Richie Porte (Sky) wygrał królewski etap wyścigu Paryż – Nicea. Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) zajął trzecie miejsce i został liderem wyścigu!

Czwarty etap Paryż – Nicea zasłużenie został nazwany królewskim. Kolarze startowali z Varennes-sur-Allier, aby po 204 kilometrach walczyć o zwycięstwo na podjeździe Croix de Chaubouret (1. kategoria; 10 km długości, 6,7 % nachylenia). Po drodze na zawodników czekało jeszcze siedem innych górskich premii i dwa lotne finisze.

paryż nicea 4 etap

Bardzo szybko na czele pojawiło się trzech zawodników: Antoine Duchesne (Europcar), Thomas de Gendt (Lotto Soudal) i Chris Anker Sørensen (Tinkoff – Saxo). Ich przewaga już po 20 kilometrach ścigania wynosiła już prawie 8 minut. Na premiach górskich punkty skrupulatnie kolekcjonował de Gendt. 53 kilometry przed metą z prowadzącej trójki odpadł Kanadyjczyk Duchesne.

Bardzo mocne tempo rozkręciła ekipa Ag2r La Mondiale, a w tym samym momencie rower zmieniał Rafał Majka (Tinkoff – Saxo). Polski kolarz stracił kontakt z czołową grupą, ale na szczęście taki stan rzeczy utrzymał się tylko przez chwilę. 32 kilometry przed metą Rafał ponownie zmienił rower, na ten na którym rozpoczął dzisiejsze zmagania. Zgodnie z oczekiwaniami kolejne górskie premie także wygrywał de Gendt i to Belg jutro pojedzie w koszulce najlepszego górala.

Kłopoty z rowerem tuż przed finałowym podjazdem miał także Andrew Talansky (Cannondale – Garmin). Ucieczka przeszła do historii na 13 kilometrów przed metą. Początek podjazdu był pechowy dla Warrena Barguila (Giant – Alpecin), który doznał bolesnego upadku.

Bardzo mocno na czele pracowała ekipa Etixx- Quick Step, na której czele jechał Michał Kwiatkowski. Niestety tempa dość nieoczekiwanie Rafał Majka. Jako pierwszy zaatakował Paolo Tiralongo (Astana), ale ekipa Sky szybko skasowała ucieczkę. 6 kilometrów przed szczytem z pierwszej grupy odpadł lider, Michael Matthews (Orica – GreenEDGE).

3 kilometry przed metą w czołówce było jeszcze 30 zawodników, ale wtedy zaatakował Geraint Thomas (Sky). Za nim pojechali Jakob Fuglsang (Astana) i Simon Spilak (Katusha). 1500 metrów dalej z drugiej grupki próbował zaatakować Michał Kwiatkowski, ale nie zdołał odjechać konkurentom. Skontrował Richie Porte (Sky), a na kole Tasmańczyka pojechał Polak. Ta dwójka szybko dojechała do prowadzących i wtedy dwaj kolarze Sky odjechali reszcie zawodników.

Ostatecznie na etapie triumfował Porte, przed Thomasem a trzeci był Michał Kwiatkowski.

“Kwiato” został liderem wyścigu!

Wyniki czwartego etapu:

1    Richie PORTE    TEAM SKY    5:18:39
2    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:00
3     Michal KWIATKOWSKI    ETIXX-QUICK STEP    0:00:08
4    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:08
5    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    0:00:17
6    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:24
7    Tony GALLOPIN    LOTTO-SOUDAL    0:00:24
8     Fabio ARU    ASTANA PRO TEAM    0:00:24
9    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    0:00:24
10    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:24
11     Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:00:30
12    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:30
13    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:34
14     Tim WELLENS    LOTTO-SOUDAL    0:01:04
15     Tom DUMOULIN    TEAM GIANT-ALPECIN    0:01:04
16    Luis-Leon SANCHEZ    ASTANA PRO TEAM    0:01:06
17     Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:01:06
18    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:01:06
19     Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:06
20    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:01:06
21    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:01:12
22    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:15
23    Arthur VICHOT    FDJ    0:01:15
24    Yury TROFIMOV    TEAM KATUSHA    0:01:15
25    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:01:15
26     Wilco KELDERMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:24
27    Sylvain CHAVANEL    IAM CYCLING    0:01:24
28    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:01:36
29    Maxime BOUET    ETIXX-QUICK STEP    0:01:42
30    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF-SAXO    0:01:42
31    Amaël MOINARD    BMC RACING TEAM    0:01:55
32    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:59
33    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:02:12
34    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:02:12
35     Dayer Uberney QUINTANA    MOVISTAR TEAM    0:02:15
36    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:02:31
37    Andrew TALANSKY    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:02:51
38    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:03:00
39     Simon YATES    ORICA GREENEDGE    0:03:03
40    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:03:03
41    Paolo TIRALONGO    ASTANA PRO TEAM    0:03:03
42    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:03:03
43     Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:03:13
44    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:04:43
45     Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:05:27
46    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:06:03
47    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:06:12
48     Sergey CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:06:49
49    Tony MARTIN    ETIXX-QUICK STEP    0:07:37
50    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:07:39
51    Jonathan HIVERT    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:07:39
52    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:08:09
53    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:08:09
54     Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:08:09
55    Laurent PICHON    FDJ    0:08:09
56    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:08:09
57     George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:08:09
58    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:08:35
59    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:08:35
60    Anthony DELAPLACE    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:08:35
61    Jérôme PINEAU    IAM CYCLING    0:09:32
62    Chris Anker SORENSEN    TINKOFF-SAXO    0:10:12
63    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:10:12
64    David TANNER    IAM CYCLING    0:10:12
65    Ben SWIFT    TEAM SKY    0:10:12
66     Angelo TULIK    TEAM EUROPCAR    0:11:10
67    Egor SILIN    TEAM KATUSHA    0:11:48
68    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:11:48
69    Michal GOLAS    ETIXX-QUICK STEP    0:12:27
70    Thomas DE GENDT    LOTTO-SOUDAL    0:12:27
71    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    0:12:27
72    Adam HANSEN    LOTTO-SOUDAL    0:12:27
73    Bram TANKINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:12:27
74    Koen DE KORT    TEAM GIANT-ALPECIN    0:12:27
75    Imanol ERVITI    MOVISTAR TEAM    0:12:27
76    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:12:27
77    Simon CLARKE    ORICA GREENEDGE    0:14:01
78     Michael MATTHEWS    ORICA GREENEDGE    0:14:01
79    Christian KNEES    TEAM SKY    0:14:06
80    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:15:00
81    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:15:03
82     Julian ALAPHILIPPE    ETIXX-QUICK STEP    0:15:10
83    John DEGENKOLB    TEAM GIANT-ALPECIN    0:17:04
84    Daryl IMPEY    ORICA GREENEDGE    0:17:04
85     Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:17:04
86    Lars Ytting BAK    LOTTO-SOUDAL    0:17:04
87    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    0:17:04
88    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:17:04
89     Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    0:17:04
90     Dylan VAN BAARLE    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:17:04
91     Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:17:04
92    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:21:58
93    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:21:58
94    Arnaud GERARD    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:21:58
95     Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:21:58
96    Jens KEUKELEIRE    ORICA GREENEDGE    0:21:58
97    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:21:58
98    Florian VACHON    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:21:58
99    Roy CURVERS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:21:58
100     Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    0:21:58
101    Sebastian LANGEVELD    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:21:58
102    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:21:58
103    Michael ALBASINI    ORICA GREENEDGE    0:21:58
104    Anthony ROUX    FDJ    0:21:58
105    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:21:58
106    Gregory RAST    TREK FACTORY RACING    0:22:54
107    Christian MEIER    ORICA GREENEDGE    0:23:25
108    Mario COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:23:25
109     Michael VALGREN    TINKOFF-SAXO    0:23:25
110     Luke ROWE    TEAM SKY    0:23:25
111    Michael MORKOV    TINKOFF-SAXO    0:23:25
112    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    0:23:25
113    Bryan NAULEAU    TEAM EUROPCAR    0:23:25
114    Mickaël DELAGE    FDJ    0:23:25
115     Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:23:25
116     Arnaud DEMARE    FDJ    0:23:25
117    Sergio PAULINHO    TINKOFF-SAXO    0:23:25
118    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:23:25
119    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:23:25
120    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:23:25
121     Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:23:25
122    Mitchell DOCKER    ORICA GREENEDGE    0:23:25
123     Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:23:25
124    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    0:23:25
125    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:23:25
126    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:23:25
127     Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:23:25
128    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:23:25
129    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:23:25
130    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:23:25
131     Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:23:25
132    Gert STEEGMANS    TREK FACTORY RACING    0:23:25
133    André GREIPEL    LOTTO-SOUDAL    0:23:25
134    Marcel SIEBERG    LOTTO-SOUDAL    0:23:25
135    Gregory HENDERSON    LOTTO-SOUDAL    0:23:25
136    Edward KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:23:25
137    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    0:23:25
138    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:23:25
139    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:23:25
140    Kristof VANDEWALLE    TREK FACTORY RACING    0:23:25
141     Zico WAEYTENS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:23:25
142    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:23:25
143    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:23:25
144    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:23:25
145    William BONNET    FDJ    0:23:25
146    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:23:25
147    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:23:25
148    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:23:25
149    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:23:25
150    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:23:25
151    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:23:25
152    Cyril LEMOINE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:23:32
153     Daniel MCLAY    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:25:03
154    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:28:16
155    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:28:16
156     Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:31:41
Benat INTXAUSTI    MOVISTAR TEAM    Abandon

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1     Michal KWIATKOWSKI    ETIXX-QUICK STEP    19:44:11
2    Richie PORTE    TEAM SKY    0:00:01
3    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:03
4    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    0:00:27
5    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:32
6    Tony GALLOPIN    LOTTO-SOUDAL    0:00:38
7    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:41
8    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:44
9    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:50
10    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    0:00:51
11    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:52
12     Fabio ARU    ASTANA PRO TEAM    0:00:53
13     Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:01:01
14    Luis-Leon SANCHEZ    ASTANA PRO TEAM    0:01:12
15     Tom DUMOULIN    TEAM GIANT-ALPECIN    0:01:13
16     Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:01:22
17    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:01:23
18     Tim WELLENS    LOTTO-SOUDAL    0:01:25
19    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:01:30
20    Sylvain CHAVANEL    IAM CYCLING    0:01:30
21    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:01:31
22     Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:35
23     Wilco KELDERMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:36
24    Arthur VICHOT    FDJ    0:01:42
25    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:47
26    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:01:50
27    Yury TROFIMOV    TEAM KATUSHA    0:01:51
28    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:01:52
29    Maxime BOUET    ETIXX-QUICK STEP    0:02:07
30    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF-SAXO    0:02:12
31    Amaël MOINARD    BMC RACING TEAM    0:02:26
32    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:42
33    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:02:45
34    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:02:45
35    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:02:55
36     Dayer Uberney QUINTANA    MOVISTAR TEAM    0:03:06
37    Andrew TALANSKY    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:03:12
38    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:03:25
39     Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:03:27
40    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:03:32
41    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:03:33
42     Simon YATES    ORICA GREENEDGE    0:03:40
43    Paolo TIRALONGO    ASTANA PRO TEAM    0:03:48
44    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:05:09
45     Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:05:54
46    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:06:15
47    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:06:37
48     Sergey CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:07:13
49    Tony MARTIN    ETIXX-QUICK STEP    0:07:40
50    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:07:55
51    Jonathan HIVERT    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:08:15
52     Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:08:33
53    Laurent PICHON    FDJ    0:08:34
54    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:08:43
55    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:08:45
56    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:08:51
57     George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:08:53
58    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:09:02
59    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:09:04
60    Anthony DELAPLACE    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:09:09
61    Jérôme PINEAU    IAM CYCLING    0:09:57
62    Ben SWIFT    TEAM SKY    0:10:45
63    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:10:53
64    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:12:12
65    Egor SILIN    TEAM KATUSHA    0:12:20
66    David TANNER    IAM CYCLING    0:12:28
67     Angelo TULIK    TEAM EUROPCAR    0:12:45
68    Imanol ERVITI    MOVISTAR TEAM    0:12:49
69    Bram TANKINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:12:54
70    Koen DE KORT    TEAM GIANT-ALPECIN    0:12:58
71    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    0:12:59
72    Michal GOLAS    ETIXX-QUICK STEP    0:13:23
73    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:13:29
74     Michael MATTHEWS    ORICA GREENEDGE    0:13:56
75    Thomas DE GENDT    LOTTO-SOUDAL    0:14:05
76    Adam HANSEN    LOTTO-SOUDAL    0:15:10
77    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:15:20
78     Julian ALAPHILIPPE    ETIXX-QUICK STEP    0:16:01
79    Christian KNEES    TEAM SKY    0:16:04
80    Chris Anker SORENSEN    TINKOFF-SAXO    0:16:07
81    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:16:41
82     Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:17:00
83    John DEGENKOLB    TEAM GIANT-ALPECIN    0:17:02
84    Simon CLARKE    ORICA GREENEDGE    0:17:32
85     Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    0:17:37
86    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    0:17:40
87    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:17:49
88     Dylan VAN BAARLE    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:17:50
89     Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:18:52
90    Daryl IMPEY    ORICA GREENEDGE    0:19:43
91    Lars Ytting BAK    LOTTO-SOUDAL    0:19:57
92    Arnaud GERARD    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:22:16
93    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:22:20
94     Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    0:22:32
95    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:22:40
96    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:22:49
97     Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:22:49
98    Sebastian LANGEVELD    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:22:53
99    Anthony ROUX    FDJ    0:23:02
100    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:23:04
101    Florian VACHON    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:23:23
102    Roy CURVERS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:23:26
103    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:23:35
104    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:23:39
105    Gregory HENDERSON    LOTTO-SOUDAL    0:23:42
106    Kristof VANDEWALLE    TREK FACTORY RACING    0:23:42
107     Arnaud DEMARE    FDJ    0:23:42
108    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:23:44
109     Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:23:45
110     Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:23:46
111     Michael VALGREN    TINKOFF-SAXO    0:23:50
112    André GREIPEL    LOTTO-SOUDAL    0:23:55
113    Jens KEUKELEIRE    ORICA GREENEDGE    0:23:56
114    Mickaël DELAGE    FDJ    0:24:04
115    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:24:04
116     Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:24:06
117    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:24:08
118    Gert STEEGMANS    TREK FACTORY RACING    0:24:08
119    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:24:24
120    Christian MEIER    ORICA GREENEDGE    0:24:27
121    Gregory RAST    TREK FACTORY RACING    0:24:30
122    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:24:34
123    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:24:36
124    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    0:24:36
125    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:24:41
126    Edward KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:24:43
127    Michael MORKOV    TINKOFF-SAXO    0:24:49
128    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:24:51
129     Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:24:52
130    Marcel SIEBERG    LOTTO-SOUDAL    0:24:56
131    Bryan NAULEAU    TEAM EUROPCAR    0:25:03
132    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:25:12
133    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:25:12
134    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:25:14
135    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:25:16
136    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:25:23
137    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:25:25
138    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:25:34
139    Mitchell DOCKER    ORICA GREENEDGE    0:25:43
140     Daniel MCLAY    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:25:59
141     Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:26:18
142    Michael ALBASINI    ORICA GREENEDGE    0:26:21
143    Cyril LEMOINE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:26:23
144    William BONNET    FDJ    0:26:26
145     Luke ROWE    TEAM SKY    0:26:53
146    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:27:40
147    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    0:27:59
148    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:28:20
149    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:28:25
150    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:28:34
151     Zico WAEYTENS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:28:54
152    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:28:58
153    Mario COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:30:54
154    Sergio PAULINHO    TINKOFF-SAXO    0:33:23
155    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    0:33:35
156     Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:38:19