Fot. Etixx-Quick Step

Zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego w Amstel Gold Race jest pierwszym, ważnym triumfem drużyny Etixx – Quick Step tej wiosny. Zadowolenia nie krył również menadżer drużyny Patrick Lefevere.

Oto, co miał do powiedzenia po wyścigu charyzmatyczny Belg:

To wspaniały dzień zarówno dla zespołu, jak i Michała. Dzisiejszym wynikiem udowodnił, że nie bez powodu jeździ w koszulce mistrza świata. Wiedzieliśmy, że jest to zawodnik, który może osiągać znakomite rezultaty w największych wyścigach. Dziś, po raz kolejny udowodnił swój talent. Cała ekipa skupiona wobec Kwiato pracowała fantastycznie. Chłopcy tworzyli prawdziwy kolektyw, dając z siebie absolutnie wszystko.

Ciężka praca się opłaciła, gdyż awansowaliśmy na pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej UCI World Tour. Przed nami nadal długa droga, jednak dla nas to osiągnięcie jest bardzo ważne. W końcu cały czas pracujemy, aby być na szczycie. Mieliśmy w tym sezonie wiele miejsc na podium, jednak dopiero dzisiaj udało się wskoczyć na czoło. Nasza pozycja to efekt pracy całej ekipy, od obsługi po zawodników. Każda pojedyncza osoba jest puzzlem, którego potrzebujemy do złożenia całej układanki. W kolejnych startach będziemy starali się utrzymać pozycję najlepszego zespołu na świecie.

Opracował Dawid Gruntowski