Grupa kolarska UKS Jedynka Limaro Kórnik rozpoczęła drugi tydzień hiszpańskiego zgrupowania. Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na temat treningów.

W Lloret de Mar panują iście wymarzone warunki do treningu kolarskiego, niebo bezchmurne a temperatura waha się w granicach 18-23ºC. W pierwszym tygodniu nasi zawodnicy przejechali już ponad 500 km, z czego 90% w terenie górskim, na bardzo malowniczym paśmie Costa Brava.

Na zgrupowaniu jest 16 zawodników i zawodniczek Kórnickiego Limaro, z czego siedem to reprezentantki Polski juniorek i do 23 lat. Pozostała grupa (9 osób) to najbardziej utalentowana młodzież z Kórnika (15-16 lat), która swą przygodę z kolarstwem może realizować w tak atrakcyjny sposób m.in. dzięki sponsorom (firmom TFP, Limaro, oraz Hotelowi Rodan).

Wszystkie treningi odbywają się pod okiem trenera Roberta Taciaka, który jest bardzo zadowolony z postawy całej „szesnastki”, a szczególnie z postępów u tych najmłodszych w ekipie, którym takie zgrupowanie powinno dać więcej, niż niekiedy kilka miesięcy szkolenia. Po dniu przerwy planujemy jeszcze trochę przyspieszyć. Tradycyjnie już, będąc w tak pięknym miejscu, staramy się naszej młodzieży uatrakcyjnić pobyt, wypełniając program licznym zwiedzaniem i zaglądaniem do najatrakcyjniejszych miejsc na malowniczym Costa Brava. Kolejny dzień wolny od treningu będzie poświęcony na zwiedzanie Barcelony.

Kolarze przylatują do Polski 1 marca, po czym kolejne przygotowania odbywać się będą na miejscu w Kórniku, oraz na torze kolarskim w Pruszkowie. Pierwsze starty w zawodach zaplanowane są na 6 i 7 kwietnia w Dzierżoniowie i Sobótce.

 

Informacja prasowa

Poprzedni artykułEkipa Cult Pro Cycling okradziona
Następny artykułRegulamin Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym 2015
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zaki
zaki

po co do Hiszpanii do Borowic tanio blisko może i zimniej ale mistrz świata tez tymi terenami nie gardzi !!!! 😉 🙂