Znamy już składy dwóch ważnych drużyn w kontekście rywalizacji o zwycięstwo w wyścigu La Flèche Wallonne – BMC i Etixx-Quick Step. Liderem Amerykanów będzie Philippe Gilbert, a Belgów Michał Kwiatkowski.

Gilbert zwyciężył w “Walońskiej Strzale” w 2011 roku i w środę z pewnością będzie chciał ponownie walczyć o zwycięstwo, zwłaszcza że w Amstel Gold Race był dopiero dziesiąty. W składzie BMC nie ma Grega Van Avermaeta, Marcusa Burghardta i Silvana Dilliera, którzy odpoczywają po intensywnej wiosennej kampanii.

Drużyna Etixx-Quick Step stawia oczywiście na mistrza świata Michała Kwiatkowskiego, który będzie pełnił rolę lidera. La Flèche Wallonne będzie pierwszym wyścigiem Pietera Serry`ego po przerwie spowodowanej złamaniem obojczyka.

Pełny skład BMC na La Flèche Wallonne 2015: Brent Bookwalter, Philippe Gilbert, Ben Hermans, Amaël Moinard, Samuel Sánchez, Dylan Teuns, Tejay van Garderen oraz Danilo Wyss.

Pełny skład Etixx-Quick Step na La Flèche Wallonne 2015: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Tony Martin, Julian Alaphilippe, Petr Vakoc, Gianluca Brambilla, Maxime Bouet, Pieter Serry.

Foto: Etixx-Quick Step

Marta Wiśniewska