Tony Martin (Etixx – Quick Step) wygrał jazdę na czas podczas wyścigu Volta ao Algarve. Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) był czwarty.

19 kilometrowa jazda indywidualna na czas to tradycyjnie jeden z kulminacyjnych punktów na trasie Volta ao Algarve.

czasówka algarve

 

Przez dłuższy okres czasu na czele utrzymywał się Anton Vorobyev (Katusha). Były mistrz świata młodzieżowców wykręcił rezultat 22 minuty i 10 sekund. Młodego kolarza pokonał jednak Adriano Malori (Lampre-Merida). Mistrz Włoch przejechał trasę szybciej o 19 sekund.

Wszyscy czekali na przejazd Tony Martina (Etixx – Quick Step). Były mistrz świata pojechał bardzo dobrze, ale Maloriego pokonał o tysięczne części sekundy! Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) po przejeździe przez punkt kontrolny na 10 kilometrze zajmował czwarte miejsce ze stratą siedemnastu sekund do prowadzącego Gerainta Thomasa (Team Sky), który jechał w koszulce lidera.

Ostatecznie mistrz Polski na przejechanie trasy potrzebował 22 minut i 1 sekundy i na dzisiejszym etapie był czwarty. Trzecią lokatę zarezerwował Thomas, pokonując naszego rodaka o 6 sekund.

Liderem pozostał Geraint Thomas.

Najlepszy z kolarzy ActiveJet Team – Kamil Gradek był trzydziesty.

Wyniki:

1 4 MARTIN Tony 0:21:51.071 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
2 67 MALORI Adriano 0:21:51.474 MOVISTAR TEAM (ESP)
3 78 THOMAS Geraint 0:21:54.047 TEAM SKY (GBR)
4 1 KWIATKOWSKI Michal 0:22:00.947 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
5 37 VOROBYEV Anton 0:22:10.385 TEAM KATUSHA (RUS)
6 62 CASTROVIEJO Jonathan 0:22:17.290 MOVISTAR TEAM (ESP)
7 13 TAARAMAE Rein 0:22:17.818 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
8 11 SANCHEZ GIL Luis Leon 0:22:23.127 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
9 31 CHERNETSKI Sergei 0:22:25.057 TEAM KATUSHA (RUS)
10 35 MACHADO Tiago 0:22:28.933 TEAM KATUSHA (RUS)
11 3 LAMPAERT Yves 0:22:31.689 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
12 66 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 0:22:40.748 MOVISTAR TEAM (ESP)
13 81 BARTA Jan 0:22:41.577 BORA-ARGON 18 (GER)
14 28 VAN BAARLE Dylan 0:22:42.860 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
15 77 SWIFT Ben 0:22:51.209 TEAM SKY (GBR)
16 6 STYBAR Zdenek 0:22:52.305 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
17 26 NAVARDAUSKAS Ramunas 0:22:53.277 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
18 76 PUCCIO Salvatore 0:22:53.862 TEAM SKY (GBR)
19 75 PORTE Richie 0:22:54.766 TEAM SKY (GBR)
20 68 SOLER Marc 0:22:56.906 MOVISTAR TEAM (ESP)
21 8 VERMOTE Julien 0:22:59.035 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
22 63 FERNANDEZ Ruben 0:22:59.646 MOVISTAR TEAM (ESP)
23 34 LOSADA ALGUACIL Alberto 0:23:04.716 TEAM KATUSHA (RUS)
24 36 PORSEV Alexander 0:23:05.642 TEAM KATUSHA (RUS)
25 126 DRON Boris 0:23:08.067 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
26 55 GALLOPIN Tony 0:23:08.076 LOTTO SOUDAL (BEL)
27 7 VAKOC Petr 0:23:09.716 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
28 112 OVECHKIN Artem 0:23:10.147 RUSVELO (RUS)
29 65 HERRADA LOPEZ Jesus 0:23:12.073 MOVISTAR TEAM (ESP)
30 136 GRADEK Kamil 0:23:12.120 ACTIVEJET TEAM (POL)
31 94 FRAILE MATARRANZA Omar 0:23:13.113 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
32 183 ZIRBEL Tom 0:23:14.965 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
33 208 REIS Rafael 0:23:15.537 TEAM TAVIRA (POR)
34 12 SCARPONI Michele 0:23:15.901 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
35 85 MENDES José 0:23:16.134 BORA-ARGON 18 (GER)
36 73 HENAO GOMEZ Sebastian 0:23:17.314 TEAM SKY (GBR)
37 24 LANGEVELD Sebastian 0:23:17.572 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
38 45 VANMARCKE Sep 0:23:18.720 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
39 86 THURAU Bjorn 0:23:19.446 BORA-ARGON 18 (GER)
40 88 PFINGSTEN Christoph 0:23:21.344 BORA-ARGON 18 (GER)
41 74 NORDHAUG Lars Petter 0:23:21.548 TEAM SKY (GBR)
42 71 BOSWELL Ian 0:23:25.126 TEAM SKY (GBR)
43 48 WYNANTS Maarten 0:23:25.940 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
44 44 TANKINK Bram 0:23:26.238 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
45 43 MARTENS Paul 0:23:28.085 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
46 46 WAGNER Robert 0:23:29.429 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
47 32 TROFIMOV Yury 0:23:30.257 TEAM KATUSHA (RUS)
48 18 FOMINYKH Daniil 0:23:30.905 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
49 211 VELOSO Gustavo 0:23:30.933 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)
50 123 ANTONINI Simone 0:23:31.708 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
51 147 GONÇALVES Domingos 0:23:31.980 EFAPEL (POR)
52 84 BUCHMANN Emanuel 0:23:34.402 BORA-ARGON 18 (GER)
53 92 GONÇALVES José 0:23:35.043 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
54 93 MAS BONET Luis 0:23:35.776 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
55 188 GAIMON Phillip 0:23:35.898 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
56 2 GOLAS Michal 0:23:37.596 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
57 135 BERNAS Pawel 0:23:37.992 ACTIVEJET TEAM (POL)
58 128 VEUCHELEN Frederik 0:23:38.885 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
59 52 BROECKX Stig 0:23:39.451 LOTTO SOUDAL (BEL)
60 57 ROELANDTS Jurgen 0:23:40.122 LOTTO SOUDAL (BEL)
61 201 MESTRE Ricardo 0:23:40.343 TEAM TAVIRA (POR)
62 87 SCHILLINGER Andreas 0:23:40.571 BORA-ARGON 18 (GER)
63 14 AGNOLI Valerio 0:23:41.367 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
64 125 BACKAERT Frederik 0:23:43.004 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
65 53 DE BIE Sean 0:23:43.105 LOTTO SOUDAL (BEL)
66 117 NYCH Artem 0:23:44.174 RUSVELO (RUS)
67 91 VILELA Ricardo 0:23:45.563 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
68 16 KOZHATAYEV Bakhtiyar 0:23:45.997 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
69 5 MEERSMAN Gianni 0:23:46.964 ETIXX – QUICK STEP (BEL)
70 151 SOUSA Sergio 0:23:49.126 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
71 56 GREIPEL André 0:23:49.669 LOTTO SOUDAL (BEL)
72 116 STASH Mamyr 0:23:49.794 RUSVELO (RUS)
73 124 JANS Roy 0:23:53.850 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
74 51 BENOOT Tiesj 0:23:54.027 LOTTO SOUDAL (BEL)
75 181 ANTHONY Jesse 0:23:54.596 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
76 47 DE WEERT Kevin 0:23:55.706 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
77 133 BODNAR Lukasz 0:23:56.850 ACTIVEJET TEAM (POL)
78 175 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 0:23:58.698 MURIAS TALDEA (ESP)
79 187 ROUTLEY Will 0:24:00.733 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
80 111 BALYKIN Ivan 0:24:01.702 RUSVELO (RUS)
81 42 VAN ASBROECK Tom 0:24:02.416 TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)
82 176 INSAUSTI Jon Ander 0:24:02.500 MURIAS TALDEA (ESP)
83 95 GRIJALBA Fernando 0:24:02.667 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
84 72 FENN Andrew 0:24:03.211 TEAM SKY (GBR)
85 192 GALLEGO RUIZ Alberto 0:24:03.876 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
86 212 FERNANDEZ Delio 0:24:04.918 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)
87 157 PAULINHO Pedro 0:24:04.940 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
88 138 EZQUERRA MUELA Jesus 0:24:05.048 ACTIVEJET TEAM (POL)
89 22 FORMOLO Davide 0:24:05.935 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
90 186 HUFF Charles Bradley 0:24:06.582 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
91 113 ARSLANOV Ildar 0:24:07.146 RUSVELO (RUS)
92 54 DEBUSSCHERE Jens 0:24:09.779 LOTTO SOUDAL (BEL)
93 127 VAN MELSEN Kevin 0:24:10.749 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
94 141 PORTO Alejandro Marque 0:24:11.520 EFAPEL (POR)
95 145 RUBIO Diego 0:24:11.760 EFAPEL (POR)
96 182 ZWIZANSKI Scott 0:24:13.191 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
97 83 BENEDETTI Cesare 0:24:13.309 BORA-ARGON 18 (GER)
98 96 FERRARI BARCELO Fabricio 0:24:13.538 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
99 185 ANDERSON Ryan 0:24:17.627 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
100 197 MAGALHÃES Samuel 0:24:18.759 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
101 143 DURAN AROCA Arkaitz 0:24:19.990 EFAPEL (POR)
102 58 SIEBERG Marcel 0:24:23.133 LOTTO SOUDAL (BEL)
103 106 DE VRIES Berden 0:24:23.403 TEAM ROOMPOT (NED)
104 152 BROCO Hernani 0:24:24.429 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
105 33 SELIG Rudiger 0:24:24.536 TEAM KATUSHA (RUS)
106 25 MARANGONI Alan 0:24:25.727 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
107 164 MATEOS RUBIO Vicente 0:24:26.160 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
108 198 SILVA Daniel 0:24:26.252 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
109 17 MALACARNE Davide 0:24:26.791 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
110 105 LAMMERTINK Maurits 0:24:27.507 TEAM ROOMPOT (NED)
111 166 DE SEGOVIA BOTELLA Jose 0:24:28.252 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
112 131 BRYLOWSKI Pawel 0:24:28.569 ACTIVEJET TEAM (POL)
113 82 BAUHAUS Phil 0:24:30.208 BORA-ARGON 18 (GER)
114 23 KOREN Kristijan 0:24:30.812 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
115 174 ESTEVEZ Imanol 0:24:31.385 MURIAS TALDEA (ESP)
116 121 LEUKEMANS Björn 0:24:32.305 WANTY – GROUPE GOBERT (BEL)
117 162 SABIDO Hugo 0:24:33.100 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
118 104 ASSELMAN Jesper 0:24:35.276 TEAM ROOMPOT (NED)
119 98 MOLINA Antonio 0:24:35.836 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
120 213 CALDEIRA Samuel 0:24:35.902 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)
121 194 FONTE César 0:24:38.553 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
122 102 KREDER Raymond 0:24:38.786 TEAM ROOMPOT (NED)
123 101 KREDER Michel 0:24:41.998 TEAM ROOMPOT (NED)
124 165 GARCIA Marcos 0:24:42.237 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
125 64 QUINTANA ROJAS Dayer 0:24:43.659 MOVISTAR TEAM (ESP)
126 178 TXOPERENA Benat 0:24:44.031 MURIAS TALDEA (ESP)
127 191 FIGUEIREDO Federico 0:24:44.619 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
128 207 RODRIGUES Joao 0:24:45.818 TEAM TAVIRA (POR)
129 172 BRAVO OIARBIDE Garikoitz 0:24:50.834 MURIAS TALDEA (ESP)
130 137 GONZALEZ SALAS Mario 0:24:51.003 ACTIVEJET TEAM (POL)
131 15 AYAZBAYEV Maxat 0:24:52.200 ASTANA PRO TEAM (KAZ)
132 103 KREDER Wesley 0:24:52.386 TEAM ROOMPOT (NED)
133 206 NUNES Diogo 0:24:53.502 TEAM TAVIRA (POR)
134 114 MAIKIN Roman 0:24:53.680 RUSVELO (RUS)
135 171 BAGÜES Aritz 0:24:56.051 MURIAS TALDEA (ESP)
136 146 CARDOSO Filipe 0:24:56.410 EFAPEL (POR)
137 134 FRANCZAK Pawel 0:24:59.066 ACTIVEJET TEAM (POL)
138 205 HENRIQUE Casimiro 0:24:59.212 TEAM TAVIRA (POR)
139 21 CARDOSO André 0:25:02.395 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
140 215 SILVA Joaquim 0:25:02.991 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)
141 142 BRANDÃO Jóni 0:25:04.772 EFAPEL (POR)
142 218 VINHAS Rui 0:25:05.150 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)
143 168 JORGE Iúri 0:25:05.872 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
144 153 AFONSO Luis 0:25:08.403 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
145 204 MESTRE Daniel 0:25:08.692 TEAM TAVIRA (POR)
146 167 BENTA Joao 0:25:10.955 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
147 155 SILVA Bruno 0:25:12.769 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
148 61 ANTON HERNANDEZ Igor 0:25:12.864 MOVISTAR TEAM (ESP)
149 196 RODRIGUES David 0:25:12.910 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
150 184 YOUNG Eric 0:25:20.710 OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA)
151 148 SILVA Rafael 0:25:24.505 EFAPEL (POR)
152 27 ZEPUNTKE Ruben 0:25:29.218 TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA)
153 115 IGNATENKO Petr 0:25:29.744 RUSVELO (RUS)
154 195 MATOS Nuno 0:25:31.553 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
155 97 PARRA Heiner Rodrigo 0:25:32.786 CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)
156 203 LIVRAMENTO David 0:25:35.473 TEAM TAVIRA (POR)
157 154 COUTINHO Leonel 0:25:39.040 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
158 173 BIZKARRA Mikel 0:25:41.980 MURIAS TALDEA (ESP)
159 158 SANCHO Hugo 0:25:50.772 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
160 107 KERKHOF Tim 0:25:52.319 TEAM ROOMPOT (NED)
161 161 PINTO Sandro 0:25:55.580 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
162 177 INTZIARTE Unai 0:25:58.127 MURIAS TALDEA (ESP)
163 163 ISIDORO Micael 0:26:01.788 LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR)
164 214 FERNANDES Luis 0:26:03.663 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)
165 144 DE LA FUENTE David 0:26:06.324 EFAPEL (POR)
166 193 SOUSA Rui 0:26:09.531 RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
167 202 CARDOSO Manuel 0:26:31.374 TEAM TAVIRA (POR)
168 108 TERPSTRA Mike 0:26:34.575 TEAM ROOMPOT (NED)
169 132 PODLASKI Michal 0:26:36.891 ACTIVEJET TEAM (POL)
170 156 MEIRELES Nuno 0:27:04.590 LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR)
171 216 RIBEIRO Carlos 0:27:54.914 W52 – QUINTA DA LIXA (POR)

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1º 78 THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) 9:34:50
2º 4 MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 30
3º 1 KWIATKOWSKI Michal ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 39 
4º 13 TAARAMAE Rein ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 53
5º 11 SANCHEZ GIL Luis Leon ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:02
6º 31 CHERNETSKI Sergei TEAM KATUSHA (RUS) a 1:04
7º 35 MACHADO Tiago P TEAM KATUSHA (RUS) a 1:07
8º 6 STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 1:31
9º 75 PORTE Richie TEAM SKY (GBR) a 1:33
10º 63 FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM (ESP) a 1:38
11º 76 PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) a 1:39
12º 34 LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA (RUS) a 1:43
13º 12 SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:54
14º 77 SWIFT Ben TEAM SKY (GBR) a 2:10
15º 73 HENAO GOMEZ Sebastian – J TEAM SKY (GBR) a 2:11
16º 67 MALORI Adriano MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
17º 32 TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA (RUS) a 2:16
18º 14 AGNOLI Valerio ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 2:23
19º 66 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM (ESP) a 2:28
20º 86 THURAU Bjorn BORA-ARGON 18 (GER) a 2:51
21º 68 SOLER Marc – J MOVISTAR TEAM (ESP) a 2:55
22º 182 WOODS Michael OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 2:59
23º 55 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) a 3:07
24º 74 NORDHAUG Lars Petter TEAM SKY (GBR) m.t.
25º 91 VILELA Ricardo P CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 3:10
26º 201 MESTRE Ricardo P TEAM TAVIRA (POR) a
27º 26 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 3:13
28º 45 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 3:17
29º 84 BUCHMANN Emanuel – J BORA-ARGON 18 (GER) a 3:19
30º 151 SOUSA Sergio P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 3:21
31º 2 GOLAS Michal ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
32º 95 GRIJALBA Fernando CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 3:27
33º 22 FORMOLO Davide – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 3:30
34º 92 GONÇALVES José P CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 3:34
35º 126 DRON Boris WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 3:35
36º 85 MENDES José P BORA-ARGON 18 (GER) a 3:36
37º 24 LANGEVELD Sebastian TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 3:37
38º 43 MARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 3:44
39º 125 BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 3:49
40º 71 BOSWELL Ian TEAM SKY (GBR) a 3:52
41º 51 BENOOT Tiesj – J LOTTO SOUDAL (BEL) a 3:53
42º 141 PORTO Alejandro Marque EFAPEL (POR) a 3:56
43º 188 GAIMON Phillip OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 4:02
44º 117 NYCH Artem – J RUSVELO (RUS) a 4:04
45º 56 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) a 4:09
46º 105 LAMMERTINK Maurits TEAM ROOMPOT (NED) a 4:12
47º 64 QUINTANA ROJAS Dayer – J MOVISTAR TEAM (ESP) a 4:25
48º 21 CARDOSO André P TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 4:27
49º 172 BRAVO OIARBIDE Garikoitz MURIAS TALDEA (ESP) a 4:28
50º 192 GALLEGO RUIZ Alberto RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 4:30
51º 113 ARSLANOV Ildar – J RUSVELO (RUS) a 4:34
52º 28 VAN BAARLE Dylan – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 4:48
53º 23 KOREN Kristijan TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 4:50
54º 121 LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 4:52
55º 194 FONTE César P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 4:58
56º 101 KREDER Michel TEAM ROOMPOT (NED) a 5:01
57º 178 TXOPERENA Benat MURIAS TALDEA (ESP) a 5:11
58º 136 GRADEK Kamil ACTIVEJET TEAM (POL) m.t. 
59º 128 VEUCHELEN Frederik WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) m.t.
60º 17 MALACARNE Davide ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 5:250
61º 215 SILVA Joaquim – J P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 5:29
62º 218 VINHAS Rui P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 5:32 15
63º 153 AFONSO Luis P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 5:35
64º 185 ANDERSON Ryan OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 5:46
65º 65 HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM (ESP) a 5:55
66º 94 FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 5:56
67º 195 MATOS Nuno – J P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 5:58
68º 165 GARCIA Marcos LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 6:15
69º 164 MATEOS RUBIO Vicente LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 6:22
70º 147 GONÇALVES Domingos P EFAPEL (POR) a 6:34
71º 108 TERPSTRA Mike TEAM ROOMPOT (NED) a 6:40
72º 88 PFINGSTEN Christoph BORA-ARGON 18 (GER) a 6:45
73º 48 WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 6:49
74º 143 DURAN AROCA Arkaitz EFAPEL (POR) a 6:59
75º 173 BIZKARRA Mikel MURIAS TALDEA (ESP) a 7:21
76º 158 SANCHO Hugo P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 7:30
77º 203 LIVRAMENTO David P TEAM TAVIRA (POR) a 7:38
78º 93 MAS BONET Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
79º 53 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) a 7:48
80º 102 KREDER Raymond TEAM ROOMPOT (NED) a 8:02
81º 112 OVECHKIN Artem RUSVELO (RUS) a 8:04
82º 132 PODLASKI Michal ACTIVEJET TEAM (POL) a 8:42 89 
83º 62 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) a 9:08
84º 16 KOZHATAYEV Bakhtiyar – J ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 9:11
85º 155 SILVA Bruno P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 10:06
86º 5 MEERSMAN Gianni ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 10:20
87º 57 ROELANDTS Jurgen LOTTO SOUDAL (BEL) a 10:31
88º 186 BOIVIN Guillaume OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 10:50
89º 198 SILVA Daniel P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 11:17
90º 191 FIGUEIREDO Federico P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 11:35
91º 98 MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 11:38
92º 81 BARTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) a 11:39
93º 142 BRANDÃO Jóni P EFAPEL (POR) a 11:43
94º 25 MARANGONI Alan TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 11:48
95º 54 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) a 12:00
96º 8 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 12:09
97º 171 BAGÜES Aritz MURIAS TALDEA (ESP) a 12:31
98º 205 HENRIQUE Casimiro P TEAM TAVIRA (POR) a 12:34
99º 212 FERNANDEZ Delio W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 12:55
100º 138 EZQUERRA MUELA Jesus ACTIVEJET TEAM (POL) a 13:03
101º 127 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 13:08
102º 87 SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 (GER) a 13:09
103º 145 RUBIO Diego EFAPEL (POR) m.t.
104º 152 BROCO Hernani P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 13:34
105º 103 KREDER Wesley TEAM ROOMPOT (NED) a 13:42
106º 146 CARDOSO Filipe P EFAPEL (POR) a 13:47
107º 96 FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 14:06
108º 196 RODRIGUES David P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 14:10
109º 148 SILVA Rafael P EFAPEL (POR) a 14:22
110º 37 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) a 14:25
111º 7 VAKOC Petr – J ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 15:01
112º 97 PARRA Heiner Rodrigo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 15:0
113º 36 PORSEV Alexander TEAM KATUSHA (RUS) a 15:13
114º 208 REIS Rafael – J P TEAM TAVIRA (POR) a 15:23
115º 46 WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 15:37
116º 167 BENTA Joao P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 15:52
117º 135 BERNAS Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
118º 124 JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 16:01
119º 47 DE WEERT Kevin TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 16:03
120º 111 BALYKIN Ivan RUSVELO (RUS) a 16:08
121º 176 INSAUSTI Jon Ander – J MURIAS TALDEA (ESP) a 16:10
122º 18 FOMINYKH Daniil ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 16:17
123º 72 FENN Andrew TEAM SKY (GBR) a 16:18
124º 58 SIEBERG Marcel LOTTO SOUDAL (BEL) a 16:28
125º 33 SELIG Rudiger TEAM KATUSHA (RUS) a 16:32
126º 44 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 16:37
127º 82 BAUHAUS Phil – J BORA-ARGON 18 (GER) a 16:38
128º 175 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz MURIAS TALDEA (ESP) a 16:45
129º 174 ESTEVEZ Imanol – J MURIAS TALDEA (ESP) a 16:46
130º 42 VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 16:49
131º 106 DE VRIES Berden TEAM ROOMPOT (NED) a 16:50
132º 123 ANTONINI Simone WANTY – GROUPE GOBERT (BEL) a 16:52
133º 83 BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) a 17:00
134º 114 MAIKIN Roman RUSVELO (RUS) a 17:01
135º 134 FRANCZAK Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) a 17:07 
136º 133 BODNAR Lukasz ACTIVEJET TEAM (POL) m.t.
137º 166 DE SEGOVIA BOTELLA Jose LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 17:15
138º 162 SABIDO Hugo P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 17:20
139º 61 ANTON HERNANDEZ Igor MOVISTAR TEAM (ESP) a 17:27
140º 204 MESTRE Daniel P TEAM TAVIRA (POR) a 17:35
141º 15 AYAZBAYEV Maxat – J ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 17:39
142º 207 RODRIGUES Joao – J P TEAM TAVIRA (POR) a 17:50
143º 181 ANTHONY Jesse OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 17:56
144º 115 IGNATENKO Petr RUSVELO (RUS) m.t.
145º 137 GONZALEZ SALAS Mario – J ACTIVEJET TEAM (POL) a 17:57 
146º 187 ROUTLEY Will OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 17:59
147º 107 KERKHOF Tim – J TEAM ROOMPOT (NED) a 18:07
148º 27 ZEPUNTKE Ruben – J TEAM CANNONDALE – GARMIN (USA) a 18:16
149º 52 BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) a 18:17
150º 144 DE LA FUENTE David EFAPEL (POR) a 18:21
151º 161 PINTO Sandro P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 18:22
152º 163 ISIDORO Micael P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 18:28
153º 202 CARDOSO Manuel P TEAM TAVIRA (POR) a 18:39
154º 104 ASSELMAN Jesper TEAM ROOMPOT (NED) a 18:58
155º 156 MEIRELES Nuno P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 19:51
156º 3 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 20:36
157º 116 STASH Mamyr – J RUSVELO (RUS) a 21:21
158º 157 PAULINHO Pedro P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 21:43
159º 131 BRYLOWSKI Pawel ACTIVEJET TEAM (POL) a 22:19 
160º 183 ZIRBEL Tom OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 22:34
161º 213 CALDEIRA Samuel P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 22:46
162º 154 COUTINHO Leonel – J P LA ALUMINIOS – ANTARTE (POR) a 23:18
163º 197 MAGALHÃES Samuel – J P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 23:39
164º 214 FERNANDES Luis P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 23:42
165º 177 INTZIARTE Unai MURIAS TALDEA (ESP) a 23:49
166º 211 VELOSO Gustavo W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 24:15
167º 206 NUNES Diogo P TEAM TAVIRA (POR) a 24:16
168º 193 SOUSA Rui P RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 24:20
169º 168 JORGE Iúri P LOULETANO – RAY JUST ENERGY (POR) a 24:28
170º 184 YOUNG Eric OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES (USA) a 24:46
171º 216 RIBEIRO Carlos – J P W52 – QUINTA DA LIXA (POR) a 29:04

Foto: Etixx – Quick Step – Tim de Waele