Rafała Majki zabrało w składzie drużyny Olega Tinkova na niedzielny klasyk. Liderami będą Roman Kreuziger oraz Michael Valgren.

Mimo, iż Rafał nie rozpoczął sezonu w dobrym stylu, to jego forma w ostatnim czasie była coraz lepsza i miał nadzieję, że uda się mu znaleźć się w składzie na „Piwny Wyścig”, to jednak szefostwo ekipy postanowiło inaczej i Rafał nie zaliczy wszystkich odsłon „Tryptyku Ardeńskiego” w bieżącym sezonie. Majce pozostaje liczyć, że znajdzie się w składach na późniejsze klasyki, które traktuje jako jeden z celów w bieżącym sezonie.

Jak ogłoszono na stronie internetowej Tinkoff – Saxo, liderami drużyny na wyścig Amstel Gold Race będą Roman Kreuziger, który triumfował w imprezie przed dwoma laty oraz Michael Valgren, dla którego trasa Amstel Gold Race wydaje się być stworzona. Sean Yates, jeden z dyrektorów sportowych ekipy stwierdził, że Kreuziger, choć traktuje wyścig bardzo poważnie, to jednak celuje w triumf w Liege – Bastogne – Liege, jednak powalczy także i podczas „Piwnego Wyścigu”. Z kolei dla mistrza Danii z ubiegłego roku, Michaela Valgrena może to być okazja na świetny, przełomowy wynik.

Skład Tinkoff – Saxo na Amstel Gold Race 2015:

Roman Kreuziger, Michael Valgren, Manuele Boaro, Ivan Rovny, Jesper Hansen, Evgeny Petrov, Robert Kiserlovski and Chris Anker Sørensen.

Jacek Smyrak

Foto: Tinkoff Saxo