Amerykanie Adrien Costa i Brandon Mcnulty rozdawali karty w najtrudniejszym etapie tegorocznego Wyścigu Pokoju Juniorów. Liderem pozostał Mcnulty. Szymon Sajnok spadł na 18. pozycję.

Przedostatni etap Course de la Paix Juniors to równo 100 kilometrów ścigania na trasie Teplice – Zinwald. Był to zdecydowanie królewski etap tego wyścigu, a według niektórych była to najtrudniejsza przeprawa juniorska w tym roku.

wyścig pokoju juniorów 3 etapDzisiejszy etap to była dominacja Amerykanów, którzy rozdzielili między sobą łupy. Wygrał Adrien Costa, a Brandon Mcnulty umocnił się na prowadzeniu w generalce. Trzeci na metę przyjechał Rosjanin Nikolai Iliichev, który stracił do nich 91 sekund.

Podjazdy mocno dały się we znaki Szymonowi Sajnokowi, który zakończył rywalizację ze stratą ponad 6 minut i spadł w generalce na 18. miejsce.

Wyniki trzeciego etapu :

1 COSTA Adrien USA USA les 101,8 km en 2h46’50” (moy. 36,611 km/h) (b : 12”)
2 *MCNULTY Brandon USA USA 0 (b : 6”)
3 ILICHEV Nikolai RUS RUSSIA 1 31 (b : 5”)
4 CIARDO Stefano ITA ITALY 41 0 1 51
5 VEREECKEN Thomas BEL BELGIUM 41 0 1 51
6 FOSS Tobias NOR NORWAY 1 53 (b : 3”)
7 *GALL Felix AUT AUSTRIA 2 17
8 *POGAČAR Tadej SLO SLOVENIA 2 44
9 *ULYSBAYEV Dinmukh KAZ KAZAKHSTAN 2 45
10 *PEDERSEN Rasmus DEN DENMARK 2 45
11 VYATKIN Kiril KAZ KAZAKHSTAN 2 48
12 *MONACO Alessandro ITA ITALY 4 01
13 *PRONSKIY Vadim KAZ KAZAKHSTAN 4 01
14 INKELAAR Kevin NED NETHERLANDS 4 01
15 *OTRUBA Jakub CZE CZECH REPUBLIC 4 01
16 MONCASSIN Maxence FRA FRANCE 4 53
17 EENKHOORN Pascal NED NETHERLANDS 4 53 (b : 1”)
18 NEKRASOV Denis RUS RUSSIA 5 43
19 *PRIMOŽIČ Jaka SLO SLOVENIA 5 45
20 ĆATOVIĆ Elvedin SRB SERBIA 5 48
21 *SOKOLOV Nikita KAZ KAZAKHSTAN 5 51
22 GUGLIELMI Simon FRA FRANCE 5 53
23 LÜBBERS Dorian GER GERMANY 5 55
24 KULIKOVSKIY Aleksandr RUS RUSSIA 6 15
25 *VAN DEN BERG Lars NED NETHERLANDS 6 15
26 STOKBRO Andreas DEN DENMARK 6 15
27 HALLER Patrick GER GERMANY 6 15
28 *EINHAUS Frederik GER GERMANY 6 15
29 LEYMAN Celestin BEL BELGIUM 6 15
30 SAJNOK Szymon POL POLAND 6 15
31 ANDERSSON Gustaf SWE SWENDEN 6 15
32 LARSEN Niklas DEN DENMARK 6 15 (b : 3”)
33 RAJOVIC Dusan SRB SERBIA 6 15
34 APPELT Leo GER GERMANY 6 15
35 NOVAKOVSKYI Vitalii UKR UKRAINE 6 15
36 RUDLAND Hans NOR NORWAY 5 0 6 15
37 KATZMAYER Daniel AUT AUSTRIA 5 0 6 15
38 EAST Evan USA USA 5 0 6 15
39 LUCCA Riccardo ITA ITALY 5 0 6 15
40 *TRACZ Szymon POL POLAND 5 0 6 15
41 *LAVRIČ Martin SLO SLOVENIA 5 0 6 15
42 AUER Tim GER GERMANY 5 0 6 15
43 RIOU Alan FRA FRANCE 5 0 6 15 2
44 SOLTASIUK Vladyslav UKR UKRAINE 20 0 6 30
45 SLEEN Torjus NOR NORWAY 20 0 6 30
46 SINGER Max GER GERMANY 26 0 6 36
47 SHEVCHUK Taras UKR UKRAINE 28 0 6 38
48 GHYS Robbe BEL BELGIUM 32 0 6 42
49 *CHARMIG Anthon DEN DENMARK 2:53 0 7 5
50 REYNOLDS Ethan USA USA 16 0 9 26
51 BERNARD Enzo FRA FRANCE 14 0 10 24
52 MILLASSEAU Guillaume FRA FRANCE 14 0 10 24
53 KUNT Lukáš CZE CZECH REPUBLIC 14 0 12 24
54 BEULLENS Cedric BEL BELGIUM 46 0 12 56
55 *MURIAS Jakub POL POLAND 46 0 12 56
56 GAMPER Patrick AUT AUSTRIA 49 0 12 59
57 FRIEDL Nils AUT AUSTRIA 49 0 12 59
58 *HOLSTAD Ludvik NOR NORWAY 8 0 13 18
59 *HECHT Gage USA USA 8 0 13 18
60 JASPERS Ward BEL BELGIUM 17 0 13 27
61 *KÖNIG Christian AUT AUSTRIA 3:00 21 0 13 31
62 PER Gorazd SLO SLOVENIA 23 0 13 33
63 FINKŠT Tilen SLO SLOVENIA 23 0 13 33
64 LARSEN Christian DEN DENMARK 40 0 13 50
65 SIGGAARD Soren DEN DENMARK 40 0 13 50
66 MRÓWKA Adrian POL POLAND 26 0 14 36
67 *NISELL Felix SWE SWENDEN 26 0 14 36
68 ZIMÁNY Kristián SVK SLOVAKIA 3:01 26 0 14 36
69 RIEKSTINS Matiss LAT LATVIA 49 0 16 59
70 *BURCHENIA Yurii UKR UKRAINE 50 0 17 0
71 GAVARS Eriks Toms LAT LATVIA 54 0 17 4
72 RUBENIS Klavs LAT LATVIA 54 0 17 4
73 ROSTOVTSEV Sergey RUS RUSSIA 3:03 0 17 4
74 KOOISTRA Marten NED NETHERLANDS 3:03 54 0 17 4
75 WELTEN Bram NED NETHERLANDS 3:03 54 0 17 4
76 BEVILACQUA Simone ITA ITALY 54 0 17 4
77 *ANDERSSON Vincent SWE SWENDEN 54 0 17 4
78 GALENO Fabrizio ITA ITALY 54 0 17 4
79 *JERMAN Žiga SLO SLOVENIA 0 17 4
80 BRÁZDA Michal CZE CZECH REPUBLIC 54 0 17 4
81 CIMA Imerio ITA ITALY 54 0 17 4
82 LUNDMARK Viktor SWE SWENDEN 54 0 17 4
83 *BŘEZINA Jonáš CZE CZECH REPUBLIC 54 0 17 4
84 *ČAPEK Tomáš CZE CZECH REPUBLIC 54 0 17 4
85 *OTTEVANGER Bas NED NETHERLANDS 3:03 54 0 17 4
86 *SHCHERBAN Vladyslav UKR UKRAINE 17 4
87 SAUGSTAD Lars NOR NORWAY 17 4
88 *PEKALA Piotr POL POLAND 18 22
89 *CAKSS Niklavs LAT LATVIA 19 7
90 PERSEVICS Davis LAT LATVIA 20 32
91 *VAVILOV Ivan RUS RUSSIA 21 13
92 NICOLAS Théo FRA FRANCE 22 34
93 *PETROVIĆ Aleksandar SRB SERBIA 34
94 SLAWEK Damian POL POLAND 28 26
95 TJAGUNOVS Ilja LAT LATVIA 28 42
96 *SVESHNIKOV Pavel RUS RUSSIA 28 42
97 MALYNIVSKIY Mykhayl UKR UKRAINE 28 42
98 NIMČEVIČ Dario SRB SERBIA 32 4

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie :

1 *MCNULTY Brandon USA USA en 7h01’44”
2 COSTA Adrien USA USA 00 27
3 ILICHEV Nikolai RUS RUSSIA 2 43
4 FOSS Tobias NOR NORWAY 02 44
5 VEREECKEN Thomas BEL BELGIUM 3 02
6 VYATKIN Kiril KAZ KAZAKHSTAN 3 59
7 CIARDO Stefano ITA ITALY 0 4 07
8 *POGAČAR Tadej SLO SLOVENIA 04 28
9 *ULYSBAYEV Dinmukh KAZ KAZAKHSTAN 04 40
10 *PEDERSEN Rasmus DEN DENMARK 0 5 06
11 *GALL Felix AUT AUSTRIA 0 5 21
12 *OTRUBA Jakub CZE CZECH REPUBLI 5 31
13 EENKHOORN Pascal NED NETHERLANDS 6 08
14 MONCASSIN Maxence FRA FRANCE 6 09
15 *MONACO Alessandro ITA ITALY 6 12
16 INKELAAR Kevin NED NETHERLANDS6 54
17 LARSEN Niklas DEN DENMARK 7 11
18 SAJNOK Szymon POL POLAND 7 15
19 HALLER Patrick GER GERMANY 7 23
20 RIOU Alan FRA FRANCE 7 30
21 GUGLIELMI Simon FRA FRANCE 7 31
22 STOKBRO Andreas DEN DENMARK 7 33
23 AUER Tim GER GERMANY 7 39
24 NOVAKOVSKYI Vitalii UKR UKRAINE 24 0 7 40
25 *PRIMOŽIČ Jaka SLO SLOVENIA 26 0 7 42
26 APPELT Leo GER GERMANY 0 7 46
27 RAJOVIC Dusan SRB SERBIA 31 0 7 47
28 LÜBBERS Dorian GER GERMANY 0 07 51
29 SINGER Max GER GERMANY 39 0 7 55
30 RUDLAND Hans NOR NORWAY 0 07 56
31 NEKRASOV Denis RUS RUSSIA 42 0 7 58
32 LUCCA Riccardo ITA ITALY 50 0 8 06
33 EAST Evan USA USA 51 0 8 07
34 GHYS Robbe BEL BELGIUM 55 0 8 11
35 SHEVCHUK Taras UKR UKRAINE 59 0 08 15
36 *SOKOLOV Nikita KAZ KAZAKHSTAN 8 16
37 *PRONSKIY Vadim KAZ KAZAKHSTAN 08 16
38 *EINHAUS Frederik GER GERMANY 8 50
39 SLEEN Torjus NOR NORWAY 8 52
40 LEYMAN Celestin BEL BELGIUM 08 54
41 *CHARMIG Anthon DEN DENMARK 09 4
42 KULIKOVSKIY Aleksandr RUS RUSSIA 9 08
43 SOLTASIUK Vladyslav UKR UKRAINE 09 9
44 *VAN DEN BERG Lars NED NETHERLANDS 57 0 09 13
45 KATZMAYER Daniel AUT AUSTRIA 7 0 9 23
46 *LAVRIČ Martin SLO SLOVENIA 16 0 9 32
47 REYNOLDS Ethan USA USA 7 0 10 23
48 MILLASSEAU Guillaume FRA FRANCE 11 39
49 BERNARD Enzo FRA FRANCE 12 20
50 ANDERSSON Gustaf SWE SWEDEN 12 24
51 GAMPER Patrick AUT AUSTRIA 14 18
52 BEULLENS Cedric BEL BELGIUM 14 24
53 JASPERS Ward BEL BELGIUM 15 08
54 *HECHT Gage USA USA 15 11
55 FINKŠT Tilen SLO SLOVENIA 15 20
56 KUNT Lukáš CZE CZECH REPUBLIC 15 25
57 *HOLSTAD Ludvik NOR NORWAY 15 41
58 FRIEDL Nils AUT AUSTRIA 1 556
59 PER Gorazd SLO SLOVENIA 16 6
60 LARSEN Christian DEN DENMARK 16 24
61 SIGGAARD Soren DEN DENMARK 16 29
62 ZIMÁNY Kristián SVK SLOVAKIA 17 29
63 *NISELL Felix SWE SWEDEN 0 17 41
64 ROSTOVTSEV Sergey RUS RUSSIA 18 10
65 KOOISTRA Marten NED NETHERLANDS 19 0
66 BRÁZDA Michal CZE CZECH REPUBLIC 19 5
67 BEVILACQUA Simone ITA ITALY 19 10
68 *ANDERSSON Vincent SWE SWEDEN 19 12
69 GAVARS Eriks Toms LAT LATVIA 19 21
70 WELTEN Bram NED NETHERLANDS 19 49
71 *JERMAN Žiga SLO SLOVENIA 19 56
72 *TRACZ Szymon POL POLAND 52 0 20 08
73 SAUGSTAD Lars NOR NORWAY 20 9
74 *PEKALA Piotr POL POLAND 20 10
75 GALENO Fabrizio ITA ITALY 20 12
76 MRÓWKA Adrian POL POLAND 20 20
77 ĆATOVIĆ Elvedin SRB SERBIA 23 03
78 *KÖNIG Christian AUT AUSTRIA 23 45
79 NICOLAS Théo FRA FRANCE 25 33
80 *BŘEZINA Jonáš CZE CZECH REPUBLIC 26 36
81 *MURIAS Jakub POL POLAND 26 41
82 *BURCHENIA Yurii UKR UKRAINE 27 25
83 *ČAPEK Tomáš CZE CZECH REPUBLIC 0 2731
84 LUNDMARK Viktor SWE SWEDEN 2743
85 CIMA Imerio ITA ITALY 2911
86 *SHCHERBAN Vladyslav UKR UKRAINE 3010
87 PERSEVICS Davis LAT LATVIA 3040
88 RUBENIS Klavs LAT LATVIA 3057
89 *OTTEVANGER Bas NED NETHERLANDS 3104
90 *VAVILOV Ivan RUS RUSSIA 3344
91 SLAWEK Damian POL POLAND 3413
92 *SVESHNIKOV Pavel RUS RUSSIA 7:42 4024
93 RIEKSTINS Matiss LAT LATVIA 0 4212
94 MALYNIVSKIY Mykhaylo UKR UKRAINE 4254
95 *CAKSS Niklavs LAT LATVIA 4419
96 TJAGUNOVS Ilja LAT LATVIA 4912
97 *PETROVIĆ Aleksandar SRB SERBIA 5726
98 NIMČEVIČ Dario SRB SERBIA +1:07 27

 

Foto:Patress.cz