33. edycja Volta ao Alentejo startuje już w środę. Na starcie pojawi się ekipa ActiveJet Team, dla której będzie to ostatni start w Portugalii. Do pokonania będzie 5 etapów, a najcięższy z nich przewidziano już pierwszego dnia.  

Po ostatnich bardzo dobrych występach w GP Liberty Seguros, przyszedł czas na ostatni z marcowych wyścigów w Portugalii – Volta ao Alentejo. Podopieczni Piotra Kosmali wystartują w składzie: Paweł Bernas, Jesus Ezquerra, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Mario Gonzalez, Paweł Brylowski i Łukasz Bodnar. Niestety z powodów zdrowotnych ze startu wyeliminowany został Kamil Gradek.

Ostatni start z pewnością podniósł morale i wniósł wiele optymizmu. To jest kolarstwo jakiego oczekuję. Forma na pewno jest dobra i trzeba to wykorzystać w najbliższym wyścigu. Szkoda Kamila, który był w bardzo dobrej dyspozycji i byłby sporym wzmocnieniem. Liczę na to, że udanie zakończymy naszą portugalską kampanię – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Już pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy będą musieli zmierzyć się z ciężkim etapem z metą na podjeździe. Kolejne dni wydają się nieco łatwiejsze, ale biorąc pod uwagę specyfiką portugalskiego ścigania, na pewno nie będzie łatwo.

Program Volta ao Alentejo 25-29.03.2015

1. etap: Portalegre  >>>  Castelo de Vide  –  143,7 km

 

2. etap: Castelo de Vide  >>>  Mora  –  152,5 km

 

3. etap: Portel  >>>  Mértola  –  189,6 km

 

4. etap: Aljustrel  >>>  Vila Nova de St. André  –  143,7 km

 

5. etap: Alcácer do Sal  >>>  Reguengos de Monsaraz  –  175,1 km

 

 

Źródło: ActiveJet Team