hagenCzy Edvald Boasson Hagen nie podpisał kontraktu z Tinkoff – Saxo po rozmowach z Thorem Hushovdem? Kilka słów na ten temat „Husho” powiedział w TV2 Norway.

E.B. Hagen po pięciu latach pobytu w Team Sky podpisał dwuletni kontrakt z MTN – Qhubeka. Wcześniej sporo mówiło się, że zasili ekipę Olega Tinkova, czyli Tinkoff – Saxo. Było nawet głośno o tym, że Rosjanin lekko się rozgniewał, gdy transfer nie doszedł do skutku. Ciekawe informacje w tym temacie opowiedział norweskiej telewizji Thor Hushovd.

„Odradzałem Hagenowi podpisanie kontraktu z Tinkoff – Saxo. Mówiłem nawet, że jak to zrobi to nie obędzie się bez rękoczynów. To oczywiście był lekki żart. Po prostu po przejściu Petera Sagana nie widziałem tam miejsca dla mojego rodaka. Zdaję sobie sprawę, że drużyna Tinkova jest jedną z najlepszych w peletonie, ale Edvald powinien być liderem w swoim zespole.

Pewnie nie powinienem się mieszać, ale po prostu chciałem jak najlepiej dla mojego kolegi. Sam kiedyś stawałem przed podobnymi wyborami, gdy przechodziłem do Cervelo i wiem jakie to jest trudne. Z perspektywy czasu wiem, że mój wybór okazał się trafny. Mam nadzieję, że Hagen podobnie rozwinie swoje umiejętności w MTN – Qhubeka.” zakończył mistrz świata z Geelong.

Mimo wszystko myślimy, że Edvald Boasson Hagen wziął także inne aspekty pod uwagę podpisując kontrakt z MTN – Qhubeka.

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net

Poprzedni artykułTour de Pologne Challenge Trentino 6 czerwca
Następny artykułDzikie karty na Ronde van Vlaanderen
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments