Iljo Keisse (Etixx-Quick Step) po finiszu z ucieczki wygrał ostatni etap 98. edycji Giro d`Italia z Turynu do Mediolanu (185 km). Zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest 32-letni Hiszpan Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). 

Peleton jechał razem aż do ostatnich trzydziestu kilometrów, kiedy to zaatakowali Iljo Keisse (Etixx-Quick Step) i Luke Durbridge (Orica GreenEdge).

Harcownicy siedem kilometrów przed kreską mieli jeszcze 40 sekund przewagi nad peletonem, w którym panowało lekkie zamieszanie. Kręte rundy ulicami Mediolanu sprzyjały tej akcji i to ta dwójka rozegrała między sobą losy etapu. Lepszy od Durbridge`a okazał się Keisse.

Przed „etapem przyjaźni” wciąż nieznane było nazwisko zwycięzcy klasyfikacji punktowej (czerwona koszulka). Zatem na dwóch lotnych premiach można było podziwiać walkę o ten trykot, do której włączył się… Philippe Gilbert i pierwszą premię wygrał. Druga padła łupem uciekiniera Keisse, a z peletonu jako pierwszy w czerwonej koszulce finiszował Giacomo Nizzolo.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem (40. lokata) jest Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). Klasyfikację punktową wygrał Giacomo Nizzolo (Trek), górską Giovanni Visconti (Movistar), młodzieżową Fabio Aru (Astana), a w klasyfikacji drużynowej triumfuje drużyna Astana.

Wyniki etapu: 

1    Iljo KEISSE    BEL    EQS    4:18:37
2    Luke DURBRIDGE    AUS    OGE    0
3    Roger KLUGE    GER    IAM    9
4    Alexander PORSEV    RUS    KAT    9
5    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    9
6    Luka MEZGEC    SLO    TGA    9
7    Elia VIVIANI    ITA    SKY    9
8    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    9
9    Davide APPOLLONIO    ITA    AND    9
10    Elia FAVILLI    ITA    STH    9
11    Anthony ROUX    FRA    FDJ    9
12    Fabio SABATINI    ITA    EQS    9
13    Sacha MODOLO    ITA    LAM    9
14    Eduard Michael GROSU    ROU    NIP    9
15    Bartlomiej MATYSIAK    POL    CCC    9
16    Eugert ZHUPA    ALB    STH    9
17    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    9
18    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    9
19    Petr VAKOC    CZE    EQS    9
20    Tanel KANGERT    EST    AST    9
21    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    9
22    Sylvain CHAVANEL    FRA    IAM    9
23    Paolo TIRALONGO    ITA    AST    9
24    Fabio ARU    ITA    AST    9
25    Damiano CARUSO    ITA    BMC    9
26    Mikel LANDA MEANA    ESP    AST    9
27    Dario CATALDO    ITA    AST    9
28    Kévin REZA    FRA    FDJ    9
29    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    9
30    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    9
31    Pier Paolo DE NEGRI    ITA    NIP    9
32    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    9
33    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    9
34    Diego ROSA    ITA    AST    9
35    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    9
36    Mauro FINETTO    ITA    STH    9
37    Rick FLENS    NED    TLJ    9
38    Luca PAOLINI    ITA    KAT    9
39    Yury TROFIMOV    RUS    KAT    9
40    Rigoberto URAN URAN    COL    EQS    9
41    Silvan DILLIER    SUI    BMC    9
42    Marcus BURGHARDT    GER    BMC    9
43    Sonny COLBRELLI    ITA    BAR    18
44    Ivan ROVNY    RUS    TCS    18
45    Manuele BOARO    ITA    TCS    18
46    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TCS    18
47    Patrick GRETSCH    GER    ALM    18
48    Marco COLEDAN    ITA    TFR    18
49    Fabio FELLINE    ITA    TFR    18
50    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OGE    18
51    Adam HANSEN    AUS    LTS    18
52    Davide FORMOLO    ITA    TCG    18
53    Maxime MONFORT    BEL    LTS    18
54    Ryder HESJEDAL    CAN    TCG    18
55    Simon CLARKE    AUS    OGE    18
56    Jurgen VAN DEN BROECK    BEL    LTS    18
57    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    18
58    Franco PELLIZOTTI    ITA    AND    18
59    Davide VILLELLA    ITA    TCG    23
60    Brent BOOKWALTER    USA    BMC    28
61    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    28
62    Andrey ZEITS    KAZ    AST    28
63    Amaël MOINARD    FRA    BMC    30
64    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    30
65    Hubert DUPONT    FRA    ALM    30
66    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    COL    ALM    30
67    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    POR    TCG    30
68    Francis MOUREY    FRA    FDJ    30
69    Cheng JI    CHN    TGA    30
70    Jonathan MONSALVE    VEN    STH    30
71    Alan MARANGONI    ITA    TCG    38
72    Bert DE BACKER    BEL    TGA    42
73    Sam BEWLEY    NZL    OGE    45
74    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    49
75    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    49
76    Ivan BASSO    ITA    TCS    51
77    Philippe GILBERT    BEL    BMC    51
78    Alessandro BISOLTI    ITA    NIP    51
79    Nathan BROWN    USA    TCG    51
80    Fabio SILVESTRE    POR    TFR    56
81    Matteo BUSATO    ITA    STH    57
82    Francesco GAVAZZI    ITA    STH    57
83    Riccardo STACCHIOTTI    ITA    NIP    57
84    Rinaldo NOCENTINI    ITA    ALM    57
85    Davide MALACARNE    ITA    AST    57
86    Matteo MONTAGUTI    ITA    ALM    57
87    Marco FRAPPORTI    ITA    AND    57
88    Axel DOMONT    FRA    ALM    57
89    Martijn KEIZER    NED    TLJ    57
90    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TCS    57
91    Roberto FERRARI    ITA    LAM    57
92    Maciej PATERSKI    POL    CCC    57
93    Sergei CHERNETSKI    RUS    KAT    57
94    Mikel NIEVE ITURALDE    ESP    SKY    57
95    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    57
96    Marco BANDIERA    ITA    AND    57
97    Stefano PIRAZZI    ITA    BAR    +1:06
98    Giovanni VISCONTI    ITA    MOV    +1:13
99    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +1:13
100    Leopold KONIG    CZE    SKY    9
101    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    +1:13
102    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +1:13
103    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +1:17
104    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +1:17
105    Bertjan LINDEMAN    NED    TLJ    +1:17
106    Pieter WEENING    NED    OGE    +1:17
107    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +1:17
108    Sylwester SZMYD    POL    CCC    +1:17
109    Luca CHIRICO    ITA    BAR    +1:17
110    Matteo TOSATTO    ITA    TCS    +1:17
111    Alessandro MALAGUTI    ITA    NIP    +1:17
112    Giacomo BERLATO    ITA    NIP    +1:17
113    Gianfranco ZILIOLI    ITA    AND    +1:17
114    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +1:17
115    Roman KREUZIGER    CZE    TCS    9
116    Nikias ARNDT    GER    TGA    +1:36
117    Chad HAGA    USA    TGA    +1:36
118    Simon GESCHKE    GER    TGA    +2:00
119    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +2:13
120    Manuele MORI    ITA    LAM    +2:20
121    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    COL    TCG    +2:20
122    Vasil KIRYIENKA    BLR    SKY    +2:20
123    Lukasz OWSIAN    POL    CCC    +2:20
124    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +2:23
125    Rick ZABEL    GER    BMC    +2:23
126    Jesus HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +2:27
127    Marek RUTKIEWICZ    POL    CCC    +2:44
128    Przemyslaw NIEMIEC    POL    LAM    +2:44
129    Benat INTXAUSTI ELORRIAGA    ESP    MOV    +2:44
130    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    MOV    +2:44
131    Maxime BOUET    FRA    EQS    +2:44
132    Julien BERARD    FRA    ALM    +2:44
133    Branislau SAMOILAU    BLR    CCC    +2:44
134    Simone STORTONI    ITA    AND    +2:44
135    Diego ** ULISSI    ITA    LAM    +2:44
136    Jan POLANC    SLO    LAM    +2:44
137    Grega BOLE    SLO    CCC    +2:44
138    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +2:44
139    Nikolay MIHAYLOV    BUL    CCC    +2:44
140    Sander ARMEE    BEL    LTS    +2:44
141    Francesco Manuel BONGIORNO    ITA    BAR    +2:44
142    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +2:44
143    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +2:44
144    Kanstantsin SIUTSOU    BLR    SKY    +2:44
145    Ilnur ZAKARIN    RUS    KAT    +2:44
146    Calvin WATSON    AUS    TFR    +2:44
147    Maxim BELKOV    RUS    KAT    +2:44
148    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +2:44
149    Edoardo ZARDINI    ITA    BAR    +2:44
150    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +2:44
151    Caleb FAIRLY    USA    TGA    +2:44
152    Murilo Antonio FISCHER    BRA    FDJ    +2:44
153    Jussi VEIKKANEN    FIN    FDJ    +2:44
154    Serghei TVETCOV    ROU    AND    +2:57
155    Nicola BOEM    ITA    BAR    +3:00
156    Brett LANCASTER    AUS    OGE    +3:42
157    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +3:43
158    Michael ROGERS    AUS    TCS    +4:24
159    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFR    +4:50
160    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +6:00
161    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +6:00
162    Hugo HOULE    CAN    ALM    +6:31
163    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +6:31

Klasyfikacja generalna:

1    Alberto CONTADOR VELASCO    Spain    TCS    88:22:25
2    Fabio ARU    Italy    AST    +1:53
3    Mikel LANDA MEANA    Spain    AST    +3:05
4    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    Costa Rica    MOV    +8:10
5    Ryder HESJEDAL    Canada    TCG    +9:52
6    Leopold KONIG    Czech Republic    SKY    +10:41
7    Steven KRUIJSWIJK    Netherlands    TLJ    +10:53
8    Damiano CARUSO    Italy    BMC    +12:08
9    Alexandre GENIEZ    France    FDJ    +15:51
10    Yury TROFIMOV    Russia    KAT    +16:14
11    Maxime MONFORT    Belgium    LTS    +17:51
12    Jurgen VAN DEN BROECK    Belgium    LTS    +25:12
13    Tanel KANGERT    Estonia    AST    +28:05
14    Rigoberto URAN URAN    Colombia    EQS    +28:26
15    Amaël MOINARD    France    BMC    +30:35
16    Darwin ATAPUMA HURTADO    Colombia    BMC    +40:36
17    Mikel NIEVE ITURALDE    Spain    SKY    +48:24
18    Giovanni VISCONTI    Italy    MOV    +50:32
19    Paolo TIRALONGO    Italy    AST    +1:03:38
20    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    Colombia    ALM    +1:17:27
21    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    Portugal    TCG    +1:19:27
22    Stefano PIRAZZI    Italy    BAR    +1:21:38
23    Diego ROSA    Italy    AST    +1:24:57
24    Franco PELLIZOTTI    Italy    AND    +1:30:49
25    Dario CATALDO    Italy    AST    +1:35:24
26    Kanstantsin SIUTSOU    Belarus    SKY    +1:45:52
27    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    Spain    MOV    +1:46:30
28    Roman KREUZIGER    Czech Republic    TCS    +1:47:03
29    Benat INTXAUSTI ELORRIAGA    Spain    MOV    +1:49:22
30    Jonathan MONSALVE    Venezuela    STH    +1:50:19
31    Davide FORMOLO    Italy    TCG    +1:53:39
32    Fabio FELLINE    Italy    TFR    +1:55:57
33    Michael ROGERS    Australia    TCS    +2:11:06
34    David DE LA CRUZ MELGAREJO    Spain    EQS    +2:15:27
35    Luis Leon SANCHEZ GIL    Spain    AST    +2:17:30
36    Sylvain CHAVANEL    France    IAM    +2:22:52
37    Pavel KOCHETKOV    Russia    KAT    +2:23:10
38    Igor ANTON HERNANDEZ    Spain    MOV    +2:27:19
39    Philippe GILBERT    Belgium    BMC    +2:30:21
40    Przemyslaw NIEMIEC    Poland    LAM    +2:39:20
41    Sebastian HENAO GOMEZ    Colombia    SKY    +2:39:28
42    Hubert DUPONT    France    ALM    +2:44:08
43    Francis MOUREY    France    FDJ    +2:44:29
44    Ilnur ZAKARIN    Russia    KAT    +2:45:10
45    Sylwester SZMYD    Poland    CCC    +2:45:21
46    Kenny ELISSONDE    France    FDJ    +2:46:57
47    Maxime BOUET    France    EQS    +2:48:49
48    Branislau SAMOILAU    Belarus    CCC    +2:49:01
49    Alessandro BISOLTI    Italy    NIP    +2:51:45
50    Simone STORTONI    Italy    AND    +2:51:48
51    Ivan BASSO    Italy    TCS    +2:52:16
52    Silvan DILLIER    Switzerland    BMC    +2:53:04
53    Jan POLANC    Slovenia    LAM    +2:55:08
54    Matteo MONTAGUTI    Italy    ALM    +3:01:35
55    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    Colombia    OGE    +3:01:37
56    Martijn KEIZER    Netherlands    TLJ    +3:02:04
57    Mauro FINETTO    Italy    STH    +3:05:25
58    Francesco GAVAZZI    Italy    STH    +3:06:40
59    Andrey ZEITS    Kazakhstan    AST    +3:09:32
60    Francesco Manuel BONGIORNO    Italy    BAR    +3:12:36
61    Grega BOLE    Slovenia    CCC    +3:15:43
62    Ruben FERNANDEZ    Spain    MOV    +3:18:16
63    Simon CLARKE    Australia    OGE    +3:20:33
64    Diego ** ULISSI    Italy    LAM    +3:20:48
65    Sander ARMEE    Belgium    LTS    +3:21:35
66    Brent BOOKWALTER    United States    BMC    +3:21:47
67    Nathan BROWN    United States    TCG    +3:23:43
68    Salvatore PUCCIO    Italy    SKY    +3:30:11
69    Clement CHEVRIER    France    IAM    +3:31:24
70    Marcus BURGHARDT    Germany    BMC    +3:33:49
71    Gianfranco ZILIOLI    Italy    AND    +3:34:29
72    Sergey LAGUTIN    Russia    KAT    +3:36:11
73    Rinaldo NOCENTINI    Italy    ALM    +3:36:24
74    Jesus HERRADA LOPEZ    Spain    MOV    +3:40:04
75    Axel DOMONT    France    ALM    +3:40:42
76    Tom Jelte SLAGTER    Netherlands    TCG    +3:43:59
77    Adam HANSEN    Australia    LTS    +3:49:51
78    Davide VILLELLA    Italy    TCG    +3:57:09
79    Maciej PATERSKI    Poland    CCC    +3:58:14
80    Manuele MORI    Italy    LAM    +3:59:30
81    Marek RUTKIEWICZ    Poland    CCC    +4:00:37
82    Edoardo ZARDINI    Italy    BAR    +4:00:50
83    Tobias LUDVIGSSON    Sweden    TGA    +4:02:19
84    Vasil KIRYIENKA    Belarus    SKY    +4:03:27
85    Davide MALACARNE    Italy    AST    +4:04:18
86    Nick VAN DER LIJKE    Netherlands    TLJ    +4:06:57
87    Anthony ROUX    France    FDJ    +4:14:22
88    Luca CHIRICO    Italy    BAR    +4:16:30
89    Simon GESCHKE    Germany    TGA    +4:16:52
90    Lars Ytting BAK    Denmark    LTS    +4:20:23
91    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    Ethiopia    LAM    +4:20:33
92    Pieter WEENING    Netherlands    OGE    +4:20:38
93    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    Colombia    MOV    +4:21:18
94    Patrick GRETSCH    Germany    ALM    +4:25:13
95    Bertjan LINDEMAN    Netherlands    TLJ    +4:26:02
96    Manuele BOARO    Italy    TCS    +4:26:32
97    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    Portugal    TCS    +4:32:23
98    Marco FRAPPORTI    Italy    AND    +4:33:17
99    Chad HAGA    United States    TGA    +4:34:18
100    Sonny COLBRELLI    Italy    BAR    +4:34:27
101    Giacomo BERLATO    Italy    NIP    +4:35:09
102    Maxim BELKOV    Russia    KAT    +4:35:43
103    Kévin REZA    France    FDJ    +4:37:05
104    Elia FAVILLI    Italy    STH    +4:40:04
105    Julien BERARD    France    ALM    +4:42:01
106    Matteo BUSATO    Italy    STH    +4:42:22
107    Heinrich HAUSSLER    Australia    IAM    +4:43:01
108    Pier Paolo DE NEGRI    Italy    NIP    +4:46:51
109    Luke DURBRIDGE    Australia    OGE    +4:50:24
110    Fabio SABATINI    Italy    EQS    +4:52:39
111    Luca PAOLINI    Italy    KAT    +4:54:31
112    Matteo TOSATTO    Italy    TCS    +4:54:45
113    Hugo HOULE    Canada    ALM    +4:54:57
114    Sergei CHERNETSKI    Russia    KAT    +5:00:19
115    Ivan ROVNY    Russia    TCS    +5:00:44
116    Petr VAKOC    Czech Republic    EQS    +5:01:14
117    Fumiyuki BEPPU    Japan    TFR    +5:02:43
118    Lukasz OWSIAN    Poland    CCC    +5:04:07
119    Maarten TJALLINGII    Netherlands    TLJ    +5:07:22
120    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    Colombia    TCG    +5:09:07
121    Cédric PINEAU    France    FDJ    +5:10:03
122    Sam BEWLEY    New Zealand    OGE    +5:10:21
123    Davide APPOLLONIO    Italy    AND    +5:11:20
124    Arnaud COURTEILLE    France    FDJ    +5:12:26
125    Elia VIVIANI    Italy    SKY    +5:14:35
126    Sacha MODOLO    Italy    LAM    +5:16:43
127    Maximiliano Ariel RICHEZE    Argentina    LAM    +5:16:51
128    Brett LANCASTER    Australia    OGE    +5:18:55
129    Nikolay MIHAYLOV    Bulgaria    CCC    +5:20:57
130    Murilo Antonio FISCHER    Brazil    FDJ    +5:23:37
131    Alan MARANGONI    Italy    TCG    +5:24:22
132    Alexander PORSEV    Russia    KAT    +5:26:12
133    Roberto FERRARI    Italy    LAM    +5:26:53
134    Caleb FAIRLY    United States    TGA    +5:27:03
135    Christopher JUUL JENSEN    Denmark    TCS    +5:30:09
136    Moreno HOFLAND    Netherlands    TLJ    +5:32:46
137    Giacomo NIZZOLO    Italy    TFR    +5:33:26
138    Luka MEZGEC    Slovenia    TGA    +5:34:36
139    Serghei TVETCOV    Romania    AND    +5:35:03
140    Bartlomiej MATYSIAK    Poland    CCC    +5:37:55
141    Eugenio ALAFACI    Italy    TFR    +5:38:12
142    Rick ZABEL    Germany    BMC    +5:42:25
143    Bernhard EISEL    Austria    SKY    +5:42:37
144    Rick FLENS    Netherlands    TLJ    +5:45:15
145    Iljo KEISSE    Belgium    EQS    +5:46:04
146    Boy VAN POPPEL    Netherlands    TFR    +5:48:23
147    Jussi VEIKKANEN    Finland    FDJ    +5:48:41
148    Nikias ARNDT    Germany    TGA    +5:53:20
149    Fabio SILVESTRE    Portugal    TFR    +5:54:39
150    Eduard Michael GROSU    Romania    NIP    +5:54:43
151    Calvin WATSON    Australia    TFR    +5:56:12
152    Riccardo STACCHIOTTI    Italy    NIP    +5:59:25
153    Tom STAMSNIJDER    Netherlands    TGA    +6:00:08
154    Alessandro MALAGUTI    Italy    NIP    +6:03:41
155    Marco BANDIERA    Italy    AND    +6:06:50
156    Cheng JI    China    TGA    +6:09:33
157    Eugert ZHUPA    Albania    STH    +6:10:11
158    Bert DE BACKER    Belgium    TGA    +6:10:15
159    Nicola BOEM    Italy    BAR    +6:10:26
160    Michael HEPBURN    Australia    OGE    +6:13:16
161    Aleksejs SARAMOTINS    Latvia    IAM    +6:22:00
162    Roger KLUGE    Germany    IAM    +6:33:40
163    Marco COLEDAN    Italy    TFR    +6:40:13

 

Foto: Etixx-Quick Step

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments