Bartosz HuzarskiBartosz Huzarski (Bora Argon 18) to kolejny zawodnik, który otwiera szkółkę kolarską. Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego ruszy w Sobótce!

Geneza:

Przy ogólnym wzroście popularności kolarstwa w Polsce oraz w odniesieniu do osiąganych przez naszych zawodników wyników, głównie w najważniejszych wyścigach światowej rangi, wraz z prezesem Klubu kolarskiego KS Ślęża Sobótka, Przemysławem Bednarkiem, postanowiliśmy pójść za ciosem i stworzyć projekt Akademii Kolarskiej Bartka Huzarskiego (AKBH). Choć projekt dopiero raczkuje, udało nam się dojść już dość daleko. Po pierwszym spotkaniu z Burmistrzem, radnymi i wiodącymi związkami sportowymi na terenie Miasta i Gminy Sobótka, nasz pomysł został zaakceptowany. Prawdopodobnie zostanie on powiększony o kilka innych, wiodących i prężnie działających na terenie dyscyplin sportowych i zrzeszonych wspólnie pod hasłem „Akademia Sportu Miasta i Gminy Sobótka”.

Z założenia Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego ma współpracować z Gminą Sobótka, szkołami podstawowymi na terenie miasta i gminy oraz z gimnazjum gminnym. AKBH ma szkolić dzieci w wieku 12-14 lat przy ścisłej współpracy z klubem kolarskim KS Ślęża Sobótka, korzystając z zasobów wiedzy trenerskiej oraz sześćdziesięcioletniego doświadczenia związanego
z działalnością klubu.

W ten sposób chcę się odwdzięczyć klubowi, Gminie, sponsorom i ludziom, którzy tworzyli
i nadal tworzą tę sekcję. Gdyby nie Oni, mnie nie byłoby dzisiaj tu, gdzie jestem. Jednocześnie, dopóki się ścigam i moje nazwisko coś znaczy w kolarskim świecie, dopóki mam kontakt z ludźmi kochającymi ten sport (ze sponsorami i potencjalnymi sponsorami chcącymi wesprzeć Akademię dla dzieciaków), chcę to wykorzystać.

Z projektem Akademii Sportu Miasta i Gminy Sobótka, z którą ściśle współpracować będzie Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego, ruszamy w marcu. Jeśli ktoś chce się przyłączyć i w jakikolwiek sposób pomóc, serdecznie zapraszam. Wszyscy doskonale wiemy, że od ludzkiej hojności, szczególnie wobec dzieci, bardzo dużo zależy, a przecież kolarstwo do sportów tanich niestety nie należy. Projekt w pierwszej fazie rozwoju obejmie swoim zasięgiem grupę około 300 dzieci.

Do czasu niestabilnej sytuacji finansowej AKBH, Akademia pieniądze czerpać będzie z dochodów innego projektu, który rusza równocześnie. Chodzi o Huzar Bike Academy (HBA). Jest to projekt skierowany do każdego, kto jeździ na rowerze, startuje w wyścigach i czuje smykałkę do tego sportu. Jest to projekt skierowany do tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, chcą poczuć klimat obcowania z ludźmi o podobnych upodobaniach, jednocześnie będąc objętym w pełni profesjonalną obsługą. HBA daje możliwość poczucia się, jak w grupie zawodowej. Bazując na moim doświadczeniu, nabytym w kolarskich szkołach: polskiej, włoskiej, ukraińskiej i niemiecko-hiszpańskiej wiem, jak powinien wyglądać dzień z życia kolarza. Dlatego HBA oferuje konsultacje sportowe (zgrupowania) dla każdego, kto chce poczuć się, jak w zawodowej ekipie. Organizujemy bazę hotelową z odpowiednim sportowym jedzeniem i wypełniamy zajęciami cały dzień. Zabezpieczamy trening, obstawiając naszych podopiecznych samochodem i skuterem, dbamy o sprzęt, który codziennie oddajecie w ręce naszego mechanika. Zapewniamy również picie i jedzenie podczas wysiłku, a po treningu podstawową suplementację, obiad, masaż oraz wieczorne ćwiczenia rozciągające. Nie martwicie się również o pranie. Wieczorem, przy kolacji, nie zabraknie opowieści z mijającego dnia. Pościgamy się siedząc przy stole i opowiemy sobie anegdoty. Po wszystkim szybka odprawa dotycząca kolejnego dnia lub szkolenia tematyczne.

Cały dochód z takich konsultacji, trwających od 3 do 7 dni, będzie przekazany na Akademię dla najmłodszych. Osobiście biorę udział w każdej konsultacji, więc terminy i długości takich obozów/szkoleń będą uzależnione od mojego planu startowego. Chcę to również połączyć z wyścigami kolarskimi odbywającymi się w najbliższej okolicy, aby dać Wam możliwość jak najlepszego przygotowania się do postawionego sobie sportowego celu.

Cały terminarz, cennik oraz przykładowy rozkład dnia już wkrótce pojawią się na aktualnie modernizowanej stronie huzarski.pl.

Źródło: www.huzarski.pl