Michał-Kwiatkowski-Akademia-Copernicus1We wtorek, w toruńskiej restauracji Mio Piano, Akademia Kolarska Copernicus Michała Kwiatkowskiego, uroczyście podsumowała sezon 2014.

W spotkaniu, poza mistrzem świata i założycielem Akademii – Michałem Kwiatkowskim , uczestniczyły władze klubu, trenerzy, zawodnicy, a także przedstawiciele władz miasta i sponsorów.

„Chciałbym bardzo wam wszystkim podziękować i wyraźnie podkreślić, bo nie miałem okazji powiedzieć tego w tak szerokim gronie, że każdy z was jest jednym z kolorów tej tęczy, która znalazła się na koszulce mistrza świata” – rozpoczął Michał Kwiatkowski.

„To wsparcie dostaję od was nie tylko w ostatnim czasie, ale dostawałem je przez wiele wiele lat. Bardzo dobrze czuję się wśród was, tu w Toruniu. Cieszę się że łączy nas jedno – kolarstwo” – dodał mistrz świata.

Z kolei Prezes Akademii, Michał Jackowiak powiedział:

„Rozwój Akademii przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki wsparciu zarówno przez sponsorów lokalnych, jak i strategicznych – Skody, firmy ActiveJet i Treka udało nam się w ciągu roku zbudować jeden z największych, jeśli nie największy klub młodzieżowy w Polsce, z bazą której nie powstydziłaby się niejedna drużyna zawodowa. Bardzo dziękuję zarówno Michałowi, który nam mocno pomagał, jak i sponsorom za pomoc przy budowie tego klubu.

W tej chwili w Akademii, razem z kolarzami SMS Toruń, trenuje ponad stu zawodników. W tym roku zdobywali oni medale mistrzostw Polski, Michał Lewandowski zdobył medale mistrzostw Europy. Kolarze z Torunia ponad sto razy stawali na podiach zawodów ogólnopolskich.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych zawodników, podziękowano trenerom, sponsorom i osobom, które miały swój wkład w rozwój Akademii.

Michał Kwiatkowski wręczył Michałowi Jackowiakowi tęczową koszulkę mistrza świata w podziękowaniu za sprawne zarządzanie Akademią.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na świąteczne życzenia, rozmowy w kuluarach. Wśród gości spotkaliśmy m.in. Sławomira Błaszczyka, który bardzo mocno w tym roku wspierał Akademię, był także kolega klubowy Michała Kwiatkowskiego – Michał Gołaś.

Z Torunia – Marek Bala

 

 

 

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek

szacun Kwiatek za Akademię !
Wesołych Świąt i powodzenia w przyszłym sezonie !!!!!!