6 czerwca w Dolomitach odbędzie się kolarski wyścig szosowy dla amatorów – Tour de Pologne Challenge Trentino. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników rowerów będzie połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Passo Pordoi. Na stronie www.tourdepologne.pl/challenge-trentino/ rozpoczęły się zapisy do wyścigu.naszosiepl patronem medialnym

Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino wszyscy chętni będą mogli przeżyć te same emocje, które były udziałem kolarzy zawodowych podczas startu 70. Tour de Pologne. W 2013 roku jubileuszowa edycja naszego narodowego wyścigu odbywała się pod hasłem „z ziemi włoskiej do Polski” szlakami Jana Pawła II i rozpoczęła się od dwóch etapów w Dolomitach. W tym roku kolarze amatorzy, turyści i miłośnicy rowerów będą mogli przemierzyć trasę z Cavalese do Passo Pordoi. Po drodze czekają na nich podjazdy na Passo Pampeago i Passo Costalunga, a także przejazd przez Val di Fiemme i Val di Fassa.

Trasa o długości około 75 kilometrów jest odwzorowaniem końcówki drugiego etapu Tour de Pologne z 2013 roku. Na szczycie Pordoi triumfował wówczas Christophe Riblon, a żółtą koszulkę lidera zdobył Rafał Majka. Podczas Tour de Pologne Challenge Trentino zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca dzień, w którym polski narodowy wyścig wpisał się w krajobraz Dolomitów. Krajobraz będący również częścią Giro d’Italia – Pampeago, Costalunga i Pordoi od lat piszą historię słynnego włoskiego wyścigu.

Tour de Pologne w Dolomitach był spełnieniem marzeń. Tour de Pologne Challenge Trentino przywraca pamięć o tamtych wydarzeniach i pozwala je przeżyć na nowo – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne. W Polsce popularność jazdy na rowerze stale rośnie, a Dolomity to świątynia kolarstwa. Wielu Polaków odkryło już ten region przyjeżdżając zimą na narty. Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino będą mogli odkrywać Dolomity na rowerze – dodaje Lang.

Szosowy wyścig dla amatorów Tour de Pologne Challenge Trentino jest organizowany przez Lang Team i Trentino Marketing. 11 marca rozpoczęły się zapisy do wyścigu. Można ich dokonywać przez internet na stronie www.tourdepologne.pl w specjalnej sekcji poświęconej wydarzeniu. Będzie można także zapisywać się na miejscu, w Cavalese we Włoszech dzień przez zawodami (5 czerwca) i rano w dniu zawodów (6 czerwca). Szczegółowy program i informacje o zakwaterowaniu dostępne są na www.tourdepologne.pl/challenge-trentino/. Dla osób planujących wyjazdy kilkudniowe zostały przygotowane specjalne pakiety turystyczne, z którymi można zapoznać się na stronie  www.bike2b.pl/challenge-trentino/

Źródło: Lang Team

Foto: Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments