Nacer Bouhanni (Cofidis) zdobył już drugie zwycięstwo etapowe na tegorocznym wyścigu Criterium du Dauphine!

Czwarty etap Criterium du Dauphine to jeden z najłatwiejszych odcinków w tegorocznej odsłonie wyścigu, choć kolarze do pokonania mieli aż 228 kilometrów z Anneyron do Sisteron.

cd4

 

Ucieczkę dnia utworzył duet: Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo) oraz Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal), który szybko wypracował ponad 7 minut przewagi. Peleton nie spieszył się jednak z pogonią za harcownikami. 20 kilometrów przed kreską, strata zasadniczej grupy do czołówki wynosiła ponad 4 minuty!

Niespełna 15 kilometrów przed kreską, zawodnicy musieli przejechać przez premię górską 4. kategorii. Podjazd liczył 1,3 kilometra, ale średnie nachylenie wynosiło 7 procent. Uciekająca dwójka miała już tylko kilkadziesiąt sekund przewagi. Z sił opadł Tosh Van der Sande i na czele został jedynie Martijn Keizer.

Rosły zawodnik pierwszy rozpoczął zjazd. Za jego plecami rozpoczął się festiwal ataków. Próbowali m.in: Cyril Gautier (Europcar) i Tim Wellens (Lotto-Soudal). Belgowi udało doskoczyć się do prowadzącego Holendra, ale doścignięto ich 2 kilometry przed kreską. Chwilę później długiego finiszu próbował Tony Gallopin (Lotto-Soudal). Jego akcja także się nie powiodła.

O wszystkim zadecydował więc sprint z dużej grupy. Po raz drugi w tym wyścigu wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis), pokonując Jonasa Van Genechtena (IAM Cycling) oraz Luke Mezgeca (Giant-Alpecin).

Liderem pozostał Rohan Dennis (BMC Racing).

Wyniki 4 etapu:

1 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5:30:53
2 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING +0
3 Luka MEZGEC TEAM GIANT-ALPECIN +0
4 Edvald BOASSON HAGEN MTN-QHUBEKA +0
5 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA +0
6 Julian ALAPHILIPPE ETIXX-QUICK STEP +0
7 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE +0
8 Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL +0
9 Kévin REZA FDJ +0
10 Nathan HAAS TEAM CANNONDALE-GARMIN +0
11 Bjorn THURAU BORA-ARGON 18 +0
12 Bram TANKINK TEAM LOTTO NL – JUMBO +0
13 Maxime BOUET ETIXX-QUICK STEP +0
14 Paul VOSS BORA-ARGON 18 +0
15 Wouter POELS TEAM SKY +0
16 José MENDES BORA-ARGON 18 +0
17 Dennis VAN WINDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +0
18 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR +0
19 Jay MC CARTHY TINKOFF-SAXO +0
20 Pim LIGTHART LOTTO-SOUDAL +0
21 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA +0
22 Cristiano SALERNO BORA-ARGON 18 +0
23 Kenny ELISSONDE FDJ +0
24 Kristijan KOREN TEAM CANNONDALE-GARMIN +0
25 George BENNETT TEAM LOTTO NL – JUMBO +0
26 Tiago MACHADO TEAM KATUSHA +0
27 Nelson OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA +0
28 Pawel POLJANSKI TINKOFF-SAXO +0
29 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM +0
30 Rohan DENNIS BMC RACING TEAM +0
31 David TANNER IAM CYCLING +0
32 Ian STANNARD TEAM SKY +0
33 Alejandro VALVERDE MOVISTAR TEAM +0
34 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM +0
35 Christian MEIER ORICA GREENEDGE +0
36 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +0
37 Christopher FROOME TEAM SKY +0
38 Dominik NERZ BORA-ARGON 18 +0
39 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM +0
40 Wilco KELDERMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO +0
41 Mathias FRANK IAM CYCLING +0
42 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE +0
43 Lawson CRADDOCK TEAM GIANT-ALPECIN +0
44 Andrew TALANSKY TEAM CANNONDALE-GARMIN +0
45 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE +0
46 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE +0
47 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA +0
48 Niki TERPSTRA ETIXX-QUICK STEP +0
49 Alexis VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE +0
50 Robert KISERLOVSKI TINKOFF-SAXO +0
51 Emanuel BUCHMANN BORA-ARGON 18 +0
52 Michele SCARPONI ASTANA PRO TEAM +0
53 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA +0
54 Chris Anker SORENSEN TINKOFF-SAXO +0
55 Bart DE CLERCQ LOTTO-SOUDAL +0
56 Arnaud COURTEILLE FDJ +0
57 Marcel WYSS IAM CYCLING +0
58 Rui COSTA LAMPRE – MERIDA +0
59 David DE LA CRUZ ETIXX-QUICK STEP +0
60 Peter KENNAUGH TEAM SKY +0
61 Louis MEINTJES MTN-QHUBEKA +0
62 Joaquim RODRIGUEZ TEAM KATUSHA +0
63 Daniel MARTIN TEAM CANNONDALE-GARMIN +0
64 Adam YATES ORICA GREENEDGE +0
65 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR +0
66 Samuel SANCHEZ BMC RACING TEAM +0
67 Serge PAUWELS MTN-QHUBEKA +0
68 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM +0
69 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING +0
70 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING +0
71 Benat INTXAUSTI MOVISTAR TEAM +0
72 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE +0
73 Tim WELLENS LOTTO-SOUDAL +0
74 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING +0
75 Nicolas ROCHE TEAM SKY +0
76 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING +0
77 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM +0
78 Jarlinson PANTANO IAM CYCLING +0
79 John GADRET MOVISTAR TEAM +0
80 Rafael VALLS LAMPRE – MERIDA +0
81 Bauke MOLLEMA TREK FACTORY RACING +0
82 José Rodolfo SERPA LAMPRE – MERIDA +0
83 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM +0
84 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +0
85 Pieter SERRY ETIXX-QUICK STEP +0
86 Simon YATES ORICA GREENEDGE +0
87 Tony GALLOPIN LOTTO-SOUDAL +0
88 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE +0
89 Dylan TEUNS BMC RACING TEAM +0
90 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE +0
91 Daniel OSS BMC RACING TEAM +23
92 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +30
93 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA +30
94 Riccardo ZOIDL TREK FACTORY RACING +1:09
95 Tony MARTIN ETIXX-QUICK STEP +1:34
96 Martijn KEIZER TEAM LOTTO NL – JUMBO +2:43
97 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +3:05
98 Romain SICARD TEAM EUROPCAR +3:05
99 Jan BARTA BORA-ARGON 18 +3:05
100 Mickaël DELAGE FDJ +3:05
101 Fumiyuki BEPPU TREK FACTORY RACING +3:05
102 Tyler FARRAR MTN-QHUBEKA +3:05
103 Johan VAN SUMMEREN AG2R LA MONDIALE +3:05
104 Vicente REYNES IAM CYCLING +3:05
105 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO +3:05
106 Gianpaolo CARUSO TEAM KATUSHA +3:05
107 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE +3:05
108 Jonathan CASTROVIEJO MOVISTAR TEAM +3:05
109 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-SOUDAL +3:05
110 Murilo Antonio FISCHER FDJ +4:24
111 Benoît VAUGRENARD FDJ +4:24
112 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +4:24
113 Alberto LOSADA TEAM KATUSHA +4:24
114 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +4:24
115 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE +4:24
116 Tobias LUDVIGSSON TEAM GIANT-ALPECIN +4:59
117 Luke ROWE TEAM SKY +4:59
118 Ian BOSWELL TEAM SKY +4:59
119 Magnus Cort NIELSEN ORICA GREENEDGE +4:59
120 Bartosz HUZARSKI BORA-ARGON 18 +5:09
121 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM +5:09
122 Martin VELITS ETIXX-QUICK STEP +5:09
123 Stef CLEMENT IAM CYCLING +6:04
124 Albert TIMMER TEAM GIANT-ALPECIN +6:04
125 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM +6:04
126 Chad HAGA TEAM GIANT-ALPECIN +6:04
127 Caleb FAIRLY TEAM GIANT-ALPECIN +6:04
128 Joseph ROSSKOPF BMC RACING TEAM +6:04
129 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +6:04
130 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM +6:04
131 Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR +6:04
132 Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR +6:04
133 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR +6:04
134 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA +6:04
135 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA +6:04
136 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +6:04
137 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +6:04
138 Dylan VAN BAARLE TEAM CANNONDALE-GARMIN +6:04
139 Maarten WYNANTS TEAM LOTTO NL – JUMBO +6:04
140 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE +6:04
141 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR +6:04
142 Alex DOWSETT MOVISTAR TEAM +6:04
143 Stijn VANDENBERGH ETIXX-QUICK STEP +6:04
144 Philip DEIGNAN TEAM SKY +6:04
145 Rory SUTHERLAND MOVISTAR TEAM +6:04
146 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR +6:04
147 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA +6:04
148 Lars BOOM ASTANA PRO TEAM +6:04
149 Angel VICIOSO TEAM KATUSHA +6:04
150 Ramunas NAVARDAUSKAS TEAM CANNONDALE-GARMIN +6:04
151 Sebastian LANGEVELD TEAM CANNONDALE-GARMIN +6:04
152 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING +6:04
153 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN-QHUBEKA +6:04
154 Calvin WATSON TREK FACTORY RACING +6:04
155 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM +6:04
156 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO +6:04
157 Stephen CUMMINGS MTN-QHUBEKA +6:04
158 Arnold JEANNESSON FDJ +6:04
159 Jack BAUER TEAM CANNONDALE-GARMIN +8:18
160 Edward BELTRAN SUAREZ TINKOFF-SAXO +9:27
161 Evgeny PETROV TINKOFF-SAXO +9:27
162 Jesper HANSEN TINKOFF-SAXO +9:27
DNF Kris BOECKMANS LOTTO-SOUDAL
DNS Simon GESCHKE TEAM GIANT-ALPECIN

 

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

Rank Name Team Time
1 Rohan DENNIS BMC RACING TEAM 13:31:30
2 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM +0
3 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM +4
4 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM +4
5 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM +4
6 Michele SCARPONI ASTANA PRO TEAM +4
7 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM +4
8 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +5
9 Alejandro VALVERDE MOVISTAR TEAM +5
10 John GADRET MOVISTAR TEAM +5
11 Benat INTXAUSTI MOVISTAR TEAM +5
12 Julian ALAPHILIPPE ETIXX-QUICK STEP +18
13 Maxime BOUET ETIXX-QUICK STEP +18
14 David DE LA CRUZ ETIXX-QUICK STEP +18
15 Pieter SERRY ETIXX-QUICK STEP +18
16 Peter KENNAUGH TEAM SKY +23
17 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE +23
18 Simon YATES ORICA GREENEDGE +23
19 Adam YATES ORICA GREENEDGE +23
20 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE +23
21 Christopher FROOME TEAM SKY +35
22 Nicolas ROCHE TEAM SKY +35
23 Andrew TALANSKY TEAM CANNONDALE-GARMIN +43
24 Daniel MARTIN TEAM CANNONDALE-GARMIN +43
25 Rui COSTA LAMPRE – MERIDA +48
26 Nelson OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA +48
27 Rafael VALLS LAMPRE – MERIDA +48
28 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA +48
29 José Rodolfo SERPA LAMPRE – MERIDA +48
30 Mathias FRANK IAM CYCLING +50
31 Marcel WYSS IAM CYCLING +50
32 Jarlinson PANTANO IAM CYCLING +50
33 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING +50
34 José MENDES BORA-ARGON 18 +54
35 George BENNETT TEAM LOTTO NL – JUMBO +54
36 Bjorn THURAU BORA-ARGON 18 +54
37 Paul VOSS BORA-ARGON 18 +54
38 Dominik NERZ BORA-ARGON 18 +54
39 Bram TANKINK TEAM LOTTO NL – JUMBO +54
40 Wilco KELDERMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO +54
41 Emanuel BUCHMANN BORA-ARGON 18 +54
42 Tiesj BENOOT LOTTO-SOUDAL +59
43 Bart DE CLERCQ LOTTO-SOUDAL +59
44 Tony GALLOPIN LOTTO-SOUDAL +59
45 Tim WELLENS LOTTO-SOUDAL +59
46 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE +1:00
47 Alexis VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE +1:00
48 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE +1:00
49 Edvald BOASSON HAGEN MTN-QHUBEKA +1:03
50 Tiago MACHADO TEAM KATUSHA +1:05
51 Joaquim RODRIGUEZ TEAM KATUSHA +1:05
52 Serge PAUWELS MTN-QHUBEKA +1:07
53 Christian MEIER ORICA GREENEDGE +1:07
54 Louis MEINTJES MTN-QHUBEKA +1:07
55 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR +1:08
56 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING +1:15
57 Bauke MOLLEMA TREK FACTORY RACING +1:15
58 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING +1:15
59 Lawson CRADDOCK TEAM GIANT-ALPECIN +1:18
60 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR +1:24
61 Daniel OSS BMC RACING TEAM +1:24
62 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE +1:28
63 Jay MC CARTHY TINKOFF-SAXO +1:30
64 Pawel POLJANSKI TINKOFF-SAXO +1:30
65 Robert KISERLOVSKI TINKOFF-SAXO +1:30
66 Chris Anker SORENSEN TINKOFF-SAXO +1:30
67 Kenny ELISSONDE FDJ +1:36
68 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:49
69 Tony MARTIN ETIXX-QUICK STEP +1:52
70 José HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM +2:22
71 Riccardo ZOIDL TREK FACTORY RACING +2:24
72 Ian STANNARD TEAM SKY +2:46
73 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +2:50
74 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE +3:09
75 Jonathan CASTROVIEJO MOVISTAR TEAM +3:10
76 Nathan HAAS TEAM CANNONDALE-GARMIN +3:31
77 Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA +3:45
78 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +3:48
79 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA +3:53
80 Samuel SANCHEZ BMC RACING TEAM +3:55
81 Jan BARTA BORA-ARGON 18 +3:59
82 Luka MEZGEC TEAM GIANT-ALPECIN +4:02
83 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING +4:03
84 David TANNER IAM CYCLING +4:11
85 Dylan TEUNS BMC RACING TEAM +4:16
86 Kévin REZA FDJ +4:24
87 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE +4:42
88 Alberto LOSADA TEAM KATUSHA +5:29
89 Cristiano SALERNO BORA-ARGON 18 +6:08
90 Tobias LUDVIGSSON TEAM GIANT-ALPECIN +6:17
91 Lars BOOM ASTANA PRO TEAM +6:20
92 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO +6:23
93 Niki TERPSTRA ETIXX-QUICK STEP +6:25
94 Martijn KEIZER TEAM LOTTO NL – JUMBO +6:25
95 Arnaud COURTEILLE FDJ +6:35
96 Ramunas NAVARDAUSKAS TEAM CANNONDALE-GARMIN +6:47
97 Johan VAN SUMMEREN AG2R LA MONDIALE +6:53
98 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE +6:57
99 Romain SICARD TEAM EUROPCAR +7:01
100 Wouter POELS TEAM SKY +7:02
101 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA +7:04
102 Stephen CUMMINGS MTN-QHUBEKA +7:11
103 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +7:13
104 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA +7:34
105 Bartosz HUZARSKI BORA-ARGON 18 +8:08
106 Daniel TEKLEHAIMANOT MTN-QHUBEKA +8:14
107 Ian BOSWELL TEAM SKY +8:22
108 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR +8:22
109 Jonas VAN GENECHTEN IAM CYCLING +8:26
110 Kristijan KOREN TEAM CANNONDALE-GARMIN +8:27
111 Magnus Cort NIELSEN ORICA GREENEDGE +8:48
112 Joseph ROSSKOPF BMC RACING TEAM +8:52
113 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +9:01
114 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +9:01
115 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM +9:18
116 Vicente REYNES IAM CYCLING +9:33
117 Gianpaolo CARUSO TEAM KATUSHA +9:35
118 Dennis VAN WINDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +9:39
119 Stef CLEMENT IAM CYCLING +9:42
120 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO +9:46
121 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE +9:56
122 Angel VICIOSO TEAM KATUSHA +9:57
123 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM +9:59
124 Jacques JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA +9:59
125 Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR +10:00
126 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR +10:00
127 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-SOUDAL +10:06
128 Chad HAGA TEAM GIANT-ALPECIN +10:10
129 Benoît VAUGRENARD FDJ +10:16
130 Fumiyuki BEPPU TREK FACTORY RACING +10:20
131 Pim LIGTHART LOTTO-SOUDAL +10:22
132 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +10:41
133 Philip DEIGNAN TEAM SKY +10:55
134 Jesper HANSEN TINKOFF-SAXO +10:57
135 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE +11:20
136 Rory SUTHERLAND MOVISTAR TEAM +11:41
137 Arnold JEANNESSON FDJ +11:56
138 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR +12:12
139 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM +12:39
140 Alex DOWSETT MOVISTAR TEAM +13:09
141 Stijn VANDENBERGH ETIXX-QUICK STEP +13:29
142 Murilo Antonio FISCHER FDJ +13:43
143 Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA +13:43
144 Luke ROWE TEAM SKY +13:47
145 Tyler FARRAR MTN-QHUBEKA +13:56
146 Mickaël DELAGE FDJ +15:23
147 Evgeny PETROV TINKOFF-SAXO +15:33
148 Florian SENECHAL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +15:41
149 Martin VELITS ETIXX-QUICK STEP +15:50
150 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM +15:56
151 Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR +16:28
152 Gatis SMUKULIS TEAM KATUSHA +16:50
153 Maarten WYNANTS TEAM LOTTO NL – JUMBO +16:55
154 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING +17:07
155 Edward BELTRAN SUAREZ TINKOFF-SAXO +18:14
156 Sebastian LANGEVELD TEAM CANNONDALE-GARMIN +22:08
157 Dylan VAN BAARLE TEAM CANNONDALE-GARMIN +22:08
158 Jack BAUER TEAM CANNONDALE-GARMIN +22:20
159 Albert TIMMER TEAM GIANT-ALPECIN +22:37
160 Calvin WATSON TREK FACTORY RACING +24:31
161 Caleb FAIRLY TEAM GIANT-ALPECIN +27:27
162 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO +37:20

 

Foto: ASO