Powracający do ścigania po chorobie Rafał Majka, będzie liderem Tinkoff-Saxo na rozpoczynający się jutro wyścig Vuelta al Pais Vasco.

W zestawieniu ekipy Olega Tinkova na sześciodniową imprezę znalazł się również Paweł Poljański. Kapitanem drużyny jest Robert Kiselrovski, a skład uzupełnią: Edward Beltran, Evgeny Petrov, Bruno Pires,  Chris Anker Sørensen oraz Oliver Zaugg. Dyrektorem sportowym będzie Sean Yates.

Początkowo nastawialiśmy się na dobry występ w klasyfikacji generalnej naszego kapitana – Kiserlovskiego. On wraca jednak do formy po operacji dentystycznej, która wywołała u niego przerwę. Mamy też Rafała, który chce potrenować przed ardeńskimi klasykami. Mamy również nadzieję, że powalczy na najtrudniejszych odcinkach w País Vasco. Nie naciskamy na niego. Nie ma presji na klasyfikację generalną. Jego celem są: Amstel, Fleche i Liege, ale z pewnością Kraj Basków pokaże, jak wygląda jego forma. Chris Anker i Paweł Poljański dobrze wypadli w Criterium International, ale mieli problemy żołądkowe podczas wyścigu. Ich forma jest wysoka i wiem, że chcą powalczyć o dobry wynik”, powiedział Yates.

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ekspert
Ekspert

Majka na KLASYKI?! Czy ich w tym Tinkoff pogięło :D?!

Max
Max

Zgadzam się z komentarzem powyżej. Majka raczej powinien lepiej wypadać w tourach. Na klasyki to głównie tacy kolarze jak Kwiatkowski, Sagan, Thomas, Gerrans itp