Błażej JaniaczykW nowej drużynie kontynentalnej Kolss – BDC Team, powstałej z połączenia Kolss Cycling Team oraz BDC MarcPol, będzie ścigał się kolejny Polak – Błażej Janiaczyk.

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, dwie czołowe drużyny kontynentalne od tego roku połączą siły i będą jeździły pod banderą Kolss – BDC. W jej składzie zobaczymy m.in. Adriana Banaszka oraz Adama Stachowiaka.  Trzecim Polakiem, który dołączy do ukraińsko – polskiej grupy będzie Błażej Janiaczyk.

Błażej w tym roku ma na swoim koncie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Memoriału im. J.Grundmanna J.Wizowskiego (kat. UCI 2.2). Wysoko przyjechał także w ukraińskich klasykach – Race Horizon Park 1 i 3 (kat. UCI 1.2), dwa razy plasując się na drugiej pozycji. W sierpniowym Memoriale Henryka Łasaka (kat. UCI 1.2) zameldował się tuż za podium, na czwartej pozycji.

A tak o swojej przyszłości w Kolss – BDC powiedział nam Błażej Janiaczyk:

“Cieszę się, że dołączyłem do nowo powstałego projektu Kolss – BDC Team. W tym roku skoncentruję się na polskich wyścigach z kalendarza UCI. Grupa ma bardzo ambitne plany, w 2016 roku mamy mieć już licencję drugiej dywizji – Professional Continental. To  mnie bardzo motywuje do walki o jak najlepsze wyniki.

Za dwa tygodnie jedziemy na zgrupowanie do Hiszpanii pracować nad bazą kilometrów. Pierwsze nasze starty to już tradycyjnie Sobótka, choć wiem że szefowie grupy rozmawiają też o innych, zagranicznych wyścigach.”

Życzymy powodzenia!