Johan Le Bon (FDJ) wygrywając prolog został pierwszym liderem wyścigu Boucles de la Mayenne.

Krótkim prologiem o długości 4,5 kilometra rozpoczęła się dzisiaj francuska etapówka Boucles de la Mayenne. Kolarze rywalizowali na trasie wokół Laval. Wśród startujących nie było niestety polskich zawodników.

boucles prolog

Najszybciej trasę przejechał Johan Le Bon (FDJ), a drugie miejsce wywalczył Victor Campenaerts (Topsport Vlaanderen – Baloise). Podium uzupełnił Mathieu Boulo (Bretagne – Séché Environnement).

Wyniki prologu:

1 LEBON Johan FDJ les 4,5 km en 05’48”42
2 CAMPENAERTS Victor Topsport Vlaanderen – Baloise 05’51”20 00’02”78
3 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environnement 05’54”15 00’05”73
4 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole 05’54”96 00’06”54
5 OVECHKIN Artem Rusvelo 05’55”13 00’06”71
6 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environnement 05’55”75 00’07”33
7 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 05’56”42 00’08”00
8 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert 05’56”78 00’08”36
9 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz Murias Taldea 05’56”80 00’08”38
10 JEROME Vincent Team Europcar 05’57”11 00’08”69
11 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise 05’57”23 00’08”81
12 DELAPLACE Anthony Bretagne – Séché Environnement 05’57”67 00’09”25
13 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert 05’58”90 00’10”48
14 VACCHER Andrea Roth – Skoda 05’59”75 00’11”33
15 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits 06’00”35 00’11”93
16 BOUDAT Thomas Team Europcar 06’00”55 00’12”13
17 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole 06’00”74 00’12”32
18 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole 06’00”90 00’12”48
19 FEDRIGO Pierrick Bretagne – Séché Environnement 06’01”03 00’12”61
20 BAGÜES Aritz Murias Taldea 06’01”31 00’12”89
21 BOL Cees Rabobank Development Team 06’01”41 00’12”99
22 VANDENBOGAERDE Jens An Post – ChainReaction 06’01”45 00’13”03
23 GONÇALVES José Caja Rural – Seguros RGA 06’01”48 00’13”06
24 VENTURINI Clément Cofidis, Solutions Crédits 06’01”94 00’13”52
25 CANAL Fabien E.C. Armée De Terre 06’01”96 00’13”54
26 GODRIE Stan Rabobank Development Team 06’01”98 00’13”56
27 SISKEVICIUS Evaldas Team Marseille 13 KTM 06’02”34 00’13”92
28 PERRICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environnement 06’02”43 00’14”01
29 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM 06’03”74 00’15”32
30 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo 06’03”90 00’15”48
31 MAIKIN Roman Rusvelo 06’04”00 00’15”58
32 PACHER Quentin E.C. Armée De Terre 06’04”29 00’15”87
33 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM 06’04”39 00’15”97
34 GATE Aaron An Post – ChainReaction 06’04”57 00’16”15
35 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole 06’04”64 00’16”22
36 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert 06’04”96 00’16”54
37 GESLIN Anthony FDJ 06’05”02 00’16”60
38 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits 06’05”33 00’16”91
39 DUVAL Julien E.C. Armée De Terre 06’05”87 00’17”45
40 MEISEN Marcel Team Kuota-Lotto 06’06”13 00’17”71
41 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise 06’06”84 00’18”42
42 MORICE Julien Team Europcar 06’06”86 00’18”44
43 HATZ Christopher Team Kuota-Lotto 06’06”95 00’18”53
44 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 06’07”00 00’18”58
45 BIZKARRA Mikel Murias Taldea 06’07”01 00’18”59
46 EYSSEN Yanick Wanty – Groupe Gobert 06’07”23 00’18”81
47 MENUT David Auber 93 06’07”86 00’19”44
48 JAKIN Alo Auber 93 06’07”93 00’19”51
49 LE GAC Olivier FDJ 06’08”26 00’19”84
50 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA 06’08”53 00’20”11
51 VAN DER POEL David BKCP Powerplus 06’09”03 00’20”61
52 LENDERINK Peter Rabobank Development Team 06’09”22 00’20”80
53 VAN DER POEL Mathieu BKCP Powerplus 06’09”66 00’21”24
54 BOROS Mickaël BKCP Powerplus 06’09”82 00’21”40
55 HUTAROVICH Yauheni Bretagne – Séché Environnement 06’10”20 00’21”78
56 BALDO Nicolas Team Vorarlberg 06’10”39 00’21”97
57 COMBAUD Romain E.C. Armée De Terre 06’10”66 00’22”24
58 TOUPALIQ Adam BKCP Powerplus 06’10”68 00’22”26
59 CECCHIN Alberto Roth – Skoda 06’10”72 00’22”30
60 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM 06’11”23 00’22”81
61 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole 06’11”42 00’23”00
62 NIEUWENHUIS Joris Rabobank Development Team 06’11”61 00’23”19
63 VIMPERE Théo Auber 93 06’11”79 00’23”37
64 WALSLEBEN Philipp BKCP Powerplus 06’12”29 00’23”87
65 GUYOT Yann E.C. Armée De Terre 06’12”31 00’23”89
66 KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team 06’12”37 00’23”95
67 LIZARRALDE Eneko Murias Taldea 06’13”51 00’25”09
68 RENAULT Maxime Auber 93 06’13”83 00’25”41
69 GONZALEZ Adrian Murias Taldea 06’14”50 00’26”08
70 BIHEL César Auber 93 06’14”66 00’26”24
71 JOEAAR Gert Cofidis, Solutions Crédits 06’14”82 00’26”40
72 PICHOT Alexandre Team Europcar 06’14”89 00’26”47
73 MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction 06’14”92 00’26”50
74 HOEYBERGHS Daan BKCP Powerplus 06’14”99 00’26”57
75 DRUMM Felix Team Kuota-Lotto 06’16”13 00’27”71
76 OFFREDO Yoann FDJ 06’17”06 00’28”64
77 MANZIN Lorenzo FDJ 06’17”22 00’28”80
78 GUAY Julien Auber 93 06’17”30 00’28”88
79 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM 06’17”32 00’28”90
80 SPRAGG James CCT P/b Champion System 06’17”36 00’28”94
81 AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solutions Crédits 06’17”39 00’28”97
82 BORISAVLJEVIC Milos Roth – Skoda 06’17”59 00’29”17
83 PASQUALON Andrea Roth – Skoda 06’18”32 00’29”90
84 JULES Justin Veranclassic – Ekoi 06’18”78 00’30”36
85 BALYKIN Ivan Rusvelo 06’19”27 00’30”85
86 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda 06’19”35 00’30”93
87 KORETZKY Clément Team Vorarlberg 06’19”63 00’31”21
88 POZDNYAKOV Kirill Rusvelo 06’19”89 00’31”47
89 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert 06’20”20 00’31”78
90 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA 06’20”39 00’31”97
91 CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise 06’20”59 00’32”17
92 KRUOPIS Aidis An Post – ChainReaction 06’21”06 00’32”64
93 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM 06’21”74 00’33”32
94 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole 06’23”87 00’35”45
95 VAUBOURZEIX Thomas Veranclassic – Ekoi 06’24”02 00’35”60
96 THEVENOT Guillaume Team Europcar 06’25”28 00’36”86
97 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA 06’25”45 00’37”03
98 VERHELST Louis Cofidis, Solutions Crédits 06’25”63 00’37”21
99 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 06’25”91 00’37”49
100 DOWNEY Sean An Post – ChainReaction 06’26”00 00’37”58
101 HAGGERTY Joshua CCT P/b Champion System 06’26”37 00’37”95
102 WILLS Ryan CCT P/b Champion System 06’26”66 00’38”24
103 BARBAS Yoann E.C. Armée De Terre 06’26”83 00’38”41
104 PAULUS Daniel Team Vorarlberg 06’26”85 00’38”43
105 KUCHER Michael Team Vorarlberg 06’27”52 00’39”10
106 ROMAN Martial Veranclassic – Ekoi 06’27”76 00’39”34
107 MEILER Lukas Team Vorarlberg 06’28”93 00’40”51
108 STÜSSI Colin Roth – Skoda 06’29”04 00’40”62
109 BARRENETXEA Anders Murias Taldea 06’31”02 00’42”60
110 BENOIT André Team Kuota-Lotto 06’31”31 00’42”89
111 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise 06’31”41 00’42”99
112 DZERVUS Darijus CCT P/b Champion System 06’31”69 00’43”27
113 WINTER Nicolas Team Vorarlberg 06’31”89 00’43”47
114 KNAUP Tobias Team Kuota-Lotto 06’34”03 00’45”61
115 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi 06’34”78 00’46”36
116 BOEV Igor Rusvelo 06’35”63 00’47”21
117 ZENOVICH Mathew CCT P/b Champion System 06’36”95 00’48”53
118 FLIESSGARTEN Andreas Team Kuota-Lotto 06’37”96 00’49”54
119 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA 06’37”97 00’49”55
120 WILSON Jack An Post – ChainReaction 06’38”31 00’49”89
121 HAVIK Piotr Rabobank Development Team 06’39”57 00’51”15
122 ROBBE Casier Veranclassic – Ekoi 06’40”55 00’52”13
123 ROBERT Frederique Wanty – Groupe Gobert 06’45”38 00’56”96
124 CAMMAERTS Edwig Veranclassic – Ekoi 06’50”45 01’02”03
125 TOKUDA Tanzou CCT P/b Champion System 06’55”41 01’06”99

Foto:Pressesports