Sytuacja zespołu Etixx – Quickstep robi się coraz trudniejsza. Mimo, że rozpoczął się już czerwiec, Patrick Lefevere nie ma przedłużonych kontraktów z kilkoma gwiazdami, wśród których jest Michał Kwiatkowski.

Spekulacje transferowe dotyczące polskiego mistrza świata nabierają rozpędu. Wydaje się jednak, że w grze nadal są tylko dwa zespoły – Eitxx – Quickstep oraz Team Sky. Jednocześnie, dyrektor zespołu, w którym Kwiato obecnie startuje wydaje się nie tracić spokoju.

Kiedy słyszę z iloma zawodnikami rozmawia zespół Davida Brailsforda, zastanawiam się, czy Brytyjczycy nie chcą wystawić kilku zespołów. Do kogo bym się nie odezwał, niebiańscy już przedstawili mu ofertę. Nadal pomiędzy nami jest postać Kwiatkowskiego. Michał zapewnił mnie, że chce zostać, jednak nadal nie padły żadne konkrety. Negocjacje utrudniają też menadżerowie, których pozycja znacznie wzrosła. Jeśli Kwiato jest już dogadany z Team Sky to i tak nie może o tym powiedzieć. Wszystko okaże się w sierpniu. – powiedział 60 letni Belg.

Aktualny Mistrz Świata nie jest jedyną gwiazdą, która może niedługo opuścić szeregi Etixx – Quickstep. Wygasające kontrakty mają także Mark Cavendish, Rigoberto Uran i Tom Boonen.