Tak jak przed rokiem – Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), wygrał Ślężańskiego Mnicha w Sobótce. W orlikach wygrał jego kolega z drużyny – Jakub Kaczmarek.

Elita mężczyzn i orlicy, do pokonania 117 kilometrów. Trasa składała się z siedmiu rund po siedemnaście kilometrów. Na starcie pojawiło się aż 177 kolarzy. Od samego startu tempo dyktowali kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Przez pierwsze trzy rundy ekipa CCC Sprandi Polkowice cały czas dyktowała tempo, nie pozwalając nikomu odjechać. Kilka razy barwny peleton podzielił się na wietrze, ale ostateczne przetasowania rozpoczęły się dopiero po przekroczeniu półmetka.

Dwie rundy przed końcem powstała 19-osobowa czołówka. Było w niej aż dziewięciu zawodników CCC Sprandi Polkowice, a m.in: m.in. Adrian Kurek, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Paweł Franczak, Kamil Gradek (Active Jet), Kamil Zieliński (Domin Sport), Dariusz Batek (Wibatech Fuji), Konrad Tomasiak (BDC Kolss) i dwóch zawodników Baunknecht Author.

Odjazd wkrótce skasowano i po chwili na czele był już samotny Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice). Do młodzieżowego mistrza Polski doskoczył Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Koalicja pozostałych grup skasowała ten odjazd.

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich 1000 metrach. Najmocniejszy na prowadzącej lekko pod górę prostej startowej, okazał się ubiegłoroczny zwycięzca – Maciej Paterski. Drugi finiszował Paweł Franczak (ActiveJet Team), a trzeci Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice).

W gronie orlików wygrał Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice)

Wyniki – elita mężczyzn

 

Fot: Kate Borska