Peter Sagan (Tinkoff – Saxo) był najlepszy na trasie jazdy indywidualnej na czas wyścigu Amgen Tour of California i został nowym liderem wyścigu!

W szóstym dniu wyścigu w Kalifornii na kolarzy czekała czasówka. Niestety przez problemy pogodowe etap przeniesiono i znacznie skrócono. Jazda indywidualna na czas liczyła niewiele ponad 10 kilometrów i była rozgrywana wokół Santa Clarita.

kalifornia 6 etapNajszybciej krótką trasę pokonał Peter Sagan (Tinkoff – Saxo).Drugi był Jos van Emden (Team LottoNL-Jumbo), a trzeci Julian Alaphilippe (Etixx – Quick Step).

Sagan dzięki fenomenalnie przejechanej czasówce został nowym liderem wyścigu.

Wyniki szóstego etapu:

1    Peter SAGAN    TINKOFF – SAXO    00:12:31.850
2    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:15
3    * Julian ALAPHILIPPE    ETIXX – QUICK STEP    0:00:19
4    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:00:20
5    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    0:00:22
6    Tom ZIRBEL    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:00:26
7    Sergio Luis HENAO MONTOYA    TEAM SKY    0:00:26
8    * Jay MCCARTHY    TINKOFF – SAXO    0:00:27
9    Robert GESINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:27
10    Daniel OSS    BMC RACING TEAM    0:00:28
11    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:29
12    Markel IRIZAR ARANBURU    TREK FACTORY RACING    0:00:31
13    Johann VAN ZYL    MTN – QHUBEKA    0:00:33
14    * Dion SMITH    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:34
15    * Jordan KERBY    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:34
16    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    TREK FACTORY RACING    0:00:35
17    * Tao GEOGHEGAN HART    AXEON CYCLING TEAM    0:00:36
18    Christian KNEES    TEAM SKY    0:00:36
19    * Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT – ALPECIN    0:00:37
20    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:00:38
21    * Robin CARPENTER    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:39
22    Peter KENNAUGH    TEAM SKY    0:00:39
23    Sep VANMARCKE    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:40
24    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:40
25    * Ruben ZEPUNTKE    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:40
26    John MURPHY    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:00:40
27    Rob BRITTON    TEAM SMARTSTOP    0:00:41
28    Daniel TEKLEHAIMANOT    MTN – QHUBEKA    0:00:43
29    Lachlan NORRIS    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:43
30    Phillip GAIMON    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:00:45
31    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    0:00:45
32    * Lasse Norman HANSEN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:45
33    Ian BOSWELL    TEAM SKY    0:00:46
34    Toms SKUJINS    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:46
35    * Jasper STUYVEN    TREK FACTORY RACING    0:00:46
36    * Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:00:46
37    * Danny VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    0:00:47
38    Jean-Pierre DRUCKER    BMC RACING TEAM    0:00:50
39    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:50
40    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:00:50
41    Matthew BUSCHE    TREK FACTORY RACING    0:00:50
42    Jacques JANSE VAN RENSBURG    MTN – QHUBEKA    0:00:51
43    * Manuel SENNI    BMC RACING TEAM    0:00:52
44    Evan HUFFMAN    TEAM SMARTSTOP    0:00:52
45    William CLARKE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:53
46    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    0:00:53
47    Michael MORKOV    TINKOFF – SAXO    0:00:54
48    Danny PATE    TEAM SKY    0:00:54
49    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:00:55
50    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:00:56
51    Gavin MANNION    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:00:56
52    * James ORAM    AXEON CYCLING TEAM    0:00:57
53    Martin KOHLER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:00:59
54    Travis MEYER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:00
55    * Gregory DANIEL    AXEON CYCLING TEAM    0:01:00
56    Thierry HUPOND    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:01
57    Tom VAN ASBROECK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:01
58    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:01:02
59    Carter JONES    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:04
60    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:01:05
61    * Mike TEUNISSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:05
62    Jesse ANTHONY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:06
63    Eric MARCOTTE    TEAM SMARTSTOP    0:01:07
64    Edward KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:08
65    Eric YOUNG    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:08
66    David WILLIAMS    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:01:09
67    Koen DE KORT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:10
68    Janez BRAJKOVIC    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:01:10
69    Darren LAPTHORNE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:12
70    * Geoffrey CURRAN    AXEON CYCLING TEAM    0:01:12
71    Tyler FARRAR    MTN – QHUBEKA    0:01:12
72    Guillaume BOIVIN    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:12
73    Laurens TEN DAM    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:13
74    * Ruben GUERREIRO    AXEON CYCLING TEAM    0:01:13
75    Nathan EARLE    TEAM SKY    0:01:13
76    * Daniel EATON    AXEON CYCLING TEAM    0:01:13
77    Stijn VANDENBERGH    ETIXX – QUICK STEP    0:01:14
78    Joseph SCHMALZ    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:15
79    * Lachlan David MORTON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:01:15
80    Andzs FLAKSIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:16
81    Thomas SOLADAY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:17
82    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    0:01:17
83    Gregory OBANDO BRENES    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:01:17
84    * Kristoffer SKJERPING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:19
85    Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:01:20
86    * Logan OWEN    AXEON CYCLING TEAM    0:01:20
87    * Justin OIEN    AXEON CYCLING TEAM    0:01:24
88    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:25
89    Joseph LEWIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:25
90    Daniel SUMMERHILL    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:01:26
91    Travis MCCABE    TEAM SMARTSTOP    0:01:26
92    Roy CURVERS    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:28
93    Daniele RATTO    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:01:31
94    * Nicolae TANOVITCHII    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:01:32
95    Lucas Sebastian HAEDO    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:01:34
96    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:35
97    Chris BUTLER    TEAM SMARTSTOP    0:01:35
98    Andrea PERON    TEAM NOVO NORDISK    0:01:35
99    Carson MILLER    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:01:36
100    Martijn VERSCHOOR    TEAM NOVO NORDISK    0:01:36
101    Michael WOODS    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:37
102    David LOZANO RIBA    TEAM NOVO NORDISK    0:01:39
103    Alexander BRAICO    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:01:39
104    Xabier ZANDIO ECHAIDE    TEAM SKY    0:01:40
105    Kiel REIJNEN    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:01:44
106    Matteo TRENTIN    ETIXX – QUICK STEP    0:01:46
107    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:46
108    * Charles PLANET    TEAM NOVO NORDISK    0:01:49
109    Oscar CLARK    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:49
110    Zico WAEYTENS    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:51
111    Jonathan CLARKE    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:01:51
112    Joonas HENTTALA    TEAM NOVO NORDISK    0:01:51
113    Fred RODRIGUEZ    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:01:51
114    Dennis VAN WINDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:57
115    Matt BRAMMEIER    MTN – QHUBEKA    0:02:01
116    Javier MEGIAS LEAL    TEAM NOVO NORDISK    0:02:01
117    Matthew Harley GOSS    MTN – QHUBEKA    0:02:02
118    Martin VELITS    ETIXX – QUICK STEP    0:02:03
119    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:02:05
120    Luis ROMERO AMARAN    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:02:05
121    Kevin DE MESMAEKER    TEAM NOVO NORDISK    0:02:05
122    Matti BRESCHEL    TINKOFF – SAXO    0:02:09
123    Wouter WIPPERT    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:02:11
124    Will ROUTLEY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:02:12
125    Jure KOCJAN    TEAM SMARTSTOP    0:02:14
126    Jacob RATHE    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:02:14
127    Gerald CIOLEK    MTN – QHUBEKA    0:02:18
128    * Johnathan FRETER    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:02:19
129    * Tanner PUTT    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:02:20
130    Travis LIVERMON    TEAM SMARTSTOP    0:02:20
131    Stephen LEECE    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:02:24
132    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    TINKOFF – SAXO    0:02:41
133    Steve FISHER    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:02:46

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:
1    Peter SAGAN    TINKOFF – SAXO    22:15:23
2    Toms SKUJINS    HINCAPIE RACING TEAM    0:00:28
3    * Julian ALAPHILIPPE    ETIXX – QUICK STEP    0:00:45
4    Joseph ROSSKOPF    BMC RACING TEAM    0:00:49
5    Sergio Luis HENAO MONTOYA    TEAM SKY    0:00:55
6    * Jay MCCARTHY    TINKOFF – SAXO    0:00:56
7    Robert GESINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:56
8    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:00:58
9    * Dion SMITH    HINCAPIE RACING TEAM    0:01:03
10    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    TREK FACTORY RACING    0:01:04
11    * Tao GEOGHEGAN HART    AXEON CYCLING TEAM    0:01:05
12    * Lawson CRADDOCK    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:06
13    Peter KENNAUGH    TEAM SKY    0:01:08
14    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:01:09
15    Phillip GAIMON    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:01:14
16    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:19
17    Rob BRITTON    TEAM SMARTSTOP    0:01:19
18    Matthew BUSCHE    TREK FACTORY RACING    0:01:19
19    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:01:20
20    * Manuel SENNI    BMC RACING TEAM    0:01:21
21    Lachlan NORRIS    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:01:21
22    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:01:34
23    Christian KNEES    TEAM SKY    0:01:35
24    Janez BRAJKOVIC    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:01:39
25    Ian BOSWELL    TEAM SKY    0:01:41
26    Carter JONES    TEAM GIANT – ALPECIN    0:01:49
27    Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:02:06
28    Michael WOODS    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:02:06
29    Philip DEIGNAN    TEAM SKY    0:02:10
30    * James ORAM    AXEON CYCLING TEAM    0:02:17
31    Laurent DIDIER    TREK FACTORY RACING    0:02:32
32    * Ruben GUERREIRO    AXEON CYCLING TEAM    0:04:12
33    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:05:23
34    * Jasper STUYVEN    TREK FACTORY RACING    0:06:11
35    Laurens TEN DAM    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:08:38
36    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:08:48
37    Jacques JANSE VAN RENSBURG    MTN – QHUBEKA    0:09:03
38    Daniel OSS    BMC RACING TEAM    0:09:29
39    Gregory OBANDO BRENES    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:12:21
40    * Ruben ZEPUNTKE    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:12:45
41    Travis MCCABE    TEAM SMARTSTOP    0:12:48
42    * Gregory DANIEL    AXEON CYCLING TEAM    0:14:09
43    Danny PATE    TEAM SKY    0:14:53
44    Chris BUTLER    TEAM SMARTSTOP    0:15:36
45    Alexander BRAICO    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:15:40
46    John MURPHY    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:16:07
47    Gavin MANNION    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:16:30
48    * Robin CARPENTER    HINCAPIE RACING TEAM    0:16:41
49    Markel IRIZAR ARANBURU    TREK FACTORY RACING    0:16:44
50    * Logan OWEN    AXEON CYCLING TEAM    0:16:47
51    Daniele BENNATI    TINKOFF – SAXO    0:16:49
52    * Daniel EATON    AXEON CYCLING TEAM    0:16:53
53    Lucas Sebastian HAEDO    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:17:01
54    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    TINKOFF – SAXO    0:17:06
55    Roy CURVERS    TEAM GIANT – ALPECIN    0:17:54
56    Daniel SUMMERHILL    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:18:03
57    Matthew Harley GOSS    MTN – QHUBEKA    0:18:20
58    * Geoffrey CURRAN    AXEON CYCLING TEAM    0:18:21
59    * Nicolae TANOVITCHII    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:19:03
60    Andzs FLAKSIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:20:20
61    Mark CAVENDISH    ETIXX – QUICK STEP    0:20:32
62    Evan HUFFMAN    TEAM SMARTSTOP    0:20:34
63    Jean-Pierre DRUCKER    BMC RACING TEAM    0:21:07
64    * Danny VAN POPPEL    TREK FACTORY RACING    0:21:08
65    * Mike TEUNISSEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:21:26
66    Edward KING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:21:29
67    Guillaume BOIVIN    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:21:33
68    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:21:37
69    * Justin OIEN    AXEON CYCLING TEAM    0:21:45
70    Sep VANMARCKE    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:21:55
71    Andrea PERON    TEAM NOVO NORDISK    0:21:56
72    * Kristoffer SKJERPING    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:22:02
73    Zico WAEYTENS    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:06
74    * Charles PLANET    TEAM NOVO NORDISK    0:22:10
75    Koen DE KORT    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:11
76    Joonas HENTTALA    TEAM NOVO NORDISK    0:22:12
77    Tyler FARRAR    MTN – QHUBEKA    0:22:13
78    Thierry HUPOND    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:26
79    Luis ROMERO AMARAN    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:23:15
80    Mark RENSHAW    ETIXX – QUICK STEP    0:23:17
81    Dennis VAN WINDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:23:26
82    Xabier ZANDIO ECHAIDE    TEAM SKY    0:24:00
83    Michael MORKOV    TINKOFF – SAXO    0:24:04
84    Travis MEYER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:24:04
85    Oscar CLARK    HINCAPIE RACING TEAM    0:24:15
86    Jure KOCJAN    TEAM SMARTSTOP    0:24:20
87    Martin KOHLER    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:24:31
88    * Tanner PUTT    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:24:41
89    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:24:47
90    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:24:57
91    Martijn VERSCHOOR    TEAM NOVO NORDISK    0:25:08
92    * Lachlan David MORTON    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:25:08
93    Guillaume VAN KEIRSBULCK    ETIXX – QUICK STEP    0:25:28
94    Joseph LEWIS    HINCAPIE RACING TEAM    0:25:37
95    Eric MARCOTTE    TEAM SMARTSTOP    0:25:41
96    Jonathan CLARKE    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:25:48
97    Matteo TRENTIN    ETIXX – QUICK STEP    0:25:52
98    Daniel TEKLEHAIMANOT    MTN – QHUBEKA    0:25:54
99    Matt BRAMMEIER    MTN – QHUBEKA    0:26:18
100    * Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:26:26
101    * Lasse Norman HANSEN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:26:29
102    Tom VAN ASBROECK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:27:06
103    Tom ZIRBEL    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:27:11
104    * Jordan KERBY    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:27:45
105    Johann VAN ZYL    MTN – QHUBEKA    0:27:48
106    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:27:59
107    Joseph SCHMALZ    HINCAPIE RACING TEAM    0:28:36
108    David LOZANO RIBA    TEAM NOVO NORDISK    0:29:38
109    Wouter WIPPERT    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:29:40
110    Eric YOUNG    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:29:49
111    Thomas SOLADAY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:30:09
112    Darren LAPTHORNE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:30:33
113    Fred RODRIGUEZ    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:30:47
114    Javier MEGIAS LEAL    TEAM NOVO NORDISK    0:31:02
115    Jacob RATHE    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:31:38
116    Stephen LEECE    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:32:22
117    Will ROUTLEY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:32:51
118    Nathan EARLE    TEAM SKY    0:33:15
119    Stijn VANDENBERGH    ETIXX – QUICK STEP    0:33:28
120    Martin VELITS    ETIXX – QUICK STEP    0:33:47
121    Jesse ANTHONY    OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES    0:34:26
122    Steve FISHER    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:34:38
123    Gerald CIOLEK    MTN – QHUBEKA    0:34:47
124    Kevin DE MESMAEKER    TEAM NOVO NORDISK    0:34:48
125    Travis LIVERMON    TEAM SMARTSTOP    0:34:53
126    Graeme BROWN    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:36:16
127    * Johnathan FRETER    JELLY BELLY P/B MAXXIS    0:37:46
128    David WILLIAMS    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:38:29
129    Kiel REIJNEN    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:39:02
130    Matti BRESCHEL    TINKOFF – SAXO    0:39:11
131    Daniele RATTO    UNITEDHEALTHCARE CYCLING TEAM    0:39:40
132    William CLARKE    DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING    0:41:04
133    Carson MILLER    JAMIS – HAGENS BERMAN    0:43:36