Michael Matthews (Orica – GreenEDGE) był najlepszym sprinterem na trzecim etapie Paryż – Nicea i został nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap wyścigu Paryż – Nicea prowadził z Saint-Amand-Montrond do Saint-Pourçain-sur-Sioule i liczył 179 kilometrów. Głównymi trudnościami na trasie były trzy górskie premie. Dwa lotne finisze mogły pomóc sprinterom w zabraniu koszulki lidera Michałowi Kwiatkowskiemu (Etixx – Quick Step).

paryż nicea 3 etap

W ucieczkę zabrali się Philippe Gilbert (BMC Racing Team) i Florian Vachon (Bretagne – Séché Environnement). Gilbert jako pierwszy przejechał pierwszą górską premię (Cote de la Croix du Chene) i został wirtualnym liderem tej klasyfikacji. Po 75 kilometrach z peletonu skontrował Thomas Voeckler (Europcar), który bardzo szybko dogonił uciekającą dwójkę. Także drugą premię górską wygrał Gilbert i zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej po dzisiejszym etapie.

66 kilometrów przed metą prowadząca trójka miała prawie pięć minut przewagi nad peletonem. 18 kilometrów przed metą z ucieczki zrezygnował Gilbert, a osiem kilometrów dalej Vachon. Do Voecklera dojechał Paolo Tiralongo (Astana) i ta dwójka prowadziła 9 kilometrów przed metą. Bardzo czujnie z przodu jechał Michał Kwiatkowski.

Voeckler szybko odpadł, a do Tiralongo doszli dwaj kolarze Ag2r La Mondiale: Jan Bakelants i Romain Bardet. 4 kilometry przed metą mieli oni 16 sekund przewagi, ale z tyłu mocno pracowały ekipy Orica – GreenEDGE i Giant – Alpecin.

1900 metrów przed metą trójka została skasowana. Finisz lekko pod górkę to popis Michaela Matthewsa (Orica – GreenEDGE), który tym samym zabrał koszulkę lidera Michałowi Kwiatkowskiemu. Drugi finiszował Davide Cimolai (Lampre – Merida), a trzeci był Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing).

Wyniki trzeciego etapu:

1     Michael MATTHEWS    ORICA GREENEDGE    4:32:12
2    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
3    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:00:00
4    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:00:00
5    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:00:00
6    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    0:00:00
7     Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
8     Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
9     Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:00
10     Arnaud DEMARE    FDJ    0:00:00
11    John DEGENKOLB    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
12    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
13    Ben SWIFT    TEAM SKY    0:00:00
14     Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:00
15    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:00:00
16     Michal KWIATKOWSKI    ETIXX-QUICK STEP    0:00:00
17    Jens KEUKELEIRE    ORICA GREENEDGE    0:00:00
18    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
19    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:00
20    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    0:00:00
21    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    0:00:00
22    Luis-Leon SANCHEZ    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
23    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:00
24    Andrew TALANSKY    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:00
25    Tony MARTIN    ETIXX-QUICK STEP    0:00:00
26     Julian ALAPHILIPPE    ETIXX-QUICK STEP    0:00:00
27     Simon YATES    ORICA GREENEDGE    0:00:00
28     Daniel MCLAY    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
29    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF-SAXO    0:00:00
30    Yury TROFIMOV    TEAM KATUSHA    0:00:00
31     Wilco KELDERMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
32     Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
33    Gregory RAST    TREK FACTORY RACING    0:00:00
34    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
35    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
36    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
37    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:00:00
38     Sergey CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:00:00
39    Sylvain CHAVANEL    IAM CYCLING    0:00:00
40     Tom DUMOULIN    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
41    Bram TANKINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
42     Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:00:00
43    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    0:00:00
44    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
45    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
46    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
47     Fabio ARU    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
48    Anthony DELAPLACE    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
49    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:00:00
50    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
51    Mickaël DELAGE    FDJ    0:00:00
52     Dayer Uberney QUINTANA    MOVISTAR TEAM    0:00:00
53    Arthur VICHOT    FDJ    0:00:00
54    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
55     George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
56     Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    0:00:00
57     Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
58    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:00
59    Amaël MOINARD    BMC RACING TEAM    0:00:00
60     Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
61    Daryl IMPEY    ORICA GREENEDGE    0:00:00
62    Laurent PICHON    FDJ    0:00:00
63    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:00:00
64    Tony GALLOPIN    LOTTO-SOUDAL    0:00:00
65    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
66     Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
67    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:00:00
68    Richie PORTE    TEAM SKY    0:00:00
69    Maxime BOUET    ETIXX-QUICK STEP    0:00:00
70    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
71     Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
72    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
73    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:00
74    Jérôme PINEAU    IAM CYCLING    0:00:00
75     Michael VALGREN    TINKOFF-SAXO    0:00:00
76    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:00
77    Christian KNEES    TEAM SKY    0:00:00
78     Tim WELLENS    LOTTO-SOUDAL    0:00:00
79    Imanol ERVITI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
80    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:00
81    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
82    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
83     Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:00:00
84    Edward KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:00
85    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:00:00
86    Egor SILIN    TEAM KATUSHA    0:00:00
87     Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:00:00
88    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:00:00
89    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
90    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
91     Angelo TULIK    TEAM EUROPCAR    0:00:00
92    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:00:00
93    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:00:00
94    André GREIPEL    LOTTO-SOUDAL    0:00:00
95    Gregory HENDERSON    LOTTO-SOUDAL    0:00:00
96    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
97    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:00:00
98    Jonathan HIVERT    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
99    Arnaud GERARD    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
100    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
101    Anthony ROUX    FDJ    0:00:00
102    Thomas DE GENDT    LOTTO-SOUDAL    0:00:00
103    Kristof VANDEWALLE    TREK FACTORY RACING    0:00:00
104    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:00:00
105    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:00
106    Paolo TIRALONGO    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
107    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
108    Benat INTXAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:00
109    Koen DE KORT    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:00
110    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
111    David TANNER    IAM CYCLING    0:00:20
112    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:00:21
113    Gert STEEGMANS    TREK FACTORY RACING    0:00:21
114    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:00:21
115    Michal GOLAS    ETIXX-QUICK STEP    0:00:25
116    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:00:26
117     Dylan VAN BAARLE    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:26
118    Adam HANSEN    LOTTO-SOUDAL    0:00:28
119     Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:00:28
120    Christian MEIER    ORICA GREENEDGE    0:00:28
121    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:30
122    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:34
123    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:00:37
124    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    0:00:37
125    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:00:39
126    Roy CURVERS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:39
127    Marcel SIEBERG    LOTTO-SOUDAL    0:00:39
128    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:42
129    Sebastian LANGEVELD    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:42
130    Bryan NAULEAU    TEAM EUROPCAR    0:00:42
131    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:00:42
132    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:00:45
133    Lars Ytting BAK    LOTTO-SOUDAL    0:00:45
134    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:00:45
135     Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:00:48
136    Mitchell DOCKER    ORICA GREENEDGE    0:00:48
137    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:00:48
138    Michael MORKOV    TINKOFF-SAXO    0:00:48
139     Luke ROWE    TEAM SKY    0:00:52
140    Simon CLARKE    ORICA GREENEDGE    0:00:52
141    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:54
142     Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:00:57
143    William BONNET    FDJ    0:00:58
144    Cyril LEMOINE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:58
145    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:00:58
146    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:01:03
147    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:01:03
148    Florian VACHON    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:08
149    Michael ALBASINI    ORICA GREENEDGE    0:01:43
150    Mario COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:03:10
151    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:03:15
152    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:04:03
153     Zico WAEYTENS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:04:03
154    Chris Anker SORENSEN    TINKOFF-SAXO    0:05:18
155     Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:05:46
156    Sergio PAULINHO    TINKOFF-SAXO    0:09:30
157    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    0:09:30
Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    Abandon

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1     Michael MATTHEWS    ORICA GREENEDGE    14:25:27
2     Michal KWIATKOWSKI    ETIXX-QUICK STEP    0:00:01
3     Rohan DENNIS    BMC RACING TEAM    0:00:01
4    John DEGENKOLB    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:03
5    Tony MARTIN    ETIXX-QUICK STEP    0:00:08
6    Luis-Leon SANCHEZ    ASTANA PRO TEAM    0:00:11
7    Sylvain CHAVANEL    IAM CYCLING    0:00:11
8     Tom DUMOULIN    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:14
9    Geraint THOMAS    TEAM SKY    0:00:14
10    Philippe GILBERT    BMC RACING TEAM    0:00:14
11    Alexander KRISTOFF    TEAM KATUSHA    0:00:15
12    Tejay VAN GARDEREN    BMC RACING TEAM    0:00:15
13    Richie PORTE    TEAM SKY    0:00:16
14     Wilco KELDERMAN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:17
15    Ruben PLAZA MOLINA    LAMPRE – MERIDA    0:00:17
16    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:19
17     Bob JUNGELS    TREK FACTORY RACING    0:00:19
18    Tony GALLOPIN    LOTTO-SOUDAL    0:00:19
19    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:00:19
20    Tom Jelte SLAGTER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:19
21     Ruben FERNANDEZ    MOVISTAR TEAM    0:00:21
22    Tiago MACHADO    TEAM KATUSHA    0:00:21
23    Rein TAARAMAE    ASTANA PRO TEAM    0:00:21
24    Jean-Christophe PERAUD    AG2R LA MONDIALE    0:00:22
25    Gregory HENDERSON    LOTTO-SOUDAL    0:00:22
26    Kristof VANDEWALLE    TREK FACTORY RACING    0:00:22
27    Rui COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:22
28     Arnaud DEMARE    FDJ    0:00:22
29    Riccardo ZOIDL    TREK FACTORY RACING    0:00:23
30    Arnaud GERARD    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:23
31    Dries DEVENYNS    IAM CYCLING    0:00:23
32    Benjamin KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:24
33    Jon IZAGUIRRE INSAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:25
34     Florian SENECHAL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:25
35     Tim WELLENS    LOTTO-SOUDAL    0:00:26
36     Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:26
37    Andrew TALANSKY    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:26
38    Jose Joaquin ROJAS    MOVISTAR TEAM    0:00:27
39    Imanol ERVITI    MOVISTAR TEAM    0:00:27
40     Silvan DILLIER    BMC RACING TEAM    0:00:29
41    Ben HERMANS    BMC RACING TEAM    0:00:29
42    Nelson OLIVEIRA    LAMPRE – MERIDA    0:00:29
43     Sergey CHERNETSKI    TEAM KATUSHA    0:00:29
44    Jakob FUGLSANG    ASTANA PRO TEAM    0:00:29
45    Lars-Petter NORDHAUG    TEAM SKY    0:00:30
46    Laurent PICHON    FDJ    0:00:30
47    Maxime BOUET    ETIXX-QUICK STEP    0:00:30
48    Jérôme PINEAU    IAM CYCLING    0:00:30
49    Mathias FRANK    IAM CYCLING    0:00:30
50     Michael VALGREN    TINKOFF-SAXO    0:00:30
51    Romain SICARD    TEAM EUROPCAR    0:00:30
52    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:31
53    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:00:32
54    Bram TANKINK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:32
55     Georg PREIDLER    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:32
56    Arthur VICHOT    FDJ    0:00:32
57    Benat INTXAUSTI    MOVISTAR TEAM    0:00:32
58    Rafael VALLS    LAMPRE – MERIDA    0:00:32
59    Simon SPILAK    TEAM KATUSHA    0:00:33
60    Steven KRUIJSWIJK    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:34
61     Eduardo SEPULVEDA    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:34
62     Fabio ARU    ASTANA PRO TEAM    0:00:34
63    Jan BAKELANTS    AG2R LA MONDIALE    0:00:35
64    André GREIPEL    LOTTO-SOUDAL    0:00:35
65    Robert KISERLOVSKI    TINKOFF-SAXO    0:00:35
66     Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:00:36
67    Amaël MOINARD    BMC RACING TEAM    0:00:36
68    Koen DE KORT    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:36
69    Egor SILIN    TEAM KATUSHA    0:00:37
70    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:37
71    Rafal MAJKA    TINKOFF-SAXO    0:00:37
72    Nicolas ROCHE    TEAM SKY    0:00:38
73     Pawel POLJANSKI    TINKOFF-SAXO    0:00:38
74    Eros CAPECCHI    MOVISTAR TEAM    0:00:38
75    Ben SWIFT    TEAM SKY    0:00:38
76    Anthony DELAPLACE    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:39
77     Warren BARGUIL    TEAM GIANT-ALPECIN    0:00:39
78    Michael SCHÄR    BMC RACING TEAM    0:00:41
79    Peter VELITS    BMC RACING TEAM    0:00:41
80    Jonathan HIVERT    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:41
81    Yury TROFIMOV    TEAM KATUSHA    0:00:41
82    Cyril GAUTIER    TEAM EUROPCAR    0:00:42
83     Simon YATES    ORICA GREENEDGE    0:00:42
84    Mickaël DELAGE    FDJ    0:00:44
85    Dominique ROLLIN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:44
86    Ben GASTAUER    AG2R LA MONDIALE    0:00:46
87     Moreno HOFLAND    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:46
88    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:00:47
89    Jonas VAN GENECHTEN    IAM CYCLING    0:00:47
90    Vicente REYNES    IAM CYCLING    0:00:47
91    Luis Angel MATE MARDONES    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:48
92    Laurens DE VREESE    ASTANA PRO TEAM    0:00:48
93    Gert STEEGMANS    TREK FACTORY RACING    0:00:48
94     George BENNETT    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:00:49
95    Heinrich HAUSSLER    IAM CYCLING    0:00:50
96    Paolo TIRALONGO    ASTANA PRO TEAM    0:00:50
97     Dylan VAN BAARLE    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:00:51
98    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:56
99     Dayer Uberney QUINTANA    MOVISTAR TEAM    0:00:56
100     Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:56
101     Julian ALAPHILIPPE    ETIXX-QUICK STEP    0:00:56
102    Sebastian LANGEVELD    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:01:00
103    Mikael CHEREL    AG2R LA MONDIALE    0:01:00
104     Daniel MCLAY    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:01
105    Michal GOLAS    ETIXX-QUICK STEP    0:01:01
106    Jos VAN EMDEN    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:04
107    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:01:07
108    Christian MEIER    ORICA GREENEDGE    0:01:07
109    Anthony ROUX    FDJ    0:01:09
110    Jack BAUER    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:01:11
111    Ramon SINKELDAM    TEAM GIANT-ALPECIN    0:01:14
112    Borut BOZIC    ASTANA PRO TEAM    0:01:16
113    Nikolas MAES    ETIXX-QUICK STEP    0:01:16
114    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:21
115    Edward KING    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:01:23
116    Michael MORKOV    TINKOFF-SAXO    0:01:29
117    Florian VACHON    BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:30
118    Bradley WIGGINS    TEAM SKY    0:01:31
119    Roy CURVERS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:01:33
120     Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:01:35
121    Marcel SIEBERG    LOTTO-SOUDAL    0:01:36
122     Angelo TULIK    TEAM EUROPCAR    0:01:40
123    Gregory RAST    TREK FACTORY RACING    0:01:41
124    Bryan NAULEAU    TEAM EUROPCAR    0:01:43
125    Matteo BONO    LAMPRE – MERIDA    0:01:43
126    Thomas DE GENDT    LOTTO-SOUDAL    0:01:46
127    Maarten WYNANTS    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:01:52
128    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:01:52
129     Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:01:53
130    Jacopo GUARNIERI    TEAM KATUSHA    0:01:54
131    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:01:56
132    Christian KNEES    TEAM SKY    0:02:03
133    Jens KEUKELEIRE    ORICA GREENEDGE    0:02:03
134    Viacheslav KUZNETSOV    TEAM KATUSHA    0:02:03
135    Davide CIMOLAI    LAMPRE – MERIDA    0:02:05
136    Marco COLEDAN    TREK FACTORY RACING    0:02:14
137    David TANNER    IAM CYCLING    0:02:21
138    Mitchell DOCKER    ORICA GREENEDGE    0:02:23
139    Daryl IMPEY    ORICA GREENEDGE    0:02:44
140    Adam HANSEN    LOTTO-SOUDAL    0:02:48
141    Cyril LEMOINE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:56
142     Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:02:58
143    Lars Ytting BAK    LOTTO-SOUDAL    0:02:58
144    William BONNET    FDJ    0:03:06
145     Luke ROWE    TEAM SKY    0:03:33
146    Simon CLARKE    ORICA GREENEDGE    0:03:36
147    Alex HOWES    TEAM CANNONDALE-GARMIN    0:04:20
148    Michael ALBASINI    ORICA GREENEDGE    0:04:28
149    Matti BRESCHEL    TINKOFF-SAXO    0:04:39
150    Maarten TJALLINGII    TEAM LOTTO NL – JUMBO    0:05:00
151     Zico WAEYTENS    TEAM GIANT-ALPECIN    0:05:34
152    Chris Anker SORENSEN    TINKOFF-SAXO    0:06:05
153    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:06:32
154     Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:06:43
155    Mario COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:07:34
156    Sergio PAULINHO    TINKOFF-SAXO    0:10:03
157    Stijn VANDENBERGH    ETIXX-QUICK STEP    0:10:15