Adrian BanaszekAdrian Banaszek, dotychczas reprezentujący drużynę BDC MarcPol, podpisał roczny kontrakt z jedną z najsilniejszych ekip kontynentalnych – Kolss Cycling Team.

Po tym jak swoją działalność zakończyła grupa BDC MarcPol, Adrian Banaszek porozumiał się z naszymi sąsiadami i od nowego roku będzie jeździł w niebiesko-zielonych barwach.

Przypomnijmy, że drużyna z Ukrainy w tym roku odniosła 16 zwycięstw w wyścigach z kalendarza UCI i jest jedną z najwyżej sklasyfikowanych ekip w rankingu UCI Europe Tour za ten rok.

“Bardzo się cieszę, że podpisałem umowę z Kolss Cycling Team” – powiedział nam Adrian. “Ten projekt da mi wielką szansę dalszego rozwoju, co dalej jest moim priorytetem. To jest obecnie najlepsza grupa kontynentalna na świecie. Choć szczerze mówiąc moim celem na przyszły rok jest start i godne reprezentowanie biało-czerwonej koszulki na mistrzostwach świata u-23 w Richmond” – dodał.

Zapytany o kalendarz startów odpowiedział:

Zagwarantowane mam starty we wszystkich wyścigach UCI zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Grupa chce prężnie wejść na rynek zachodni i już w tej chwili ma zakontraktowanych kilka wyścigów we Francji, Włoszech czy w Niemczech. Mam też zapewnione starty w Chinach, gdzie grupa często występuje.”

Z tego co udało nam się ustalić, w grupie Kolss Cycling Team poza Adrianem będzie jeździło jeszcze kilku Polaków. Szczegóły wkrótce.