Mark CavendishDrużyna Etixx-Quick Step ogłosiła skład na wyścig Dubai Tour, w którym znalazł się Łukasz Wiśniowski! Liderem będzie Mark Cavendish.

– Nie mogę się doczekać startu w tym wyścigu. To bardzo dobrze zorganizowana impreza, na której we wczesnej fazie sezonu można potrenować funkcjonowanie sprinterskich pociągów. Moimi głównymi rozprowadzającymi będą Mark Renshaw i Fabio Sabatini i po raz pierwszy będziemy się ścigać w takim składzie – powiedział Cavendish.

Kilka dni temu jeden z najlepszych sprinterów świata powiedział belgijskiej gazecie “Het Nieuwsblad”, że już nigdy więcej nie podpisze kontraktu z taką ekipą jak Sky, ponieważ był to jeden z największych błędów w jego życiu. Teraz Brytyjczyk niejako zatoczył koło, gdyż otaczają go ludzie z byłej drużyny HTC – Rolf Aldag jako menedżer i Mark Renshaw. Dodał także, że kocha być częścią rodziny, jaką jest Etixx.

Pełny skład Etixx-Quick Step na Dubai Tour 2015:

Mark Cavendish (GBR), Tony Martin (GER), Mark Renshaw (AUS), Fabio Sabatini (ITA), Petr Vakoc (CZE), Julien Vermote (BEL), Carlos Verona (ESP), Łukasz Wiśniowski (POL).

Marta Wiśniewska

Foto: Etixx-Quick Step