Tomasz Marczyński (Torku Seker Spor) ponownie stracił prowadzenie w wyścigu Dookoła Maroka. Piąty etap tej imprezy wygrał Justin Jules (Veranclassic – Ekoi).

Kolejny dzień zmagań w Tour du Maroc (2.2 UCI) to 159 kilometrów z Guercif do miejscowości Oujda. Na mecie jako pierwsza zameldowała się nieco ponad dwudziestoosobowa grupka z której najszybciej finiszował Francuz Justin Jules. Jeden z czołowych sprinterów w swoim kraju, dziś pokonał Włocha Rino Gasparriniego (Uniero Willier Trevigiani) oraz Soufiane Haddiego (Skydive Dubai). Na ostatniej pozycji w czołówce zameldował się jadący w koszulce lidera Marczyński.

Polak zajął dziś dwudzieste trzecie miejsce, ale dzięki bonifikatom w generalce wyprzedził go Anass Ait El Ebida (Reprezentacja Maroka). Marczyński, który wygrał już dwa etapy – do rywala traci trzy sekundy.

Wyniki:

1 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA les 159 km en 3h55’11” (moy. 40,56 km/h) (b : 10”)
2 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA (b : 6”)
3 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR (b : 6”)
4 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL
5 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR (b : 1”)
6 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA
7 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI
8 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI
9 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA
10 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP
11 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR (b : 5”)
12 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR
13 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR
14 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG
15 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI
16 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN
17 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL
18 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN POR
19 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR (b : 4”)
20 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN RUS
21 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER
22 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR
23 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL
24 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU 06”
25 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
26 * MAKHCHOUNE Mounir MAROC ESPOIR MAR ‘
27 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
28 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR ‘
29 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
30 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA ‘
31 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA ‘
32 MAYER Yannick BIKE AID GER ‘
33 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR ‘
34 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR ‘
35 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR ESP ‘
36 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG ‘
37 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR ‘
38 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL ‘
39 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE 15”
40 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG 17”
41 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI 20”
42 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE ‘
43 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN TUN 24”
44 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE 26”
45 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR 29”
46 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR 34”
47 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR ‘
48 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA 47”
49 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR 52”
50 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 55”
51 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN 01’01”
52 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE 01’30”
53 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR ‘
54 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR 01’32”
55 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI 01’34”
56 * BOUZIDI Mohamed VELO CLUB SOVAC ALG 01’38”
57 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED 01’49”
58 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE 01’50”
59 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER 01’55”
60 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 02’17”
61 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR ‘
62 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG 02’58”
63 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI 03’47”
64 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 08’57”
65 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY ‘
66 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY 09’08”
67 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI 09’13”
68 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY ‘
69 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED ‘
70 * FATNASSI Hamza TUNISIE NATIONALE TUN ‘
71 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY ‘
72 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN 09’15”
73 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV ‘
74 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR ‘
75 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN 09’17”
76 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI 09’19”
77 HAMZA Faycal VELO CLUB SOVAC ALG ‘
78 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP 09’21”
79 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP ‘
80 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU ‘
81 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
82 * FRITZ Fabian BIKE AID GER ‘
83 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA ‘
84 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA ‘
85 SCHÄFER Timo BIKE AID GER ‘
86 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA ‘
87 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER ‘
88 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
89 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
90 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
91 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
92 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
93 * BAMBA Karamoko CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV ‘
94 ASIRI Sultan ARABIE SAOUDITE NATIONAL KSA ‘
95 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE ‘
96 BONE LEON Jose TEAM ECUADOR ECU ‘
97 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
98 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN UAE ‘
99 * AMMAR Abdulla U A E NATIONALE UAE 09’33”
100 ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO NOR ‘
101 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE ‘
102 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR 09’38”
103 GJOLBERG Adrian TEAM FIXIT.NO NOR 09’41”
104 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN ‘
105 YONDI Schmidt WILTON CYCLING TEAM NED ‘
106 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR ‘
107 * ALMUSHAY KHIS Mohammed ARABIE SAOUDITE NATIONAL KSA ‘
108 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED ‘
109 NICK Stopler WILTON CYCLING NED19901122 TEAM NED 09’57”

Wycofani :   
AMANUEL Meron BIKE AID
JENSEN Jan Willia TEAM FIXIT.NO

Klasyfikacja generalna: 
1 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR les 804,2 km en 18h57’57” (moy. 42.4 km/h)
2 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL 03”
3 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T RUS ‘
4 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA 01’20”
5 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T POR 01’32”
6 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR ‘
7 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR 01’35”
8 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER 01’48”
9 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG ‘
10 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN ‘
11 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR 01’54”
12 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR ‘
13 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL 02’02”
14 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA 02’07”
15 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR 02’40”
16 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI 08’52”
17 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR 11’26”
18 MAYER Yannick BIKE AID GER 11’36”
19 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU ‘
20 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR ESP ‘
21 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI ‘
22 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR ‘
23 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR 11’51”
24 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI 11’54”
25 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER 12’00”
26 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA 12’01”
27 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR 12’02”
28 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR 13’27”
29 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 13’37”
30 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR 14’49”
31 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI 15’17”
32 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T TUN 19’08”
33 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA 19’34”
34 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 20’03”
35 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 20’51”
36 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
37 ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO NOR 21’03”
38 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR 21’28”
39 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR 21’55”
40 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR 22’11”
41 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA 23’25”
42 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR 23’38”
43 * BOUZIDI Mohamed VELO CLUB SOVAC ALG 23’40”
44 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR 24’56”
45 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE 26’40”
46 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER 28’48”
47 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR 29’46”
48 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE 29’53”
49 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA 30’19”
50 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL 30’29”
51 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE 30’49”
52 HAMZA Faycal VELO CLUB SOVAC ALG 30’56”
53 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 30’57”
54 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP 30’58”
55 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU ‘
56 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI ‘
57 SCHÄFER Timo BIKE AID GER ‘
58 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA 31’00”
59 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN 31’30”
60 * FRITZ Fabian BIKE AID GER 31’34”
61 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR 32’50”
62 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA 34’24”
63 * MAKHCHOUNE Mounir MAROC ESPOIR MAR 34’38”
64 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 35’26”
65 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR 35’35”
66 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG 35’45”
67 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI 35’59”
68 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED 36’56”
69 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG 37’30”
70 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE 39’28”
71 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN 40’10”
72 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP 41’08”
73 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY 41’18”
74 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 42’07”
75 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE 43’20”
76 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 44’04”
77 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG 44’58”
78 GJOLBERG Adrian TEAM FIXIT.NO NOR 45’25”
79 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA 47’22”
80 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE 47’48”
81 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI 48’32”
82 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA 48’47”
83 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL 49’08”
84 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN 49’26”
85 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 49’32”
86 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR 52’26”
87 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN 52’32”
88 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 53’44”
89 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED 54’29”
90 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI 57’10”
91 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR 57’16”
92 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED 01h01’09”
93 BONE LEON Jose TEAM ECUADOR ECU 01h01’14”
94 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED 01h02’00”
95 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY 01h02’07”
96 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h02’27”
97 * AMMAR Abdulla U A E NATIONALE UAE 01h02’39”
98 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY 01h02’58”
99 * FATNASSI Hamza TUNISIE NATIONALE TUN 01h04’12”
100 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h04’28”
101 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE 01h05’26”
102 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h05’39”
103 YONDI Schmidt WILTON CYCLING TEAM NED 01h08’46”
104 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T UAE 01h15’22”
105 ASIRI Sultan ARABIE SAOUDITE NATIONALE KSA 01h17’17”
106 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY 01h21’05”
107 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV 01h21’29”
108 * BAMBA Karamoko CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV 01h22’54”
109 * ALMUSHAY KHIS Mohammed ARABIE SAOUDITE NATIONALE KSA 01h25’50”