kwiato,gołaś,wiśniaDavide Bramati potwierdził skład swojej drużyny na Tour de San Luis. Będzie to pierwsza okazja, by wspólnie pojechała trójka Polaków: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.

Dziewiąta edycja argentyńskiego Tour de San Luis rozpoczyna się już 19. stycznia, a kolarze będą musieli walczyć na siedmiu etapach. Podobnie jak przed rokiem będą to dość wymagające etapy, a zwłaszcza te kończące się na Alto El Amago i Filo Sierras Comechingones. Davide Bramati do wyścigu wyznaczył trójkę Polaków – Michała Kwiatkowskiego, Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego. Koszulkę Etixx – Quick Step w Argentynie założą jeszcze Mark Cavendish, Fabio Sabatini i Guillaume Van Keirsbulck.

“To pierwszy wyścig w sezonie i doskonałe przetarcie przed następnymi startami. Ubiegłoroczna edycja była bardzo trudna, zwłaszcza ze względu na bardzo wysokie temperatury. Podejrzewam, że etap numer trzy będzie odpowiedni dla Cavendisha i tam będziemy upatrywać swoich szans. Jazda indywidualna na czas jest praktycznie taka sama jak w roku ubiegłym i tam bardzo liczę na Michała Kwiatkowskiego i Łukasza Wiśniowskiego.

Walka o klasyfikację generalną powinna się rozegrać na etapach czwartym i szóstym. W obu przypadkach na kolarzy czekają długie podjazdy, a to może być spore wyzwanie na samym początku sezonu. Naszym celem minimum jest wygranie etapu, ale zobaczymy jak się rozwinie walka o generalkę. Mamy dobry skład i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Wyścig w Argentynie to doskonały start w 2015 rok. Sześcioosobowe składy i dobra pogoda pozwalają na bardzo szybką poprawę kondycji.” zakończył dyrektor sportowy Davide Bramati.

 

@ArekWaluga77

Foto: Adam Probosz (Kolarstwo w Eurosporcie)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments