Mark CavendishMark Cavendish w pierwszym sprincie sezonu musiał uznać wyższość 20-letniego torowca z Kolumbii. Oto co powiedział kolarz Etixx – Quick Step po zakończeniu wczorajszego odcinka.

Moi koledzy wykonali doskonałą pracę, aby utrzymać mnie z przodu. Byliśmy na czele przez ostatnie 50 kilometrów. Chłopaki wykonali niesamowitą pracę i dlatego jestem rozczarowany, że nie udało mi się dzisiaj wykończyć ich dzieła. Mieliśmy Łukasza Wiśniowskiego i Fabio Sabatiniego, dla których był to pierwszy start w barwach Etixx – Quick Step. Jeśli spojrzymy na to, że jedziemy tylko w szóstkę, to wykonaliśmy idealnie całe przygotowanie do sprintu. Gaviria pierwszy zaatakował i po prostu zasłużył dziś na zwycięstwo”, powiedział “Manxman”.

Widziałem malutką tabliczkę z napisem 300 metrów i czekałem na 200, ale wtedy on mnie uprzedził. Ruszył bardzo szybko i było za późno by go dogonić. Zrobiliśmy wszystko co mogliśmy i wiem, że dalej będziemy ciężko pracować na kolejnych etapach. Czekamy na uzyskanie dobrego wyniku“, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Guvwa