 2014 Friends Life Tour of Britain - Stage 8a, London Individual Time Trial - Team Sky's Sir Bradley Wiggins prepares to ride the Time Trial.

Istnieje możliwość, że Bradley Wiggins będzie bronił mistrzostwa Wielkiej Brytanii w jeździe indywidualnej na czas, mimo że nie ma go na liście startowej opublikowanej dwa tygodnie temu przez British Cycling. 

Wiggins zamierza wziąć udział w mistrzostwach Wielkiej Brytanii, do których będzie się przygotowywał samodzielnie. Po nich pojedziemy do Livigno na obóz wysokościowy – powiedział Heiko Salzwedel, trener rekordzisty świata w jeździe godzinnej, który towarzyszył mu także podczas bicia tego rekordu.

Ian Emmerson – organizator mistrzostw przyznał jakiś czas temu, że nie spodziewa się startu Wigginsa.

W tej chwili nie ma go na liście startujących zawodników, ale jestem pewien, że British Cycling będzie patrzeć przychylnie, jeżeli będzie chciał wystartować. Tym bardziej, że jest obecnym mistrzem – mówił.

Konkurencja jazdy indywidualnej na czas podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii odbędzie się 25 czerwca no torze Cadwell Park.

Foto: Roadcycling.uk