Davide Rebellin ma bardzo dobre wspomnienia z francuskiego Tour Cycliste International du Haut Var, gdzie 4-krotnie stał na podium. W tym roku spróbuje powalczyć o czołową lokatę po raz kolejny.

Na Tour Cycliste International du Haut wysyłamy 7-osobową grupę. Początkowo w składzie na ten wyścig miał się znaleźć Jarosław Marycz, ale z powodu choroby musiał on zrezygnować z tego startu. Liderem będzie Davide Rebellin, który dwukrotnie tu wygrywał i do tego dwa razy stawał na najniższym stopniu podium. Co prawda wtedy był to wyścig jednodniowy, a od kilku lat jest to impreza dwudniowa, ale nie zmienia to faktu, że trasa wyścigu Włochowi powinna odpowiadać –mówi Robert Krajewski, prezes drużyny i dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Tour Cycliste International du Haut to od 2009 roku impreza dwuetapowa. W tym sezonie, pierwszego dnia wyścigu rozegrany zostanie etap z pnącą się do góry końcówką, a drugiego etap z licznymi podjazdami, ale finiszem po zjeździe.

Dla „pomarańczowych” będzie to trzeci start na francuskich szosach w tym sezonie. Wcześniej zespół ścigał się w Grand Prix Cycliste la Marseillaise i Etoile de Bessèges.

Program Tour Cycliste International du Haut (21-22.02)::

Stage 1 – Le Cannet des Maures – Seillans (170k)
Stage 2 – Draguignan – Draguignan (194.7k)

Skład CCC Sprandi Polkowice: Davide Rebellin, Mateusz Taciak, Adrian Kurek, Christian Delle Stelle, Nikolay Mihaylov, Marek Rutkiewicz, Grzegorz Stępniak.

Informacja prasowa

Źródło: CCC Sprandi Polkowice