Brytyjczyk Gabriel Cullaigh zwyciężył na pierwszym etapie Wyścigu Pokoju dla orlików. Jedenaste miejsce wywalczył Patryk Stosz.

Zaliczany do Pucharu Narodów U-23 wyścig rozpoczął się dzisiaj w Jeseníku. Wśród startujących mieliśmy reprezentację Polski w składzie: Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Arkadiusz Owsian (ActiveJet Team), Wojciech Franczak i Patryk Złotowicz (obaj TKK Pacific Toruń).

Pierwszy etap liczył 122 kilometry, a jego meta znajdowała się w Rýmarovie. Trasa była dość pagórkowata, ale tylko w pierwszej części odcinka.

wyścig pokoju 1 etap

Zwycięzcą okazał się Brytyjczyk Gabriel Cullaigh, który do tej pory nie notował na swoim koncie poważniejszych sukcesów. Drugi miejsce wywalczył Słoweniec Marko Pavlic, a trzecie Czech Daniel Turek.

Najlepszy z Polaków był Patryk Stosz, który finiszował na 11. miejscu, ze stratą 13. sekund od zwycięzcy. Pozostali Polacy zanotowali taką samą stratę do zwycięzcy. W kraksie na ostatnich 3 kilometrach uczestniczył między innymi Arkadiusz Owsian.

Wyniki:

1. Gabriel Cullaigh (GBR)
2. Marko Pavlič (SLO)
3. Daniel Turek (CZE)

13. Patryk Stosz (POL) +13s
36. Piotr Brożyna (POL) +13s
38. Jakub Kaczmarek (POL) +13s
54. Wojciech Franczak (POL) +13s
56. Patryk Złotowicz (POL) +13s
114. Arkadiusz Owsian (POL) +13s

Foto: Závod Míru U23 / Course de la Paix U23

Poprzedni artykułTour des Fjords: Hattrick Kristoffa!
Następny artykułDamiano Cunego złamał obojczyk
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments