Bardzo ładnie pojechał na drugim etapie Volta ao Algarve Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) zajmując szóstą pozycję. W “generalce” jest czwarty! Jutro czasówka.

“Zespół pojechał dziś niesamowicie” – powiedział na mecie drugiego etapu Volta ao Algarve mistrz świata Michał Kwiatkowski. “Wszyscy jechali z przodu przez cały etap. Tony, Zdenek i ja byliśmy w stanie zachować siły na ostatni podjazd. To był trudny etap, z bardzo techniczną końcówką, w sumie pięć godzin ścigania. Mamy trzech zawodników w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, każdy z nas traci 33 sekundy do lidera. 

“Czekamy na jutrzejszą czasówkę oraz kolejny, trudny etap z finiszem na podjeździe pod Malhao. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem, mamy zwycięstwo etapowe i trzech zawodników w czołówce “generalki”. Jestem zadowolony ze swojej formy, po raz pierwszy na tak trudnym etapie jak dzisiejszy, starałem się utrzymać z najlepszymi. Cieszę się, z tego co pokazaliśmy, a powalczymy jeszcze na kolejnych etapach” – zakończył “Kwiato”.

Foto: © Etixx – Quick-Step / Tim de Waele