Andrea Pasqualon (Roth Skoda) wygrał pierwszy etap wyścigu Boucles de la Mayenne. Liderem pozostał wczorajszy zwycięzca prologu – Johan Le Bon (FDJ).

Po wczorajszym krótkim prologu dziś kolarze walczący o prymat w Boucles de la Mayenne przemierzali dystans z Saint-Berthevin do Changé. Etap miał długość 184 kilometrów, a zawodnicy mieli do pokonania cztery oznaczone podjazdy.

boucles 1 etap

W ucieczkę dnia zabrali się: Ignatas Konovalovas (Marseille 13 KTM), Fabien Canal (Armée de Terre), Clément Koretzky (Vorarlberg) i Thomas Vaubourzeix (Veranclassic-Ekoï). Najwięcej punktów na górskich premiach zebrał Koretzky, który do jutrzejszego etapu wystartuje w koszulce najlepszego górala.

22 kilometry przed metą z ucieczki zaatakował Vaubourzeix , a pozostała trójka została wkrótce wchłonięta przez peleton. Samotny Francuz przegrał nierówną walkę z dużą grupą na 9. kilometrów prze metą.

Finiszowy sprint wygrał Andrea Pasqualon (Roth Skoda), drugi był Marcel Meisen (Team Kuota-Lotto), a podium uzupełnił Jarl Salomein (Topsport Vlaanderen – Baloise).

Liderem klasyfikacja generalnej pozostał wczorajszy zwycięzca prologu – Johan Le Bon (FDJ).

Wyniki pierwszego etapu:

1 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA les 184 km en 4h37’54” (moy. 39,73 km/h) (b : 10”)
2 MEISEN Marcel Team Kuota-Lotto GER ‘ (b : 6”)
3 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘ (b : 4”)
4 * GODRIE Stan Rabobank Development Team NED ‘
5 JULES Justin Veranclassic – Ekoi FRA ‘
6 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA ‘
7 HUTAROVICH Yauheni Bretagne – Séché Environneme BLR ‘
8 DUVAL Julien E.C. Armée de Terre FRA ‘
9 AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solutions Crédits SWE ‘
10 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘
11 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA ‘
12 CECCHIN Alberto Roth – Skoda ITA ‘
13 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
14 * CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
15 * GONZALEZ Adrian Murias Taldea ESP ‘
16 * MENUT David Auber 93 FRA ‘
17 BAGÜES Aritz Murias Taldea ESP ‘
18 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED ‘
19 * BOUDAT Thomas Team Europcar FRA ‘
20 * MANZIN Lorrenzo FDJ FRA ‘
21 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz Murias Taldea ESP ‘
22 MAIKIN Roman Rusvelo RUS ‘
23 * MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction BEL ‘
24 JEROME Vincent Team Europcar FRA ‘
25 * VANDENBOGAERDE Jens An Post – ChainReaction BEL ‘
26 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
27 * TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
28 BIHEL César Auber 93 FRA ‘
29 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA ‘
30 CAMPENAERTS Victor Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
31 LE BON Johan FDJ FRA ‘
32 GATE Aaron An Post – ChainReaction NZL ‘
33 * LENDERINK Peter Rabobank Development Team NED ‘
34 * PACHER Quentin E.C. Armée de Terre FRA ‘
35 * HOEYBERGHS Daan BKCP Powerplus BEL ‘
36 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN ‘
37 BALDO Nicolas Team Vorarlberg FRA ‘
38 WALSLEBEN Philipp BKCP Powerplus GER ‘
39 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL ‘
40 COMBAUD Romain E.C. Armée de Terre FRA ‘
41 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
42 SPRAGG James CCT p/b Champion System GBR ‘
43 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA ‘
44 GONÇALVES José Caja Rural – Seguros RGA POR ‘
45 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
46 * STÜSSI Colin Roth – Skoda SUI ‘
47 * DRUMM Felix Team Kuota-Lotto GER ‘
48 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
49 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘ (b : 4”)
50 * BOL Cees Rabobank Development Team NED ‘
51 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA ‘
52 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
53 CAMMAERTS Edwig Veranclassic – Ekoi BEL ‘
54 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA ‘
55 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
56 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
57 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA ‘
58 RENAULT Maxime Auber 93 FRA ‘
59 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED ‘
60 * SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
61 OVECHKIN Artem Rusvelo RUS ‘
62 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
63 DOWNEY Sean An Post – ChainReaction IRL ‘
64 WINTER Nicolas Team Vorarlberg SUI ‘
65 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
66 * LIZARRALDE Eneko Murias Taldea ESP ‘
67 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU ‘
68 EYSSEN Yanick Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
69 * BOROS Mickaël BKCP Powerplus CZE ‘
70 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
71 * VAN DER POEL Mathieu BKCP Powerplus NED ‘
72 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
73 VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
74 * PAULUS Daniel Team Vorarlberg AUT ‘
75 * TOUPALIQ Adam BKCP Powerplus CZE ‘
76 HATZ Christopher Team Kuota-Lotto GER ‘
77 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
78 * LE GAC Olivier FDJ FRA ‘
79 GUYOT Yann E.C. Armée de Terre FRA ‘
80 CANAL Fabien E.C. Armée de Terre FRA ‘ (b : 6”)
81 GESLIN Anthony FDJ FRA ‘
82 BOEV Igor Rusvelo RUS ‘
83 * VAN DER POEL David BKCP Powerplus NED ‘
84 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
85 * NIEUWENHUIS Joris Rabobank Development Team NED ‘
86 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
87 * WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
88 * VENTURINI Clément Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
89 * BORISAVLJEVIC Milos Roth – Skoda SRB ‘
90 OFFREDO Yoann FDJ FRA ‘
91 KORETZKY Clément Team Vorarlberg FRA ‘ (b : 2”)
92 JAKIN Alo Auber 93 EST ‘
93 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
94 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
95 POZDNYAKOV Kirill Rusvelo RUS ‘
96 * KNAUP Tobias Team Kuota-Lotto GER ‘
97 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi BEL ‘
98 BARBAS Yoann E.C. Armée de Terre FRA ‘
99 * WILSON Jack An Post – ChainReaction IRL ‘
100 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
101 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
102 BIZKARRA Mikel Murias Taldea ESP ‘
103 KRUOPIS Aidis An Post – ChainReaction LTU ‘
104 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA ‘
105 FLIESSGARTEN Andreas Team Kuota-Lotto GER ‘
106 * THEVENOT Guillaume Team Europcar FRA ‘
107 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo RUS ‘
108 * MEILER Lukas Team Vorarlberg GER ‘
109 ROMAN Martial Veranclassic – Ekoi FRA ‘
110 ROBERT Frederique Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
111 BALYKIN Ivan Rusvelo RUS ‘
112 JOEAAR Gert Cofidis, Solutions Crédits EST ‘
113 * ZENOVICH Mathew CCT p/b Champion System NZL ‘
114 VAUBOURZEIX Thomas Veranclassic – Ekoi FRA 55”
115 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 01’09”
116 MORICE Julien Team Europcar FRA ‘ 0”
117 * TOKUDA Tanzou CCT p/b Champion System JPN 02’34”
118 * KUCHER Michael Team Vorarlberg AUT 03’31”
119 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL 04’22”
120 BENOIT André Team Kuota-Lotto GER 21’11”
121 * ROBBE Casier Veranclassic – Ekoi BEL ”
122 * BARRENETXEA Anders Murias Taldea ESP 21’14”
123 * HAGGERTY Joshua CCT p/b Champion System NZL 24’05”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 LE BON Johan FDJ FRA les 188,5 km en 4h43’42” (moy. 39.87 km/h)
2 CAMPENAERTS Victor Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03”
3 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environnement FRA 06”
4 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 04h43’48” ‘
5 OVECHKIN Artem Rusvelo RUS 07”
6 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
7 CANAL Fabien E.C. Armée de Terre FRA ‘
8 * LECUISINIER Pierre-Henri FDJ FRA 08”
9 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
10 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz Murias Taldea ESP ‘
11 JEROME Vincent Team Europcar FRA 09”
12 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
13 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
14 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert BEL 10”
15 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA 11”
16 MEISEN Marcel Team Kuota-Lotto GER 12”
17 * TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
18 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU ‘
19 * BOUDAT Thomas Team Europcar FRA ‘
20 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL ‘
21 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
22 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environnement FRA 13”
23 BAGÜES Aritz Murias Taldea ESP ‘
24 * BOL Cees Rabobank Development Team NED ‘
25 * VANDENBOGAERDE Jens An Post – ChainReaction BEL ‘
26 GONÇALVES José Caja Rural – Seguros RGA POR ‘
27 * VENTURINI Clément Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
28 * GODRIE Stan Rabobank Development Team NED ‘
29 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM LTU 14”
30 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environnement FRA ‘
31 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
32 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 15”
33 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo RUS ‘
34 MAIKIN Roman Rusvelo RUS 16”
35 * PACHER Quentin E.C. Armée de Terre FRA ‘
36 GATE Aaron An Post – ChainReaction NZL ‘
37 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
38 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
39 GESLIN Anthony FDJ FRA 17”
40 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA ‘
41 DUVAL Julien E.C. Armée de Terre FRA ‘
42 MORICE Julien Team Europcar FRA 18”
43 HATZ Christopher Team Kuota-Lotto GER ‘
44 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 19”
45 BIZKARRA Mikel Murias Taldea ESP ‘
46 EYSSEN Yanick Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
47 * MENUT David Auber 93 FRA ‘
48 JAKIN Alo Auber 93 EST ‘
49 * LE GAC Olivier FRA19930827 FDJ FRA 20”
50 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA ‘
51 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
52 * VAN DER POEL David BKCP Powerplus NED 21”
53 * LENDERINK Peter Rabobank Development Team NED ‘
54 * VAN DER POEL Mathieu BKCP Powerplus NED ‘
55 * BOROS Mickaël BKCP Powerplus CZE ‘
56 HUTAROVICH Yauheni Bretagne – Séché Environnement BLR 22”
57 BALDO Nicolas Team Vorarlberg FRA ‘
58 COMBAUD Romain E.C. Armée de Terre FRA ‘
59 * TOUPALIQ Adam BKCP Powerplus CZE ‘
60 CECCHIN Alberto Roth – Skoda ITA ‘
61 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 23”
62 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA ‘
63 * NIEUWENHUIS Joris Rabobank Development Team NED ‘
64 VIMPERE Théo Auber 93 FRA ‘
65 WALSLEBEN Philipp BKCP Powerplus GER 24”
66 GUYOT Yann E.C. Armée de Terre FRA ‘
67 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED ‘
68 * LIZARRALDE Eneko Murias Taldea ESP 25”
69 RENAULT Maxime Auber 93 FRA ‘
70 * GONZALEZ Adrian Murias Taldea ESP 26”
71 BIHEL César Auber 93 FRA ‘
72 JOEAAR Gert Cofidis, Solutions Crédits EST ‘
73 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA ‘
74 * MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction BEL ‘
75 * HOEYBERGHS Daan BKCP Powerplus BEL ‘
76 * DRUMM Felix Team Kuota-Lotto GER 28”
77 OFFREDO Yoann FDJ FRA 29”
78 * MANZIN Lorenzo FDJ FRA ‘
79 GUAY Julien Auber 93 FRA ‘
80 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA ‘
81 SPRAGG James CCT p/b Champion System GBR ‘
82 AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solutions Crédits SWE ‘
83 * BORISAVLJEVIC Milos Roth – Skoda SRB ‘
84 KORETZKY Clément Team Vorarlberg FRA ‘
85 JULES Justin Veranclassic – Ekoi FRA 30”
86 BALYKIN Ivan Rusvelo RUS 31”
87 POZDNYAKOV Kirill Rusvelo RUS ‘
88 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 32”
89 * SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
90 * CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
91 KRUOPIS Aidis An Post – ChainReaction LTU 33”
92 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA ‘
93 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL 35”
94 * THEVENOT Guillaume Team Europcar FRA 37”
95 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU ‘
96 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN ‘
97 DOWNEY Sean An Post – ChainReaction IRL 38”
98 BARBAS Yoann E.C. Armée de Terre FRA ‘
99 * PAULUS Daniel Team Vorarlberg AUT ‘
100 ROMAN Martial Veranclassic – Ekoi FRA 39”
101 * MEILER Lukas Team Vorarlberg GER 40”
102 * STÜSSI Colin Roth – Skoda SUI 41”
103 * WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 43”
104 WINTER Nicolas Team Vorarlberg SUI ‘
105 * KNAUP Tobias Team Kuota-Lotto GER 46”
106 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi BEL ‘
107 BOEV Igor Rusvelo RUS 47”
108 * ZENOVICH Mathew CCT p/b Champion System NZL 48”
109 FLIESSGARTEN Andreas Team Kuota-Lotto GER 49”
110 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
111 * WILSON Jack An Post – ChainReaction IRL 50”
112 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 51”
113 ROBERT Frederique Wanty – Groupe Gobert BEL 57”
114 CAMMAERTS Edwig Veranclassic – Ekoi BEL 01’02”
115 Thomas Veranclassic – Ekoi FRA 01’31”
116 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 01’40”
117 * TOKUDA Tanzou CCT p/b Champion System JPN 03’41”
118 * KUCHER Michael Team Vorarlberg AUT 04’10”
119 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits BEL 04’59”
120 BENOIT André Team Kuota-Lotto GER 21’54”
121 * BARRENETXEA Anders Murias Taldea ESP 21’57”
122 * ROBBE Casier Veranclassic – Ekoi BEL 22’03”
123 * HAGGERTY Joshua CCT p/b Champion System NZL 24’43”

Foto: Marie Greneche