Thibaut Pinot (FDJ.fr) wygrał przedostatni etap Tour de Romandie. Nowym liderem został Ilnur Zakarin (Katusha), a Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął szóste miejsce.

Górska przeprawa z Fribourga do Champex-Lac, to trasa piątego odcinka szwajcarskiej imprezy. O losach dzisiejszego etapu rozstrzygnął finałowy, blisko 15 kilometrowy podjazd.

7 kilometrów przed szczytem do przodu ruszył Romain Bardet (Ag2r La Mondiale). Za Francuzem zaatakował Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), ale dwójka nie zdołała zgubić pozostałych. Chwilę później „Bardet” poprawił, a dołączyli do niego Thibaut Pinot (FDJ.fr) oraz Simon Spilak (Katusha)

Pinot zdecydował się na samotną akcję i jak później okazało się, była to słuszna decyzja. Francuz na mecie zyskał 7 sekund nad kontratakującym z grupy liderów – Ilnura Zakarina. Trzeci ze stratą 20 sekund był Bardet. W jego grupce na szóstym miejscu dojechał Majka.

Zakarin został nieoczekiwanym liderem wyścigu kategorii WorldTour.

Wyniki:

1    Thibaut PINOT    FDJ    4:38:54
2    Ilnur ZAKARIN    TEAM KATUSHA    0:00:07
3    Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:00:20
4    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:00:20
5    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:20
6    Rafal MAJKA    TINKOFF – SAXO    0:00:20
7    Christopher FROOME    TEAM SKY    0:00:20
8    Rigoberto URAN URAN    ETIXX – QUICK STEP    0:00:53
9    Vincenzo NIBALI    ASTANA PRO TEAM    0:00:53
10    Michele SCARPONI    ASTANA PRO TEAM    0:00:53
11    Robert GESINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:07
12    Darwin ATAPUMA HURTADO    BMC RACING TEAM    0:01:07
13    Simon YATES    ORICA GreenEDGE    0:01:07
14    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:01:07
15    Yury TROFIMOV    TEAM KATUSHA    0:01:07
16    Jurgen VAN DEN BROECK    LOTTO SOUDAL    0:01:27
17    Maxime MONFORT    LOTTO SOUDAL    0:01:41
18    Thomas DANIELSON    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:01:51
19    Pierre ROLLAND    TEAM EUROPCAR    0:01:58
20    Marcel WYSS    IAM CYCLING    0:02:26
21    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:02:26
22    Steve MORABITO    FDJ    0:02:26
23    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF – SAXO    0:02:26
24    Ivan SANTAROMITA    ORICA GreenEDGE    0:03:04
25    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:03:15
26    Jesper HANSEN    TINKOFF – SAXO    0:03:42
27    Ryder HESJEDAL    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:03:45
28    Winner ANACONA GOMEZ    MOVISTAR TEAM    0:04:08
29    Rui Alberto FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:04:08
30    Damiano CARUSO    BMC RACING TEAM    0:04:08
31    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:04:34
32    Pawel POLJANSKI    TINKOFF – SAXO    0:04:34
33    Jarlinson PANTANO    IAM CYCLING    0:04:49
34    Fabrice JEANDESBOZ    TEAM EUROPCAR    0:06:06
35    Diego ULISSI    LAMPRE – MERIDA    0:06:33
36    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    MOVISTAR TEAM    0:07:02
37    Andre Fernando S. Martins CARDOSO    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:07:02
38    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:07:02
39    Stef CLEMENT    IAM CYCLING    0:08:55
40    Maxime BOUET    ETIXX – QUICK STEP    0:09:21
41    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:09:21
42    Pieter SERRY    ETIXX – QUICK STEP    0:09:21
43    Tony MARTIN    ETIXX – QUICK STEP    0:09:21
44    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:09:21
45    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ETIXX – QUICK STEP    0:09:21
46    Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS    MOVISTAR TEAM    0:09:21
47    Egor SILIN    TEAM KATUSHA    0:10:12
48    Amaël MOINARD    BMC RACING TEAM    0:10:18
49    Alexandre GENIEZ    FDJ    0:10:18
50    Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:10:18
51    Chris Anker SÖRENSEN    TINKOFF – SAXO    0:10:37
52    Christopher JUUL JENSEN    TINKOFF – SAXO    0:10:37
53    Chad HAGA    TEAM GIANT – ALPECIN    0:10:37
54    Bart DE CLERCQ    LOTTO SOUDAL    0:10:46
54    Bart DE CLERCQ    LOTTO SOUDAL    0:10:46
55    Pavel KOCHETKOV    TEAM KATUSHA    0:11:15
56    Manuel SENNI    BMC RACING TEAM    0:11:43
57    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    LAMPRE – MERIDA    0:11:50
58    Przemyslaw NIEMIEC    LAMPRE – MERIDA    0:12:46
59    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:12:46
60    Ivan ROVNY    TINKOFF – SAXO    0:13:11
61    Laurens TEN DAM    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:14:02
62    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:14:02
63    Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ    AG2R LA MONDIALE    0:14:02
64    Jose Rodolfo SERPA PEREZ    LAMPRE – MERIDA    0:14:02
65    Janier Alexis ACEVEDO COLLE    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:14:02
66    Maxim BELKOV    TEAM KATUSHA    0:14:16
67    Bruno PIRES    TINKOFF – SAXO    0:14:46
68    Alessandro VANOTTI    ASTANA PRO TEAM    0:17:59
69    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:17:59
70    Maxime MEDEREL    TEAM EUROPCAR    0:17:59
71    Johannes FRÖHLINGER    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:30
72    Julien BERARD    AG2R LA MONDIALE    0:22:30
73    Andrey ZEITS    ASTANA PRO TEAM    0:22:30
74    Greg HENDERSON    LOTTO SOUDAL    0:22:30
75    Brett LANCASTER    ORICA GreenEDGE    0:22:30
76    Danilo WYSS    BMC RACING TEAM    0:22:30
77    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:22:30
78    Lawrence WARBASSE    IAM CYCLING    0:22:30
79    Imanol ERVITI OLLO    MOVISTAR TEAM    0:22:30
80    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:22:30
81    Carter JONES    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:30
82    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:22:30
83    Romain GUILLEMOIS    TEAM EUROPCAR    0:22:30
84    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:22:30
85    Tobias LUDVIGSSON    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:30
86    Tosh VAN DER SANDE    LOTTO SOUDAL    0:22:30
87    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:22:30
88    Luka MEZGEC    TEAM GIANT – ALPECIN    0:22:30
89    Bryan NAULLEAU    TEAM EUROPCAR    0:22:30
90    Michael ALBASINI    ORICA GreenEDGE    0:22:30
91    Rory SUTHERLAND    MOVISTAR TEAM    0:22:30
92    Nathan HAAS    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:22:30
93    Matthew BUSCHE    TREK FACTORY RACING    0:22:30
94    Kristof VANDEWALLE    TREK FACTORY RACING    0:22:30
95    Daniel MARTIN    TEAM CANNONDALE – GARMIN    0:22:30
96    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:22:30
97    Jerome COUSIN    TEAM EUROPCAR    0:22:30
98    Benoît VAUGRENARD    FDJ    0:22:30
99    Ian STANNARD    TEAM SKY    0:22:30
100    Campbell FLAKEMORE    BMC RACING TEAM    0:25:29

Klasyfikacja generalna:
1 Ilnur ZAKARIN TEAM KATUSHA 18:13:00
2 Thibaut PINOT FDJ 0:00:06
3 Christopher FROOME TEAM SKY 0:00:14
4 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:19
5 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:54
6 Rigoberto URAN URAN ETIXX – QUICK STEP 0:01:01
7 Simon YATES ORICA GreenEDGE 0:01:01
8 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:01:04
9 Michele SCARPONI ASTANA PRO TEAM 0:01:04
10 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:01:06
11 Rafal MAJKA TINKOFF – SAXO 0:01:09
12 Darwin ATAPUMA HURTADO BMC RACING TEAM 0:01:20
13 Mathias FRANK IAM CYCLING 0:01:25
14 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:01:32
15 Robert GESINK TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:56
16 Thomas DANIELSON TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:02:25
17 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO SOUDAL 0:02:33
18 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:02:37
19 Steve MORABITO FDJ 0:02:42
20 Maxime MONFORT LOTTO SOUDAL 0:02:47
21 Ivan SANTAROMITA ORICA GreenEDGE 0:02:58
22 Robert KISERLOVSKI TINKOFF – SAXO 0:03:15
23 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:04:16
24 Damiano CARUSO BMC RACING TEAM 0:04:17
25 Ryder HESJEDAL TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:04:19
26 Winner ANACONA GOMEZ MOVISTAR TEAM 0:04:42
27 Rui Alberto FARIA DA COSTA LAMPRE – MERIDA 0:04:43
28 Jarlinson PANTANO IAM CYCLING 0:05:01
29 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:06:43
30 Marcel WYSS IAM CYCLING 0:07:04
31 Diego ULISSI LAMPRE – MERIDA 0:07:08
32 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:08:18
33 Riccardo ZOIDL TREK FACTORY RACING 0:08:54
34 Stef CLEMENT IAM CYCLING 0:09:13
35 Tony MARTIN ETIXX – QUICK STEP 0:09:22
36 Pawel POLJANSKI TINKOFF – SAXO 0:09:35
37 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA MOVISTAR TEAM 0:09:42
38 Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS MOVISTAR TEAM 0:09:55
39 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:10:11
40 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE 0:10:17
41 Rohan DENNIS BMC RACING TEAM 0:10:31
42 David DE LA CRUZ MELGAREJO ETIXX – QUICK STEP 0:11:17
43 Chris Anker SÖRENSEN TINKOFF – SAXO 0:11:26
44 Pavel KOCHETKOV TEAM KATUSHA 0:12:15
45 Maxime BOUET ETIXX – QUICK STEP 0:12:18
46 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:12:39
47 Andre Fernando S. Martins CARDOSO TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:13:04
48 Eros CAPECCHI MOVISTAR TEAM 0:13:20
49 Bart DE CLERCQ LOTTO SOUDAL 0:13:58
50 Ivan ROVNY TINKOFF – SAXO 0:15:47
51 Fabrice JEANDESBOZ TEAM EUROPCAR 0:17:27
52 Przemyslaw NIEMIEC LAMPRE – MERIDA 0:17:41
53 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ AG2R LA MONDIALE 0:18:31
54 Jose Rodolfo SERPA PEREZ LAMPRE – MERIDA 0:19:22
55 Tsgabu Gebremaryam GRMAY LAMPRE – MERIDA 0:19:40
56 Jesper HANSEN TINKOFF – SAXO 0:19:44
57 Nicolas ROCHE TEAM SKY 0:20:06
58 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:20:48
59 Maxime MEDEREL TEAM EUROPCAR 0:21:39
60 Michael ALBASINI ORICA GreenEDGE 0:22:04
61 Alexandre GENIEZ FDJ 0:22:09
62 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:22:09
63 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM 0:22:41
64 Laurens TEN DAM TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:22:48
65 Pieter SERRY ETIXX – QUICK STEP 0:23:48
66 Manuel SENNI BMC RACING TEAM 0:26:23
67 Danilo WYSS BMC RACING TEAM 0:28:35
68 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:29:13
69 Nathan HAAS TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:31:05
70 Carter JONES TEAM GIANT – ALPECIN 0:31:11
71 Chad HAGA TEAM GIANT – ALPECIN 0:31:33
72 Bruno PIRES TINKOFF – SAXO 0:32:33
73 Tobias LUDVIGSSON TEAM GIANT – ALPECIN 0:33:50
74 Luka MEZGEC TEAM GIANT – ALPECIN 0:34:57
75 Stefan KUENG BMC RACING TEAM 0:35:27
76 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 0:35:44
77 Janier Alexis ACEVEDO COLLE TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:35:53
78 Christopher JUUL JENSEN TINKOFF – SAXO 0:35:54
79 Kristof VANDEWALLE TREK FACTORY RACING 0:36:18
80 Sergei CHERNETSKI TEAM KATUSHA 0:37:57
81 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA 0:38:47
82 Rory SUTHERLAND MOVISTAR TEAM 0:40:26
83 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:40:42
84 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT – ALPECIN 0:42:25
85 Benoît VAUGRENARD FDJ 0:43:35
86 Tosh VAN DER SANDE LOTTO SOUDAL 0:43:52
87 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:44:06
88 Jerome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:44:06
89 Ramunas NAVARDAUSKAS TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:44:29
90 Bryan NAULLEAU TEAM EUROPCAR 0:44:32
91 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 0:45:05
92 Jos VAN EMDEN TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:45:09
93 Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR 0:45:13
94 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:45:21
95 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 0:47:34
96 Brett LANCASTER ORICA GreenEDGE 0:49:32
97 Lawrence WARBASSE IAM CYCLING 0:50:40
98 Sam BEWLEY ORICA GreenEDGE 0:51:44
99 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:52:14
100 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:53:17
101 Bertjan LINDEMAN TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:54:30
102 Ruben PLAZA MOLINA LAMPRE – MERIDA 0:54:30
103 Maarten TJALLINGII TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:54:32
104 Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 0:54:41
105 Campbell FLAKEMORE BMC RACING TEAM 0:55:16
106 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:55:52
107 Brian BULGAC TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:56:19
108 Daniel MARTIN TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:57:05
109 Greg HENDERSON LOTTO SOUDAL 0:57:37
110 Ian STANNARD TEAM SKY 0:58:21
111 Michael HEPBURN ORICA GreenEDGE 0:58:26
112 Luke ROWE TEAM SKY 1:00:43
113 Fabio SILVESTRE TREK FACTORY RACING 1:01:51
114 Cédric PINEAU FDJ 1:04:18
115 Boy VAN POPPEL TREK FACTORY RACING 1:04:39
116 Thierry HUPOND TEAM GIANT – ALPECIN 1:05:51
117 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 1:07:50
118 Stig BROECKX LOTTO SOUDAL 1:10:12
119 Jérémy ROY FDJ 1:10:13
120 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 1:10:20
121 Tom VAN ASBROECK TEAM LOTTO NL – JUMBO 1:10:35
122 Rick FLENS TEAM LOTTO NL – JUMBO 1:11:01
123 Alan MARANGONI TEAM CANNONDALE – GARMIN 1:11:24
124 Elia VIVIANI TEAM SKY 1:18:37
125 Dennis VANENDERT LOTTO SOUDAL 1:21:44
126 Danny PATE TEAM SKY 1:21:49
127 Cheng JI TEAM GIANT – ALPECIN 1:21:53
128 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 1:21:54
129 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 1:22:25

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments