CCC Polsat PolkowiceZnamy już wstępną listę startową Etoile de Besseges 2015. Przypomnijmy, że we francuskiej etapówce pojadą kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Zawodnicy na południu Francji będą ścigali się od 4 do 8 lutego. Na starcie staną cztery drużyny WorldTour: FDJ, Ag2r La Mondiale, Lotto-Soudal i Trek Factory Racing. Listę ekip uzupełni dziewięć zespołów Professional Continental i siedem Continental.

We wstępnym składzie CCC Sprandi Polkowice znaleźli się: Davide Rebellin, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Nikolay Mihaylov, Marek Rutkiewicz, Stefan Schumacher, Grzegorz Stępniak oraz Mateusz Taciak.

Wstępna lista startowa Etoile de Besseges 2015:

Team Europcar
1 VOECKLER Thomas
2 ROLLAND Pierre
3 COQUARD Bryan
4 COUSIN Jérôme
5 GAUTIER Cyril
6 BERNAUDEAU Giovanni
7 BOUDAT Thomas
8 ENGOULVENT Jimmy

FDJ     
11 PINOT Thibaut
12 COURTEILLE Arnaud
13 LECUISINIER Pierre-Henri
14 MORABITO Steve
15 PICHON Laurent
16 REZA Kévin
17 SARREAU Marc
18 VAUGRENARD Benoît

AG2R La Mondiale
21 BONNAFOND Guillaume
22 CHEREL Mikaël
23 DANIEL Maxime
24 DUPONT Hubert
25 GASTAUER Ben
26 LATOUR Pierre
27 JAUREGUI Quentin
28 HOULE Hugo

Trek Factory Racing
31 COLEDAN Marco
32 DEVOLDER Stijn
33 FELLINE Fabio
34 JUNGELS Bob
35 NIZZOLO Giacomo
36 SILVESTRE Fabio
37 VANDEWALLE Kristof
38 ZOIDL Riccardo

Lotto-Soudal
41 GALLOPIN Tony
42 BREEN Vegard
43 DE BIE Sean
44 BOECKMANS Kris
45 MONFORT Maxime
46 ARMEE Sander
47 LIGTHART Pim
48 VAN DER SANDE Tosh

Caja Rural-Seguros RGA
51 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco
52 BARBERO CUESTA Carlos
53 CARTHY Hugh
54 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello
55 FERRARI BARCELO Fabricio
56 GRIJALBA Fernando
57 TXURRUKA Amets
58 FRAILE MATARRANZA Omar

Cofidis
61 JOEAAR Gert
62 LAPORTE Christophe
63 MOLARD Rudy
64 ROSSETTO Stéphane
65 SIMON Julien
66 TURGIS Anthony
67 VAN BILSEN Kenneth
68 VAN STAEYEN Michael

CCC Sprandi Polkowice
71 REBELLIN Davide
72 KIENDYS Tomasz
73 KUREK Adrian
74 MIHAYLOV Nikolay
75 RUTKIEWICZ Marek
76 SHUMACHER Stefan
77 STEPNIAK Grzegorz
78 TACIAK Mateusz

Colombia     
81 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades
82 DUQUE Leonardo Fabio
83 CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
84 DIAZ CARDENAS Edward fabian
85 MOLANO Sebastian
86 PEDRAZA MORALES Walter Fernando
87 RAMIREZ BOTERO Carlos Mario
88 VALENCIA Juan Pablo

Wallonie-Bruxelles
91 DEMOITIE Antoine
92 HABEAUX Grégory
93 CHEVALIER Olivier
94 WARNIER Antoine
95 DERNIES Tom
96 ISTA Kevyn
97 DELFOSSE Sébastien
98 WERTZ Thomas

Bretagne-Séché Environnement
101 FEILLU Brice
102 FEILLU Romain
103 HIVERT Jonathan
104 VACHON Florian
105 FEDRIGO Pierrick
106 GERARD Arnaud
107 FONSECA Armindo
108 SEPULVEDA Eduardo

Wanty-Groupe Gobert
111 BAUGNIES Jérôme
112 GHYSELINCK Jan
113 JANS Roy
114 LEUKEMANS Björn
115 MARCATO Marco
116 VANLANDSCHOOT James
117 VAN MELSEN Kevin
118 VEUCHELEN Frederik

Auber 93  
121 GUAY Julien
122 DASSONVILLE Flavien
123 GOUAULT Pierre
124 JAKIN Alo
125 MALDONADO Anthony
126 MENUT David
127 TRONET Steven
128 VIMPERE Théo

Topsport Vlaanderen-Baloise
131 HELVEN Sander
132 LIETAER Eliot
133 SPRENGERS Thomas
134 VAN LERBERGHE Bert
135 JACOBS Pieter
136 NAESEN Olivier
137 THEUNS Edward
138 VANOVERBERGHE Arthur

Roth-Skoda
141 MARGUET Tristan
142 OCANHA Gianluca
143 PAGE Dylan
144 STÜSSI Colin
145 TEKLEHAYMANOT Temesgen
146 THALMANN Roland
147 TOMIO Giacomo
148 VACCHER Andrea

Roubaix-Lille Métropole
151 ANTOMARCHI Julien
152 BARBIER Rudy
153 DAMUSEAU Thomas
154 DUPONT Timothy
155 PILLON Romain
156 PLANCKAERT Baptiste
157 TURGIS Jimmy
158 VANTOMME Maxime

Team Roompot
161 HOOGERLAND Johnny
162 KREDER Michel
163 KREDER Wesley
164 KERKHOF Tim
165 GROENEWEGEN Dylan
166 LOOIJ André
167 SLIK Ivar
168 VAN GOETHEM Brian

Team Marseille 13-KTM
171 KONOVALOVAS Ignas
172 EL FARES Julien
173 LOUBET Julien
174 PENVEN Clément
175 SAINT-MARTIN Clément
176 TARRIDE Grégoire
177 SISKEVICIUS Evaldas
178 DI GREGORIO Rémi

An Post-ChainReaction
181 KRUOPIS Aidis
182 WILSON Jack
183 MEURISSE Xandro
184 SISKEVICIUS Paulis
185 DUNNE Conor
186 VANDENBOGAERDE Jens
187 DOWNEY Sean
188 MULLEN Ryan

Armée de Terre
191 GUYOT Yann
192 SINNER Benoît
193 DUVAL Julien
194 ALAPHILIPPE Bryan
195 BODIOT Alexis
196 GONNET Julien
197 TORTELIER Etienne
198 CHERBONNET David

Veranclassic-Ekoï
201 ROSSELER Sébastien
202 CAMMAERTS Edwing
203 STENUIT Robin
204 JULES Justin
205 RULLIERE Melvin
206 VAUBOURZEIX Thomas
207 FINDERS Dirk
208 GARDEYN Gorik

 

Foto: Artur Machnik

Andrzej Gucwa