Bob JungelsBob Jungels (Trek Factory Racing) wygrał ostatni etap Etoile de Besseges – jazdę indywidualną na czas. Dzięki temu zanotował triumf w całej imprezie!

Zawodnicy rywalizowali na zaledwie 12 kilometrowej czasówce w Ales, ale ostatnie 3 kilometry to bardzo stromy podjazd. Kluczowy był więc wybór odpowiedniego sprzętu.

Etoile-de-Besseges-Stage-5-ITT-1418054123

 

Długo na czele utrzymywał się Mateusz Taciak. Kolarz CCC Sprandi Polkowice startował na początku dzisiejszych zmagań i wykręcił rezultat 18:24. Dało mu to osiemnaste miejsce.

Najlepiej pojechał Bob Jungels (Trek Factory Racing). Młody zawodnik z Luksemburga na pokonanie trasy potrzebował zaledwie 17 minut i 40 sekund. Wyprzedził on o 19 sekund Tony Gallopina (Lotto-Soudal) i o 20 sekund klubowego kolegę – Fabio Felline.

Wyniki:

1 JUNGELS Bob Trek Factory Racing LUX les 11,92 km en 17’40”70
2 GALLOPIN Tony Lotto Soudal FRA 17’59”04 18”34
3 FELLINE Fabio Trek Factory Racing ITA 18’00”81 20”11
4 ZOIDL Riccardo Trek Factory Racing AUT 18’01”73 21”03
5 * LATOUR Pierre AG2R la Mondiale FRA 18’06”44 25”74
6 MONFORT Maxime Lotto Soudal BEL 18’07”03 26”33
7 * GOUGEARD Aléxis AG2R la Mondiale FRA 18’10”10 29”40
8 HIVERT Jonathan Bretagne -0 Séché Environneme FRA 18’12”51 31”81
9 BOECKMANS Kris Lotto Soudal BEL 18’13”23 32”53
10 PINOT Thibault FDJ FRA 18’14”17 33”47
11 HOULE Hugo AG2R la Mondiale CAN 18’15”60 34”90
12 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA 18’17”42 36”72
13 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 18’18”87 38”17
14 SEPULVEDA Eduardo Bretagne -0 Séché Environneme ARG 18’19”80 39”10
15 MARCATO Marco Wanty -0 Groupe Gobert ITA 18’22”28 41”58
16 FEILLU Brice Bretagne -0 Séché Environneme FRA 18’24”21 43”51
17 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 18’24”44 43”74
18 TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice POL 18’24”51 43”81
19 COQUARD Bryan Team Europcar FRA 18’26”12 45”42
20 LIGTHART Pim Lotto Soudal NED 18’28”01 47”31
21 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédit FRA 18’28”06 47”36
22 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 18’28”98 48”28
23 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA 18’29”80 49”10
24 * WARNIER Antoine Wallonie -0 Bruxelles BEL 18’30”45 49”75
25 THEUNS Edward Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 18’30”72 50”02
26 LAPORTE Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA 18’32”14 51”44
27 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 18’33”19 52”49
28 BACKAERT Frederik Wanty -0 Groupe Gobert BEL 18’34”05 53”35
29 DEVOLDER Stijn Trek Factory Racing BEL 18’34”19 53”49
30 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST 18’35”86 55”16
31 DELFOSSE Sébastien Wallonie -0 Bruxelles BEL 18’35”95 55”25
32 DE BIE Sean Lotto Soudal BEL 18’37”47 56”77
33 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 18’37”50 56”80
34 MORABITO Steve FDJ SUI 18’38”02 57”32
35 VEUCHELEN Frederik Wanty -0 Groupe Gobert BEL 18’40”39 59”69
36 PICHON Laurent FDJ FRA 18’40”60 59”90
37 RAMIREZ CHACON Brayan Stiven Colombia COL 18’41”15 01’00”45
38 DRON Boris Wanty -0 Groupe Gobert BEL 18’42”65 01’01”95
39 ROSSETTO Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA 18’45”74 01’05”04
40 REBELLIN Davide CCC Sprandi Polkowice ITA 18’46”09 01’05”39
41 SILVESTRE Fabio Trek Factory Racing POR 18’46”52 01’05”82
42 * MULLEN Ryan An Post -0 ChainReaction IRL 18’47”20 01’06”50
43 ISTA Kevyn Wallonie -0 Bruxelles BEL 18’48”19 01’07”49
44 VAUGRENARD Benoit FDJ FRA 18’48”24 01’07”54
45 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 18’48”84 01’08”14
46 VAN GOETHEM Brian Team Roompot NED 18’53”34 01’12”64
47 GRIJALBA Fernando Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 18’56”88 01’16”18
48 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 18’57”01 01’16”31
49 GASTAUER Ben AG2R la Mondiale LUX 18’57”28 01’16”58
50 FEDRIGO Pierrick Bretagne -0 Séché Environneme FRA 18’57”81 01’17”11
51 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 18’57”84 01’17”14
52 DUVAL Julien E.C. de l`Armée de Terre FRA 18’58”55 01’17”85
53 VANOVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 18’58”67 01’17”97
54 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 18’58”81 01’18”11
55 CHETOUT Loïc Cofidis Solutions Crédit FRA 18’58”82 01’18”12
56 ARMEE Sander Lotto Soudal BEL 19’00”56 01’19”86
57 MARTINEZ Yannick Team Europcar FRA 19’01”71 01’21”01
58 JANS Roy Wanty -0 Groupe Gobert BEL 19’02”46 01’21”76
59 LOUBET Julien Team Marseille 13 KTM FRA 19’05”01 01’24”31
60 COLEDAN Marco Trek Factory Racing ITA 19’05”01 ‘
61 VAN MELSEN Kévin Wanty -0 Groupe Gobert BEL 19’05”75 01’25”05
62 DE TIER Floris Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 19’10”48 01’29”78
63 * BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 19’12”59 01’31”89
64 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 19’13”20 01’32”50
65 KONOVALOVAS Ignatas Team Marseille 13 KTM LTU 19’13”25 01’32”55
66 VAN BILSEN Kenneth Cofidis Solutions Crédit BEL 19’13”95 01’33”25
67 * TURGIS Anthony Cofidis Solutions Crédit FRA 19’15”69 01’34”99
68 DEMOITIE Antoine Wallonie -0 Bruxelles BEL 19’16”18 01’35”48
69 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 19’18”72 01’38”02
70 CHEVALIER Olivier Wallonie -0 Bruxelles BEL 19’19”13 01’38”43
71 KREDER Michel Team Roompot NED 19’19”41 01’38”71
72 LEUKEMANS Björn Wanty -0 Groupe Gobert BEL 19’19”55 01’38”85
73 GERARD Arnaud Bretagne -0 Séché Environneme FRA 19’20”82 01’40”12
74 PONS Gaëtan Wallonie -0 Bruxelles BEL 19’21”22 01’40”52
75 JULES Justin Veranclassic -0 Ekoi FRA 19’23”58 01’42”88
76 REZA Kévin FDJ FRA 19’28”40 01’47”70
77 ROLAND Pierre Team Europcar FRA 19’31”05 01’50”35
78 ANTONINI Simone Wanty -0 Groupe Gobert ITA 19’32”51 01’51”81
79 JAKIN Alo Auber 93 EST 19’32”73 01’52”03
80 RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi Polkowice POL 19’35”15 01’54”45
81 TRONET Steven Auber 93 FRA 19’35”86 01’55”16
82 * SISKEVICIUS Paulius An Post -0 ChainReaction LTU 19’39”76 01’59”06
83 MADRAZO Riuz Angel Caja Rural -0 Seguros RGA ESP 19’40”22 01’59”52
84 NIZZOLO Giacomo Trek Factory Racing ITA 19’40”80 02’00”10
85 SAMOILAU Branislau CCC Sprandi Polkowice BLR 19’41”15 02’00”45
86 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural -0 Seguros RGA URU 19’41”18 02’00”48
87 * ALISTAIR Slater An Post -0 ChainReaction GBR 19’41”89 02’01”19
88 VAN LERBERGHE Bert Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 19’42”56 02’01”86
89 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 19’42”96 02’02”26
90 NAESEN Olivier Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 19’43”98 02’03”28
91 BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 19’44”36 02’03”66
92 CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo Colombia COL 19’44”99 02’04”29
93 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA 19’45”33 02’04”63
94 PEDRAZA MORALES Walter Fernando Colombia COL 19’46”14 02’05”44
95 MEURISSE Xandro An Post -0 ChainReaction BEL 19’46”53 02’05”83
96 * SARREAU Marc FDJ FRA 19’46”59 02’05”89
97 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 19’48”89 02’08”19
98 * GROENEWEGEN Dylan Team Roompot NED 19’49”05 02’08”35
99 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal BEL 19’49”30 02’08”60
100 HOOGERLAND Johnny Team Roompot NED 19’49”83 02’09”13
101 GUAY Julien Auber 93 FRA 19’50”48 02’09”78
102 VIMPERE Théo Auber 93 FRA 19’52”24 02’11”54
103 * RAMIREZ BOTERO Carlos Mario Colombia COL 19’53”24 02’12”54
104 RENAULT Maxime Auber 93 FRA 19’55”03 02’14”33
105 DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA 19’56”69 02’15”99
106 GESLIN Anthony FDJ FRA 19’58”28 02’17”58
107 SINNER Benoît E.C. de l`Armée de Terre FRA 20’01”12 02’20”42
108 BIHEL César Auber 93 FRA 20’01”29 02’20”59
109 Sebastian Colombia COL 20’02”95 02’22”25
110 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL 20’05”35 02’24”65
111 KREDER Wesley Team Roompot NED 20’05”45 02’24”75
112 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 20’07”04 02’26”34
113 HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice POL 20’12”43 02’31”73
114 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA 20’13”09 02’32”39
115 GUYOT Yann E.C. de l`Armée de Terre FRA 20’14”10 02’33”40
116 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen -0 Baloise BEL 20’15”23 02’34”53
117 VAUBOURZEIX Thomas Veranclassic -0 Ekoi FRA 20’16”85 02’36”15
118 HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice CZE 20’19”27 02’38”57
119 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA 20’19”38 02’38”68
120 HABEAUX Grégory Wallonie -0 Bruxelles BEL 20’19”82 02’39”12
121 DEWORTELAER Serge Veranclassic -0 Ekoi BEL 20’26”21 02’45”51
122 * KERKHOF Tim Team Roompot NED 20’26”35 02’45”65
123 VAN STAEYEN Michael Cofidis Solutions Crédit BEL 20’26”44 02’45”74
124 VANENDERT Dennis Lotto Soudal BEL 20’26”46 02’45”76
125 * MAES Alexander An Post -0 ChainReaction BEL 20’30”30 02’49”60
126 * LOOIJ André Team Roompot NED 20’36”07 02’55”37
127 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar FRA 20’40”82 03’00”12
128 BARBAS Yoann E.C. de l`Armée de Terre FRA 20’50”19 03’09”49
129 FONSECA Armindo Bretagne -0 Séché Environneme FRA 20’52”08 03’11”38
130 * SLIK Ivar Team Roompot NED 20’54”91 03’14”21
131 CAMMAERTS Edwing Veranclassic -0 Ekoi BEL 20’55”85 03’15”15
132 VOECKLER Thomas Team Europcar FRA 20’58”53 03’17”83
133 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA 20’58”58 03’17”88
134 MALDONADO Anthony Auber 93 FRA 21’00”13 03’19”43
135 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 21’03”73 03’23”03
136 FEILLU Romain Bretagne -0 Séché Environneme FRA 21’14”05 03’33”35

 

Fot: Trek Factory Racing

Andrzej Gucwa