Omar Fraile (Caja Rural – Seguros RGA) wygrał królewski etap wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Nowym liderem został Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).

Przedostatni dzień wyścigu 4 Jours de Dunkerque to zdecydowanie najtrudniejszy etap z Base de loisirs EOLYS (Lestrem) do Cassel. Na prawie 180 kilometrowej trasie było łącznie 20 podjazdów, z których 6 było punktowanych.

dunkierka 4 etapWe wczesną ucieczkę zabrali się: Benoit Jarrier (Bretagne-Séché), Quentin Jaurégui (AG2R-La Mondiale), Tim De Troyer (Wanty-Groupe Gobert), Alexandre Blain (Team-Marseille), Julien Duval (Armée de Terre) i Jeremy Leveau (Roubaix-Lille-Métropole). Szóstka miała dziś ciężki orzech do zgryzienia, bo peleton bardzo szybko zajął się odrabianiem strat. Na kolejnych podjazdach sytuacja często się zmieniała.

Na 50 kilometrów przed metą na czele był Quentin Jaurégui (AG2R-La Mondiale), do którego dojechał Quentin Pacher (Equipe Cycliste Armée de Terre). Za nimi była dwójka Blain i Jarrier. Peleton tracił tylko 50 sekund. 12 kilometrów dalej do prowadzącej dwójki dojechali Blain, Jarrier, Ángel Madrazo (Caja Rural – Seguros RGA) i Christian Mager (Cult Energy Pro Cycling). Ucieczka przeszła do historii na 26 kilometrów przed metą.

Później mieliśmy wiele ataków, ale decydujące miały miejsce na finałowym podjeździe pod Mont Cassel. Najlepiej rozegrał to Omar Fraile (Caja Rural – Seguros RGA), dla którego to drugi triumf w tym sezonie. Podium etapowe uzupełnili Maurits Lammertink (Team Roompot Oranje Peloton) i Alo Jakin (Auber 93).

Nowym liderem został Ignatas Konovalovas (Team Marseille 13 KTM).

Wyniki czwartego etapu:

1    Omar FRAILE MATARRANZA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    04:44:26
2    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:03
3    Alo JAKIN    AUBER 93    00:00:07
4    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:07
5    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:07
6    Ignatas KONOVALOVAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:07
7    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:25
8    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    00:00:25
9    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:25
10    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:34
11    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    00:00:45
12    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:45
13    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COLOMBIA    00:00:54
14    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    00:01:09
15    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:09
16    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    00:01:09
17    David MENUT    AUBER 93    00:01:09
18    Clement SAINT MARTIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:01:09
19    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:01:09
20    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:01:09
21    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COLOMBIA    00:01:24
22    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    00:01:32
23    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:01:44
24    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    00:01:44
25    Bjorn THURAU    BORA-ARGON 18    00:01:44
26    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:01:50
27    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:02:10
28    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:02:23
29    Michel KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:03:39
30    Yoann PAILLOT    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:03:53
31    Angel MADRAZO RUIZ    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:05:10
32    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:05:24
33    Leonardo Fabio DUQUE    COLOMBIA    00:05:26
34    Anthony GESLIN    FDJ    00:05:26
35    Steven TRONET    AUBER 93    00:05:26
36    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:05:26
37    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:05:50
38    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    00:05:50
39    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    00:06:18
40    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:07:57
41    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:07:57
42    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    00:07:57
43    Gediminas BAGDONAS    AG2R LA MONDIALE    00:07:57
44    Oliver NAESEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:07:57
45    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COLOMBIA    00:07:57
46    Olivier LE GAC    FDJ    00:08:16
47    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:08:16
48    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:10:29
49    Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:10:29
50    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:10:32
51    Quentin PACHER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:10:48
52    Laurent PICHON    FDJ    00:12:02
53    Alexandre PICHOT    TEAM EUROPCAR    00:12:17
54    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:14:05
55    Fabien CANAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:14:05
56    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:14:05
57    César BIHEL    AUBER 93    00:14:05
58    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:14:05
59    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    00:14:05
60    Thomas DAMUSEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:14:08
61    Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:14:08
62    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:14:08
63    Clément VENTURINI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:15:03
64    Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:15:20
65    Quentin JAUREGUI    AG2R LA MONDIALE    00:15:29
66    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    00:15:55
67    Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:16:09
68    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:17:28
69    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    00:17:28
70    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:17:28
71    Sébastien CHAVANEL    FDJ    00:17:28
72    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:17:58
73    David BOUCHER    FDJ    00:18:36
74    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:18:36
75    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:18:36
76    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    00:18:36
77    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    00:18:36
78    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:18:36
79    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:18:36
80    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:18:36
81    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:18:36
82    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:18:36
83    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    00:18:36
84    Julien MORICE    TEAM EUROPCAR    00:18:36
85    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COLOMBIA    00:18:36
86    Kenneth VAN BILSEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:18:36
87    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:18:36
88    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    00:18:36
89    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:18:36
90    Michael VAN STAEYEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:18:36
91    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:18:36
92    Boris DRON    WANTY – GROUPE GOBERT    00:18:36
93    Jeremy LEVEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:18:36
94    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:18:36
95    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:18:36
96    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:18:36
97    Gert JOEAAR    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:18:36
98    Théo VIMPERE    AUBER 93    00:18:36
99    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:18:36
100    Anthony MALDONADO    AUBER 93    00:18:36
101    Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:18:36
102    Brayan Stiven RAMIREZ CHACON    COLOMBIA    00:18:36
103    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    00:18:36
104    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    00:18:36
105    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    00:19:34
106    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    00:19:54
107    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    00:25:32
108    Phil BAUHAUS    BORA-ARGON 18    00:35:43
William BONNET    FDJ    Abandon
Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    COLOMBIA    Abandon
Benjamin THOMAS    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    Abandon
Jérôme BAUGNIES    WANTY – GROUPE GOBERT    Abandon
Kevin LEBRETON    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    Abandon
Roy JANS    WANTY – GROUPE GOBERT    Abandon
Maxime RENAULT    AUBER 93    Abandon
Otto VERGAERDE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    Abandon
Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    Abandon
Marc SARREAU    FDJ    Non Partant
Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1    Ignatas KONOVALOVAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    17:30:40
2    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    00:00:20
3    Alo JAKIN    AUBER 93    00:00:31
4    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    00:00:35
5    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    00:00:40
6    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:44
7    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:00:56
8    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:04
9    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:36
10    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    00:01:37
11    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:51
12    Bjorn THURAU    BORA-ARGON 18    00:01:59
13    Omar FRAILE MATARRANZA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:02:12
14    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:02:15
15    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:02:19
16    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    00:02:47
17    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:02:50
18    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:02:56
19    David MENUT    AUBER 93    00:03:22
20    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COLOMBIA    00:03:37
21    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:04:05
22    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:04:10
23    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    00:04:15
24    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:04:35
25    Michel KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:06:01
26    Angel MADRAZO RUIZ    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:07:28
27    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:07:37
28    Steven TRONET    AUBER 93    00:07:39
29    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:08:09
30    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:08:25
31    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:09:25
32    Gediminas BAGDONAS    AG2R LA MONDIALE    00:10:46
33    Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:10:48
34    Olivier LE GAC    FDJ    00:11:04
35    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COLOMBIA    00:11:18
36    Laurent PICHON    FDJ    00:12:26
37    Yoann PAILLOT    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:12:42
38    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:12:52
39    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    00:13:20
40    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:14:11
41    Anthony GESLIN    FDJ    00:14:15
42    Clement SAINT MARTIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:14:40
43    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:15:05
44    Leonardo Fabio DUQUE    COLOMBIA    00:15:41
45    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:16:26
46    Fabien CANAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:16:27
47    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:16:27
48    Oliver NAESEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:16:35
49    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    00:17:58
50    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:18:29
51    Clément VENTURINI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:18:45
52    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    00:19:02
53    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:19:41
54    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:19:42
55    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    00:19:53
56    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:20:32
57    Michael VAN STAEYEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:20:38
58    David BOUCHER    FDJ    00:20:49
59    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    00:20:49
60    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    00:20:51
61    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:21:07
62    Gert JOEAAR    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:22:03
63    Quentin PACHER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:22:17
64    Kenneth VAN BILSEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:23:01
65    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:23:24
66    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    00:23:52
67    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:24:10
68    Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:25:10
69    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    00:26:41
70    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:27:25
71    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    00:27:35
72    Quentin JAUREGUI    AG2R LA MONDIALE    00:27:39
73    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:28:00
74    Sébastien CHAVANEL    FDJ    00:28:45
75    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    00:28:59
76    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:29:19
77    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:29:29
78    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:29:36
79    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    00:29:38
80    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:29:44
81    Alexandre PICHOT    TEAM EUROPCAR    00:30:12
82    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COLOMBIA    00:30:31
83    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:30:42
84    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:30:47
85    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:30:52
86    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:31:10
87    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    00:31:28
88    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    00:31:30
89    Brayan Stiven RAMIREZ CHACON    COLOMBIA    00:31:46
90    Jeremy LEVEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:32:01
91    Théo VIMPERE    AUBER 93    00:32:07
92    César BIHEL    AUBER 93    00:32:49
93    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:33:08
94    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    00:33:26
95    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    00:33:28
96    Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    00:33:30
97    Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:34:04
98    Thomas DAMUSEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    00:34:30
99    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    00:35:03
100    Anthony MALDONADO    AUBER 93    00:37:11
101    Phil BAUHAUS    BORA-ARGON 18    00:40:35
102    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    00:40:55
103    Boris DRON    WANTY – GROUPE GOBERT    00:41:06
104    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    00:41:28
105    Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    00:43:14
106    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    00:44:23
107    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COLOMBIA    00:51:11
108    Julien MORICE    TEAM EUROPCAR    00:52:52

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments