Orica GreenEdge ponownie wygrała drużynową czasówkę, inaugurującą wyścig Giro d’Italia. Pierwszym liderem tegorocznej edycji został Simon Gerrans.

Region Ligurii był gospodarzem startu 98. odsłony wyścigu Dookoła Włoch. Rampa startowa była ustawiona w San Lorenzo al Mare, a meta po 17,6 kilometrach w San Remo. Trasa była wąska i dość trudna technicznie, bowiem częściowo prowadziła przez ścieżkę rowerową. Po pierwszym kilometrze, na kolarzy czekał też tunel o długości 1500 metrów.

Znakomicie dziś spisali się kolarze Orica GreenEdge. Australijczycy zgodnie z oczekiwaniami, tak jak przed rokiem pojechali najszybciej w „drużynówce”. Trasę przejechali w czasie 19:26 i nie dali się pokonać. Pierwszy linię mety przekroczył Simon Gerrans i to on założy różową koszulkę lidera.

Podopiecznych Matt’a White’a trudno było wyprzedzić. Druga w klasyfikacji drużyna Tinkoff-Saxo, straciła do nich siedem sekund. Trzeci byli kolarze Astany (13 sekund straty).

Ekipa CCC Sprandi Polkowice ze stratą 45 sekund, wykręciła piętnasty rezultat.

Fot: Giro d’Italia

Poprzedni artykułSimon Gerrans: „Udało nam się zrealizować nasz cel”
Następny artykuł4 Dni Dunkierki: Fraile wygrywa królewski etap, Konovalovas nowym liderem