Tour de Pologne 6 czerwca we Włoszech odbędzie się szosowy wyścig dla amatorów Tour de Pologne Challenge Trentino. Wydarzenie to będzie połączone z uroczystym odsłonięciem tablicy pamiątkowej Tour de Pologne na szczycie Passo Pordoi.

Tour de Pologne Challenge Trentino to wyjątkowe wydarzenie, które nawiązuje do 70. Tour de Pologne. W 2013 roku jubileuszowa edycja naszego narodowego wyścigu odbyła się pod hasłem „z ziemi włoskiej do Polski” i rozpoczęła się właśnie w regionie Trentino. Pierwsze etapy rozegrano w Dolomitach, a meta drugiego etapu usytuowana była na szczycie Passo Pordoi, słynnej przełęczy, na której kończyło się wiele etapów Giro d’Italia.

W tym roku chcemy upamiętnić włoską przygodę Tour de Pologne w wydaniu dla amatorów. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w szczególnym wyścigu szosowym, który zostanie rozegrany 6 czerwca na przepięknej i niezwykle wymagającej trasie Cavalese – Passo Pordoi. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans około 70 kilometrów i słynny podjazd na wysokość 2239 metrów nad poziomem morza. Wyścig zapowiada się pasjonująco, bo oprócz amatorów, udział w nim wezmą gwiazdy sportu i znane osobistości.

Tour de Pologne Challenge Trentino to nie tylko sportowe emocje na najwyższym poziomie, to także okazja do wielu spotkań z miłośnikami rowerów i rozmów w kolarskim gronie. Jednym z elementów tego wydarzenia będzie uroczyste odsłonięcie pomnika na szczycie Passo Pordoi. Specjalna tablica będzie upamiętniać metę drugiego etapu 70. Tour de Pologne UCI World Tour.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów i pakietów wyjazdowych już niebawem pojawią się na stronie www.tourdepologne.pl

Info + foto: www.tourdepologne.pl