Ramon Sinkeldam (Team Giant – Alpecin) wygrał ósmą edycję Garmin Velothon Berlin. Najlepszym z Polaków był Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice), który finiszował na 24. miejscu.

20. ekip stanęło dziś na starcie 8. edycji wyścigu Garmin Velothon Berlin. Była wśród nich drużyna CCC Sprandi Polkowice. Kolarze mieli do pokonania 174 kilometry po płaskiej jak stół trasie.

Mimo wielu ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Ramon Sinkeldam (Team Giant – Alpecin), dla którego to dopiero pierwszy triumf w sezonie. Zazwyczaj Holender pracuje na ostatnich metrach na rzecz Marcela Kittela czy Johna Degenkolba.

Drugi był Sam Bennett (Bora-Argon 18), a trzeci Zico Waeytens (Team Giant – Alpecin). Najlepiej z Polaków zaprezentował się Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice), który finiszował na 24. miejscu.

Wyniki:

1 SINKELDAM, Ramon (NED) TEAM GIANT – Alpecin 03:54:42
2 BENNETT, Sam (IRL) BORA – ARGON 18 00:00:00
3 WAEYTENS, Zico (BEL) TEAM GIANT – Alpecin 00:00:00
4 CAPIOT, Amaury (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – … 00:00:00
5 SALOMEIN, Jarl (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – … 00:00:00
6 CIOLEK, Gerald (GER) MTN – QHUBEKA 00:00:00
7 VAN LERBERGHE, Bert (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – … 00:00:01
8 MCLAY (GBR) NATIONAL TEAM GREAT BR… 00:00:01
9 HANSEN, Lasse Norman (DEN) TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:01
10 WALSCHEID, Maximilian (GER) TEAM KUOTA-LOTTO 00:00:01
11 WILLWOHL, Willi (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 00:00:01
12 KRIEGER, Alexander (GER) LEOPARD DEVELOPMENT TEAM 00:00:01
13 ZWINGENBERGER, Philipp (GER) TEAM HEIZOMAT 00:00:01
14 MANDRYSCH, John (GER) MLP TEAM BERGSTRASSE 00:00:01
15 LIEPINS, Emils (LAT) RIETUMU – DELFIN 00:00:01
16 FEIEREISEN, Kevin (LUX) LEOPARD DEVELOPMENT TEAM 00:00:01
17 SCHUSTER, Til (GER) TEAM STÖLTING 00:00:01
18 SKJERPING, Kristoffer (NOR) TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:01
19 KOCH, Michel (GER) RAD-NET ROSE TEAM 00:00:01
20 SMIRNOVS, Andris (LAT) RIETUMU – DELFIN 00:00:01
21 BAUHAUS, Phil (GER) BORA – ARGON 18 00:00:01
22 DIETEREN, Jan (GER) LEOPARD DEVELOPMENT TEAM 00:00:01
23 DE, JONGE Maarten (NED) BIKE AID – RIDE FOR HELP 00:00:01
24 STEPNIAK, Grzegorz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:01
25 JENSEN, Kristian Haugaard (DEN) LEOPARD DEVELOPMENT TEAM 00:00:01
26 STAUFF, Andreas (GER) MTN – QHUBEKA 00:00:01
27 LISSON, Christoffer (DEN) TEAM ALEMBORG – BORNHOLM 00:00:01
28 TENNANT, Andrew (GBR) NATIONAL TEAM GREAT BR… 00:00:01
29 RICKAERT, Jonas (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – … 00:00:02
30 PALUTA, Michal (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:02
31 DOWNING, Russell (GBR) CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:02
32 BECIS, Armands (LAT) RIETUMU – DELFIN 00:00:02
33 HOLUB, Tomas (CZE) AC SPARTA PRAHA 00:00:02
34 ASGREEN, Kasper (DEN) MLP TEAM BERGSTRASSE 00:00:02
35 BETTIOL, Alberto (ITA) TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:02
36 REGUIGUI, Youcef (ALG) MTN – QHUBEKA 00:00:02
37 DOULL, Owen (GBR) NATIONAL TEAM GREAT BR… 00:00:02
38 BIGUM, Simon (DEN) TEAM ALEMBORG – BORNHOLM 00:00:02
39 LOEF, Georg (GER) TEAM STUTTGART 00:00:02
40 EGGER, Mike (GER) MLP TEAM BERGSTRASSE 00:00:02
41 DJURHUUS, Stefan (DEN) TEAM ALEMBORG – BORNHOLM 00:00:02
42 SOBALLA, Carl (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 00:00:02
43 FRANZ, Marcel (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 00:00:02
44 FIEK, Arnold (GER) TEAM STUTTGART 00:00:02
45 QUAST, Ole (GER) TEAM STÖLTING 00:00:02
46 KIENDYS, Tomasz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:03
47 KOCH, Christian (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 00:00:03
48 LATON, Eryk (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:03
49 GEORGIEV, Nako (BUL) TEAM STÖLTING 00:00:03
50 PRIA, Lars (ROU) RIETUMU – DELFIN 00:00:03
51 LUYCKX, Brent (BEL) LEOPARD DEVELOPMENT TEAM 00:00:03
52 WÖRNER, Max (GER) MLP TEAM BERGSTRASSE 00:00:03
53 WINTER, Laurin (GER) TEAM HEIZOMAT 00:00:03
54 KUREK, Adrian (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:03
55 ZEPUNTKE, Ruben (GER) TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:03
56 INTRA, Felix (GER) RAD-NET ROSE TEAM 00:00:04
57 FLIESSGARTEN, Andreas (GER) TEAM KUOTA-LOTTO 00:00:04
58 SCHLECHTER, Pit (LUX) LEOPARD DEVELOPMENT TEAM 00:00:04
59 ARCHBOLD, Shane (NZL) BORA – ARGON 18 00:00:04
60 KOREN, Kristijan (SLO) TEAM CANNONDALE – GARMIN 00:00:04
61 WESTERGAARD, Mathias (DEN) TEAM ALEMBORG – BORNHOLM 00:00:05
62 WINDING, Heine (DEN) TEAM ALEMBORG – BORNHOLM 00:00:06
63 SCHNAPKA, Matthias (GER) BIKE AID – RIDE FOR HELP 00:00:06
64 KRAUSS, Aaron (GER) TEAM HEIZOMAT 00:00:07
65 AMANUEL, Meron (ERI) BIKE AID – RIDE FOR HELP 00:00:08
66 OELERICH, Jan (GER) TEAM STÖLTING 00:00:09
67 HUPPERTZ, Joshua (GER) TEAM KUOTA-LOTTO 00:00:09
68 NIYONSHUTI, Adrien (RWA) MTN – QHUBEKA 00:00:09
69 BARNICK, Jonas (GER) MLP TEAM BERGSTRASSE 00:00:09
70 WERDA, Maximilian (GER) TEAM STÖLTING 00:00:11
71 RAPPS, Dario (GER) TEAM KUOTA-LOTTO 00:00:16
72 TACIAK, Mateusz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 00:00:18
73 RETSCHKE, Robert (GER) TEAM KUOTA-LOTTO 00:00:18
74 DE, KETELE Kenny (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – … 00:00:19
75 BRINTRUP, Fabian (GER) RAD-NET ROSE TEAM 00:00:20
76 JANSE, VAN RENSBURG Reinard (RSA) MTN – QHUBEKA 00:00:21
77 PUHM, Reijo (EST) RIETUMU – DELFIN 00:00:21
78 DE, PAUW Moreno (BEL) TOPSPORT VLAANDEREN – … 00:00:21
79 BUCKOSKY, Kyle (CAN) BIKE AID – RIDE FOR HELP 00:00:21
80 LUDVIGSSON, Fredrik (SWE) TEAM GIANT – Alpecin 00:00:21
81 ESSERS, Julien (GER) TEAM HEIZOMAT 00:00:21
82 PFINGSTEN, Christoph (GER) BORA – ARGON 18 00:00:21
83 MATZKA, Ralf (GER) BORA – ARGON 18 00:00:21
84 DIBBEN, Jonathan (GBR) NATIONAL TEAM GREAT BR… 00:00:22
85 BURKHARDT, Holger (GER) TEAM HEIZOMAT 00:00:22
86 TIMMER, Albert (NED) TEAM GIANT – Alpecin 00:00:23
87 BURKE, Steven (GBR) NATIONAL TEAM GREAT BR… 00:00:52
88 WEINZHEIMER, Richard (GER) TEAM KUOTA-LOTTO 00:00:52
89 KESSLER, Robert (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 00:00:53
90 FRÖHLINGER, Johannes (GER) TEAM GIANT – Alpecin 00:00:53
91 VINTHER, Troels Ronning (DEN) CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:58
92 MORTENSEN, Martin (DEN) CULT ENERGY PRO CYCLING 00:01:17
93 WALSLEBEN, Max (GER) TEAM STUTTGART 00:01:27
94 MATHIS, Marco (GER) RAD-NET ROSE TEAM 00:01:31
95 VEELERS, Tom (NED) TEAM GIANT – Alpecin 00:01:35
96 RYBA, Jan (CZE) AC SPARTA PRAHA 00:01:51
97 VIKTORIN, Vaclav (CZE) AC SPARTA PRAHA 00:01:51
98 SCHWARZMANN, Michael (GER) BORA – ARGON 18 00:02:19
99 SCHIEWER, Franz (GER) LKT TEAM BRANDENBURG 00:02:19
100 MALAN, Petr (CZE) AC SPARTA PRAHA 00:03:29
101 KIRSCH, Alex (LUX) CULT ENERGY PRO CYCLING 00:03:33
102 ZANGERLE, Joel (LUX) CULT ENERGY PRO CYCLING 00:03:33
103 EDMÜLLER, Benjamim (GER) TEAM HEIZOMAT 00:03:33
104 MAGER, Christian (GER) CULT ENERGY PRO CYCLING 00:03:34
105 FIALA, Petr (CZE) AC SPARTA PRAHA 00:05:13

Foto: Giant-Alpecin