Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego powierzył funkcję trenera kadry U23 mężczyzn, Markowi Leśniewskiemu. Zastąpi on na tym stanowisku Tomasza Brożynę, którego umowa wygasła z końcem 2014 roku i został dyrektorem sportowego zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice. Nowy trener kadry rozpocznie sprawować swoją funkcje z dniem 1 marca.

Polski Związek Kolarski pragnie podziękować Tomaszowi Brożynie za ogromny wkład w rozwój młodych polskich kolarzy, zaangażowanie i życzy wielu sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.

Marek Leśniewski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników lat 80-ych. Jest srebrnym medalistą olimpijskim z Seulu (1988) w jeździe drużynowej i wicemistrzem świata w tej konkurencji z 1989 roku, z Chambery. Wygrał klasyfikację generalną Tour de Pologne (1985) oraz 5 etapów w tym wyścigu. W swojej karierze dwukrotnie został indywidualnym mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego i raz w jeździe na czas.

Marek Leśniewski pracował już z młodzieżą w kadrze Polski. W latach 2003 – 2005 opiekował się juniorami i młodzieżowcami. Był także dyrektorem sportowym w zawodowej drużynie Hoop CCC Polsat (później CCC Polsat Polkowice).

 

Źródło: pzkol.pl

Foto: Zbigniew Głębocki