Lider Driedaagse de Panne, Alexander Kristoff wygrał drugi etap wyścigu! Dla zawodnika Katushy to drugi sukces w tegorocznej edycji wyścigu!

Drugi etap brukowej etapówki „na papierze” wyglądał łatwiej niż wtorkowy odcinek. Tylko 5 podjazdów w środkowej części nie powinno powinno spowodować spustoszenia w peletonie.

Od startu uformowała się ucieczka w której znalazło się 12 zawodników z których najwyżej sklasyfikowany był Gerry Druyts (Vastgoedservice – Golden Palace). W najlepszym momencie harcownicy uzyskali około 8 minut przewagi nad główną grupą. Różnica zaczęła maleć w momencie, gdy peleton dojechał do podjazdów znajdujących się 100 km przed metą. Po kilkudziesięciu kilometrach ucieczka zachowała już tylko niecałe 2 minuty przewagi i część z kolarzy jadących w odjeździe zaczęła wracać do peletonu.

Przez kolejne kilometry przewaga ustabilizowała się w okolicach minuty i 30 sekund.Kiedy tylko przewaga spadła poniżej minuty, a droga wiodła przez otwarty teren rozpoczęły się ataki z peletonu. Silny wiatr próbowali wykorzystać m. in. Lars Boom (Astana), czy Guillame van Keirsbulck (Etixx – Quick Step). Próby odskoku się nie powiodły, ale mocno naciągnęły peleton.

Małe grupy utworzyły się dopiero na rundach w Koksijde. Do czołówki z peletonu przeskoczyli de Bie (Lotto – Soudal) i Bonnet (FDJ),a chwilę później z przodu znalazł się również jadący w niebieskiej koszulce lidera klasyfikacji punktowej Lars Bak. 20 kilometrów przed metą peleton wchłonął jednak wszystkich uciekinierów.

Nastąpiła chwila rozprężenia i skoku spróbowali kolejni śmiałkowie. Kilkanaście sekund przewagi zyskało trio Mortensen – Malaguti – Coenen. Siedem kilometrów przed metą do pracy zabrały się drużyny Sky i MTN – Qhubeka i wszystko wskazywało na finisz z peletonu.

Trzy kilometry przed „kreską” uciekająca trójka została doścignięta i rozpoczęło się formowanie kolarskich pociągów. Długiego finiszu spróbował lider, Alexander Kristoff i nie dał się wyprzedzić aż do mety. Norweg w pokonanym polu pozostawił Ellię Vivianiego (Sky) i Shane’a Archbolda (Bora – Argon 18).

Bonifikata za zwycięstwo pozwoliła Kristoffowi na powiększenie przewagi nad pozostałymi uczestnikami wczorajszej ucieczki. Tym samym zawodnik Katushy zwiększył swoje szanse na utrzymanie przewagi nad Stijnem Devolderem na kończącej wyścig jeździe indywidualnej na czas.

Wyniki 2. etapu

1.Alexander Kristoff (Katusha)                       5:33:32

2. Elia Viviani (Team Sky)

3. Shane Archbold (Bora – Argon 18)

4. Antoine Demoitie (Wallonie – Bruxelles)
5. Sacha Modolo (Lampre-Merida)
6. Kristian Sbargali (MTN-Qhubeka)
7. Raymond Kreder (Team Roompot Oranje Peleoton)
8. Mark Renshaw (Etixx-Quick Step)
9. Magnus Cort Nielsen (Cult Energy)
10. Rafael Andriato (Southeast)

Klasyfikacja generalna:

1.Alexander Kristoff (Katusha)                       9:32:43

2. Stijn Devolder (Trek Factory Racing)                 00:16

3. Lars Bak (Lotto Soudal)                              00:17

4. Sven Erik Bystrom (Katusha)                          00:26
5. Elia Viviani (Team Sky)                              00:48
6. Gerry Druyts (Vastgoedservice – Golden Palace)       00:50
7. Stefan Kung (BMC)                                    00:52
8. Sacha Modolo (Lampre-Merida)                         00:54
9. Kristian Sbargali (MTN-Qhubeka)
10. Raymond Kreder (Team Roompot Oranje Peloton)

 

Foto: teamsky.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments